Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha mamamnak volt tobb veszites...

Ha mamamnak volt tobb veszitese, lehetseges hogy en orokoltem? Egy veszitesem volt, de felek ezzel a terhessegemmel

Figyelt kérdés

2017. jún. 2. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Ehhez talán tudni kellene a vetélések okát.

Igen, van olyan probléma ami örökölhető és vetélést okozhat. Ilyen pl. a Leiden mutáció.

2017. jún. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Minden rossz szándék nélkül,előbb képezd magad,tanulj és csak aztán szülj.


Veszítés?-vetélésnek hívják...

Vetélést örökölni?-jártál biológia órán?

A vetélés nem betegség.

A vetélés egy következménye valaminek.

Ez lehet pajzsmirigy betegség,PCOS,gyenge méhszáj,valamilyen sérülés következtében(pl előző abortusz-bár ez ritka),de lehet akár egy rossz sejtosztódás következménye is,mert a baba életképtelen lett volna/nem tudott volna tovább fejlődni,és a szervezet kilökte...

Ha már gyerekvállaláson gondolkoztok,akkor miért nem nézel utána legalább a legalapvetőbb dolgoknak?

Nem akarok undok lenni,de ha nem valós tudás van a fejedben,hanem mindenféle áltudás/babona,akkor azzal nem csak magadat,hanem a gyerekedet is veszélyeztetheted,ha éles helyzetekbe kerülsz és rossz döntést hozol...

2017. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy tévedek, de a kérdező valószínűleg határon túli magyar, én ott hallottam többektől a "veszítés" kifejezést, amúgy teljesen helyesen használva. Szóval, nem kell okoskodni, második.

És igen, vannak örökölhető betegségek, amik vetélést okozhatnak. Neked is elkelne egy tájékoztató az ügyben.

2017. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

2., a veszites szot bizonyos tajegysegeken intenziven hasznaljak, attol hogy te nem hallottal egy szot, nem jelenti azt hogy akkor az nem is letezik.

Masreszt: van olyan ami genetikailag igenis orokolheto, ahogy elso is irja. Ismet az elozo tanulsag: amirol meg nem hallottal az nem jelenti azt, hogy az nem letezik.

2017. jún. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

4,

1,

Tisztában vagyok a tájszavak létezésével,köszönöm

De-most nagyon gonosz leszek-ma aki egy kicsit is művelt és azt akarja,hogy a munkahelyén és egyébként az életben komolyan vegyék,az nem beszél úgy,mint nagyanyánk.

Ma már az ilyen jellegű nyelvhasználat egyenlő az igénytelenséggel.Ráadásul itt egy orvosi kifejezésről van szó,legalább azt használjuk már rendesen,ha már egyszer túl vagyunk a nyelvújításon.

2,

A Leiden-mutáció egy véralvadási zavar.

Véralvadási zavart lehet örökölni,vetélést nem.

El kellett volna olvasni normálisan a válaszomat,és akkor láttad volna,hogy leírtam,hogy betegségeket lehet örökölni,amik egyik tünete lehet a vetélés,de csak vetélést,mint betegséget nem,mert önmagában a vetélés nem egy független betegség.


A tanulság meg az,hogy ne akarj mindig te lenni az okosabb,főleg,ha szöveget se tudsz értelmezni...

2017. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Ne fokozd.....

Hallgass, akkor nem tunsz meg okoskodobbnak!

Draga szivem, hataron tuli magyarok ill. videki varosok tajszolasa nem "nagyanyaink" szokincse, olvass, tanulj, utana lehet beszolni. Addig csak tudatlannak tunsz tole.

2017. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Ráadásul a helyesírásod is erősen kifogásolható, nem értem, miért beszélsz nyelvújításról.
2017. jún. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én pl a koraszülést örököltem :( Hétre megegyezett mindkettő...

Ha ugyanaz az ok miatt vetéltetek el, akkor talán, ha mondjuk betegség miatt ment el a baba, akkor az más...

2017. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok ! Koraszulott lett az enyem is ... Mar egy eves ..
2018. okt. 28. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!