Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek terhesség...

Volt valakinek terhesség alatt szájsebészeti beavatkozása? Befolyásolt valamit? Vagy épp volt, aki elhalasztotta a szülés utánra?

Figyelt kérdés
Foggyökércsúcs rezekcióm volt 15 éve, és az implantátumot ki kéne cserélni. Megvan az időpontom, viszont most derült ki, hogy terhes vagyok. Akkor a 14. héten leszek, szerintetek megcsináltassam? Kihathat ez a babára? Nem túl kellemes egy beavatkozás, varatokkal, röntgennel, érzéstelenítéssel, gyökértöméscserével.

2017. jún. 4. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem most volt rezekcióm és 12 évvel ezelőtt. Én azért nem vállalnám, mert utána nem mernék bevenni fájdalomcsillapítót túl sokat, viszont nem tudhatom, hogy utána mennyire fog fájni. A műtétből semmit nem éreztem, egyáltalán nem fájt, ahogy a varratszedés sem. De a műtét utáni két éjjel rettenetesen fájt, akkor receptre kapható erős fájdalomcsillapítókat vettem be, gyomorvédőkkel, de terhesen nem mertem volna. Az első műtét után pl nem volt semmi fájdalom. Mi most próbálkozunk a második gyerkőccel, meddőségi központba járok, és azt mondták, hogy nyugodtan meg lehet csinálni, sőt jobb is, ha megcsinálják terhesség előtt. De ez abszolút a te döntésed. Én mondjuk kikérném a nőgyógyászom és a szájsebész véleményét. Pl.: gondot okoz-e, ha kicsit tovább marad bent az implantátum, van-e jelenleg ott gyulladás stb. És ennek tükrében döntenék. Ha ráér egy év múlva a műtét, akkor viszont nem vállalnám be.
2017. jún. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a röntgent nem csinálták meg kismamaként ha nem muszáj így végül maradt szülés utánra, mert halasztható volt, néha begyulladt akkor csíkkal volt kezelve. Egyébként azt mondták a többi (szuri, varratok pl) nem gond. Nekem bölcsességfog vésés lett volna.

Fogászati nyavalyám volt pontosan 14 hetesen, érzéstelenítéssel.

2017. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Igen volt tobb szajseveszeti es fogaszati mutetem is.

Helyi erzestelenitesben semmi baj nel lett

Halasztani butasag csak romlik az allapot

2017. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a fogorvost. Nekem csak tömések voltak közben, meg röntgen is, azzal nem volt baj. Nekem a felső bölcsesség fogamat kéne kihúzni, de még nem gáz, csak szuvas, és tudom, hogy nem akarom majd tömetni, mert úgy is csak zavar. Viszont halasztom, mert nekem a terhesség alatt egy sima fogmosástól is tökre vérzik az ínyem, na meg oké, hogy a másik bölcsességfogam kihúzása után se fájdalom se semmi nem volt, de ha most mégis lenne, akkor félnék bevenni erős gyógyszert, a gyengék meg ugye köztudott fogászati panaszokra szart sem érnek.
2017. jún. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia nekem 2hete műtötték ki a gyökér miatt helyi érzéstelenítéssel semmi bajunk sincs (én azért még kerdeztem a dokit hogy nem e baj hogy kismami vagyok azt mondta ha nem szedek vér alvadás gátlot akkor nem)

36hkm

2017. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!