Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem kaptam Anti-D injekciót...

Nem kaptam Anti-D injekciót vetélés után?

Figyelt kérdés

Volt egy spontán vetélésem , kitisztultam természetes úton. Tehát műtét nem volt , nemtudtam h negativ a vércsoportom aztán megtaláltam véletlenül a kiskönyvem amiben benne van h A-

kontrollon rákérdeztem erre a magánorvosomnál, elküldött ellenanyagszűrésre, nem termelek ellenanyagot, de aztmondta így is mindenképp kellett volna a szuri, de a kórházban nem kaptam meg amikor a vérzéssel bementem.. az orvosom azt mondta az jó,hogy nem termelek ellenanyagot, de attól még legközelebb amint van a babának vére ez valószínűleg megtörténik de hivjam ha pozitiv a teszt.

elfog küldeni ellenanyag szűrésre? ha termelem majd ne adj Isten ,akkor van erre valami injekció vagy gyógyszer?

jártas valaki ebben???:( köszönöm szépen


2017. jún. 5. 11:33
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
érdemes lenne tudni a párom vércsoportját? állítzólag,ha ő is negativ ,akkor nagyon kevés vagy semmi esélye h pozitiv vercsoportú lesz a baba.
2017. jún. 5. 11:34
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod is negatív, akkor semmi, azaz 0% az esély hogy pozitív legyen a baba. Ha viszont a párod pozitív, akkor legalább 50% esélyel pozitív lesz. De ha nem kaptál injekciót akkor már késő. Azt 72 órán bellül kell megkapni különben nem ér semmit.
2017. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Szia. Igen tisztában vagyok vele h 72 ora utan mar keso.:(

Jól el lett cseszve...:/ ez a magyar egészségügy!! :(


Amugy ha a parom pozitiv akkor 80% h a baba is az lesz, a pozitív a dominánsabb "sajnos"

Akkor lehet h elmegy a kovetkezo baba is???:(

2017. jún. 5. 11:45
 4/28 anonim ***** válasza:
Mivel nem volt műtéti befejezés,gondolom nem néztek szerológiát.Az nem a rutin része.Nem néznek automatikusan.Akkor honnan kellett volna nekik tudni,ha még te sem vagy tisztában a vércsoportoddal?Amúgy a védőnő rá is kérdez,és beírja mind a kettőtökét a kiskönyvben.
2017. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

1. Védonoig el sem jutottunk

2. A zarojelentesen is rajta volt a vercsoportom, amit elso kontrollon kaptam. Tehat tudniuk kellett volna! De mindegy...

Remelem nem lesz gond a babával, ha egyaltalan ujra sikerul. Rá is sokat vartunj

2017. jún. 5. 12:05
 6/28 A kérdező kommentje:
Egyebként nagyon koszonom h irtal!! Szerinted a 2.babával nagy eséllyel gond lesz így?
2017. jún. 5. 12:19
 7/28 anonim ***** válasza:
18%

SzIa!

Nem dominánsabb a pozitív.Én is rh- vagyok a férjem pozitív két gyerekem van mindkettő rh-

2017. jún. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
nemtudom.. nekem az endodoki mondta ezt, szval passz, de nem szeretném a véletlenre bízni, nagyon szeretnénk már babaát és rá is régóta vártunk.:_(
2017. jún. 5. 12:23
 9/28 anonim ***** válasza:

Na most tisztázzuk màr hogyha az apjuk a gyereknek/gyerekeknek pozitiv a baba inkább 90%-kal lesz az ez a döntő többség. Ha nem termelsz ellenanygot akkor azt jelenti hogy a szervezeted nem érzékelte veszelyként a terhességet amit az elsőnél nem is szokott.

Ha összejön a 2. terhesség és te negativ vagy a ferjed vagy páros meg pozitiv akkor már lehetnek gondok.

Ha negativ a parod akkor nem lehet semmilyen baj.

Mondom ezt úgy hogy 3x kaptam anti d-t és a ferjem B pozitiv a 3 gyerek meg szintén pozitiv vércsoportú.

Annyit örököltek tőlem hogy 0-ás 2 gyerek 1 meg B pozi mint az apja.

Tehát ha te neked rajta volt hogy A- és volt egy terhességed ami megszakadt és nem kaptál anti-d injekciót akkor a szervezeted nem kezdett ellenanyagot termelni, de ismétlem hogy nem 100% hogy a 2. Terhessegnél se lesz gond igy hogy nem kaptál.

Tehát erdemes lenne medtudnia a párodnak milyen vercsoportú mert lehetnek gondok.

Azért úgy tudom fizetni kell a vérellátóba.

2017. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
az orvosom elmagyarázta h ha apuka esetleg +, akkor azért nem termelődött ellenanyag mert nem fejlődött ki embrio, így vére sem volt ugye. csak egy 4mmes petezsák
2017. jún. 5. 12:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!