Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki PCOS-ban szenved és...

Aki PCOS-ban szenved és terhes lett, annak kötelező a progeszteron pótlás?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, (ez az 1.terhességem) 1 éve derült ki a pcos. Meforalt szedek, este 1et. Ma hívtam az orvost, de azt mondta, ha nincs panasz elég 8 hetesen felkeresnem. Panaszom nincs, de nem tudom nem-e lett volna indokolt felkeresnem. Pl ti kaptatok progeszteron pótlást? Köszönöm

2017. jún. 16. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy miert lenne kotelezo ?
2017. jún. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát, hogy alapból ez a betegség az egész hormonháztartás zavarával jár. De köszönöm!
2017. jún. 16. 17:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen én kaptam. Mindkettőnél (második sajnos nem maradt velünk) Panaszom nem volt.
2017. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaptam, de nem a PCOS miatt, hanem mert csak clostival jött össze és még így is alacsony volt a progiszintem.

De van PCOS ismerősöm, akinek spontán összejött és nem is kellett progi.

2017. jún. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem várok a 8.hétig, jövőhéten el megyek ultrahangra, ott gondolom nézik a nyálkahártya vastagságot, ami önmagában indokolhatja a progeszteron pótlást.
2017. jún. 16. 17:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen már nem méregetik a nyh-t és teljesen mindegy, hogy 8 hetesen mekkora.
2017. jún. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Akinek PCOS van, általában IR-es is, és aki IR-es, annak szinte biztosan progihiánya van. Ezért szokták az elejétől tolni a progit, de a kritikus időszak egyébként a 7-11. hét.
2017. jún. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát most nem lettem nyugodtabb 🙁
2017. jún. 16. 21:16
 9/10 momoka 2002 ***** válasza:
100%
En egy spontan terhesseg (5.hetben veteles ) utan egyeztem meg a dokival,hogy ha ujra pozitivat tesztelek,kapok progeszteront. Jelzem nem volt kimutatott progi hianyom.2 honap mulva ujra osszejott, rogton hivtam a recept miatt. 1. ultrahangon 6 hetesen voltam,persze csak azt latta hol a baba,vissza kellett mennem egy het mulva amikor csak annyit latott,hogy nott a pici de meg mindig nem volt szivhang es akkor volt ultrahang szerint 6+3hetis.Ha nincs panaszod a szivhangot ugyis 6-7-8 hetben tudjak csak megfigyelni(egyenfuggo). En is siettem,de csak idegesebb lettem a szivhang hianya miatt. Elvileg most vagyok a 9. hetben. Kedden lesz ujabb ultrahang.
2017. jún. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőnél kaptam "automatikusan" mert pcos vagyok. Minden rendben volt, most már csak az idegeimet tépi az 5 és fél meg 2 és fél éves rosszcsont hercegnő :D de csak 7-8 hetesen tudtam meg a terhességeket, mert az amúgy is rendszertelen mensi miatt nem számítottam rá és csak akkor kaptam a progeszteront
2017. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!