Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit ajánlotok? 32 hetes...

Mit ajánlotok? 32 hetes vagyok, vasat kell szednem 2 hete, és 1 hete nem tudok wc-zni egyáltalán, valószínűleg a vas miatt, mert a mellékhatások között említik a tájékoztatóban, és előtte nem is volt ilyen problémám.

Figyelt kérdés
Amúgy napi 3 liter folyadékot iszok, sok gyümölcs, de mégsem megy. Mit tehetnék, hogy végre sikerüljön? 2 napja már a vasat sem szedem, de semmi. Próbáltam erőltetni, de nem ment, remélem a babának nem ártottam vele?! Bocsi, tudom, hogy nem túl guszta kérdés, de már tényleg nem tudom mit csináljak :-(
2010. máj. 19. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha már 1 hete egyáltalán nem volt székleted, akkor most gyors segítségnek a glicerin kúpot ajánlanám.

Hosszabb távon pedig lenmagpelyhet, gyógynövény boltban, drogériában lehet kapni. Joghurtba vagy kefírbe keverj 1 evőkanálnyit. Rendszeres fogyasztás mellett nekem ez segített.

2010. máj. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia, júj- ez nagyon durva. Sajna én is székrekedéses voltam a terhesség alatt, az első babával is és most a másodikkal is az vagyok, pedig előtte, utána sose volt gondom vele.

Elsőnél az aszalt szilva, és a házi szilvalekvár vált be, most meg a 3.5-ös zsíros tej. egyél jó sok joghurtot, az is szokott segíteni.

hallottam olyat is, hogy házi karamellás tejet kell inni- ebből is zsírosat és utána még uborkát is kell enni....

mindenesetre próbálj ki valamiket, mert nagyon durva lesz elmenni pár napon belül wc-zni- nálam ugyanez volt, majd szétszakadtam - rosszabb volt mint a szülés. :-(

ha szereted a tejet, igyál meg egy liter jó zsírosat - az általában segíteni szokott.


remélem tudtam segíteni.

üdv

35heteske

2010. máj. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sziasztok! köszönöm szépen! én is félek tőle, hogy mi lesz, mikor végre sikerül... De az erőlködéssel nem árthattam a babának, ugye? ettől még nem indulhat be a szülés stb? (bocsi, lehet, hogy hülye kérdés, csak aggódom). Viszont a karamellás tejre uborka...lehet, hogy attól tényleg jönne, alul-felül :)
2010. máj. 19. 13:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a vastól nekem is ez volt. Nekem reggelinek éhgyomorra 6 db kivi!! Délig biztos hogy hat, nagyon is! Pedig én mindent kipróbáltam, de semmi sem hatott. Az aszalt szilvától is csak begörcsöltem, de semmi eredmény! A jó érett kivi csodákra képes!!
2010. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én is az eleje óta kínlódok!A kivi tényleg nagyon jó!Vagy 2-3 alma,meg egy pohár tej!De előbb meg kell szüntetned a "dugulást",mert addig hiába eszel össze mindent semmi nem fog hatni!Szóval irány a patika,glicernes kúp!Mennyei érzés a megkönnyebbülés:)))Sok sikert!!!Üdv:32 heteske
2010. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
LAELOVAC SZIRUP. Ezt már kisbabáknak is lehet adni székrekedésre. Ez székletlazító és sokkal könnyebben el tudsz menni tőle, és jól ki is pucol, nem kell erőlködnöd.
2010. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sikerrel jártál??
2010. máj. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!