Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a menete egy meddőségi...

Mi a menete egy meddőségi vizsgálatnak? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Sajnos már 2eve próbálkozunk de nem jön a baba :(

2017. jún. 21. 17:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Biztos létezik ilyen teljes körű meddőségi kivizsgálás, de én pl utána olvastam a legfőbb gondoknak amit magán vérvétellel kezdésnek meg lehet nézetni. Aztán azzal vonultam egy nőgyógyászhoz. Így megspóroltam egy csomó időt. Ő utána segített, hogy endokrinológust keressek mindenképp, belsőleg rendben voltam, de belgyógyászati volt a problémám. Igaza is lett 3 hónap után terhes is maradtam... előtte 7 évig semmi.


Szóval első körben, 3. ciklusnapon vérvétel. (LH, FSH, TSH, Ösztrogén, Progeszteron, Prolaktin, Tesztoszteron) Majd 21. napi vérvétel amit úgy kell számolni, hogy ovu után 6. vagy 7. nap legyen itt csak progeszteront kell nézni. Számold úgy, hogy 28 napos ciklusnál 14. napon ovu és 21. napon kell menni. Ha neked mondjuk 31 napos a ciklusod, akkor 17. nap ovu és 24. napon vérvétel) Ez mind egy cikluson belül. Ezen kívül érdemes Inzulinrezisztenciát is nézetni.


Ezek csak a kezdeti vizsgálatok ami alapján kiderül van e valami belgyógyászati ok (pajzsmirigy vagy IR) ezek könnyen kezelhetőek gyógyszerrel. (nekem pl ez a kettő volt gond, endokrinológushoz kellett menjek, amint gyógyszert kaptam 3. ciklusban a kontrollra már terhesen mentem)


Illetve kiderül a hormonokból, hogy van e peteérés és, hogy megreped e a tüsző.


Ha ezekkel az eredményekkel elmész mondjuk egy jó nődokihoz, már is többet fog tudni segíteni és gyorsabban. Magán vérvételen ez nagyjából 20 ezer forint összesen és aznap van eredmény is.


Ezek után a nődoki megvizsgál van e cisztád miegymás, van e szervi gond. Ha mindened rendben lenne, akkor párodat vizsgálják illetve van még egy két vizsgálat amiknek a nevét nem tudom, de a nődoki akkor segíteni fog. De ezek a vérvételek az elsők és a leggyorsabban ebből lehet kiindulni.


Bocsánat hosszú lettem és lehet nem is elég alapos, de átestem én is a tehetetlenségen így gondoltam leírom amiket én csináltam és amiért most 34 hetes kismama vagyok :)


Remélem lesz még aki kisegít az infókkal, de ha bármiben tudok segíteni írj nyugodtan akár privit kérdezz bátran.


Minden jót és sok szerencsét!

2017. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!