Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért zavar, hogy kezd "nőni"...

Miért zavar, hogy kezd "nőni" a hasam? Kövérnek érzem magam.

Figyelt kérdés

15 hetes vagyok és kezd "tartása" lenni a hasamnak. Még alig látszik meztelenül is valami, viszont már ülve "kiáll". Én meg valamiért kövérnek érzem magam emiatt. Hízni nem híztam még, és amúgy sovány se vagyok, 165/59 vagyok.

Azért sem aggódok, hogy meghízok, mert 6 éve fogytam le 69-ről 58-59-re és nem okozott gondot tartani a súlyom. Szóval nem aggódok amiatt, hogy meghíznék terhesség alatt és úgy is maradok.

Egyszerűen olyan hülye érzés, hogy olyan "nagy" a hasam. Pedig nagyon szerettük volna már a babát. És örülök is, csak most meg lelkiismeret-furdalásom van, hogy "ki vagyok akadva" a hasamon.


2017. jún. 22. 20:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Buta libának érzem magam, hogy ilyenen izélek. :/
2017. jún. 22. 20:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját testzsír nem szedtem fel a terhesség alatt, de laza a hasfalam és egy kiadósabb ebéd után macerás volt odafigyelni, hogy behúzzam.

A terhességben azt élveztem, hogy végre kiengedhetem a hasamat, mert ilyenkor mindenki elnéző :)


Mondjuk nekem tényleg csak a hasam nőtt. Egy rég látott ismerőssel találkoztunk a terhességem vége felé, aki nem is tudott róla. (Építész és lakásvásárlásnál kértünk tőle szakmai segítséget.) Amíg vártunk rá, én háttal álltam és a férjemmel beszélgettem. Mögém érve megfogta a vállamat és rám köszönt. Amikor megfordultam, kijött a szeme, mint a csigának. Döbbenten mondta, hogy hátulról egyáltalán nem látszott semmi, aztán oldalról felbukkant a hatalmas pocakom.

Az 50 kilós induló súlyomhoz képest akkor voltam 56-57, a végére 58 lettem, de azt ott is hagytam a szülőszobán.

2017. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszont gyakori, hogy a terhesség elején a csípő-deréktájékra feljön 1-2 kg zsírpárna. Gondolom hormonális oka van, de nálam is erről szúrták ki a terhességet a kollégák és én is ebből vettem észre máson. Aztán később ez eltűnik, ha amúgy nem hízik az illető.
2017. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sztem sok nő fejében megfordul, hogy juj mekkora hasam van... Ez bennünk van, hiszen egész életünkben arra próbálunk figyelni, hogy megfeleljünk mások és saját elvárásainknak ilyen például, hogy ne legyen hurkás nagy hasunk :D (persze nekem ez sose jött össze...) Szóval kicsit olyan ellentétes ilyenkor az egész, hogy mindig igyekeztünk elérni, hogy kisebb hasunk legyen most meg csak nő és megállíthatatlan. Én minden egyes tükörbenézéskor ledöbbentem...Pedig tudtam, hogy a kis csodánk nő bent :) De szerintem nem lehet megszokni... mire hozzászokna az ember már vége is. Ne érezd magad buta libának, ez ilyenkor normális, hogy így érzed. Hirtelen lesz elég nagy hasa a kismamáknak, közlekedni is nehéz vele, öltözködésről nem is beszélve :D


Én is egyik pillanatban idegbajt akarok kapni, hogy juj mekkora lettem, pedig szinte csak a hasam nőtt, aztán átkapcsolok... megsimogatom a pocakom és elmosolyodom, hogy csak a babám növöget :D


Boldog gömbölyödést és nem vagy egyedül :)


34hkm

2017. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit megnyugtattatok. :)
2017. jún. 22. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha kövérnek érzed magad, nyílván az is vagy.
2017. jún. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, hülyeséget írtam, nem olvastam végig a kérdést.
2017. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!