Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi rosszullét ellen?

Terhességi rosszullét ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, Google - ben mindent megtalálunk, de! Szeretnék naprakész, személyes véleményeket olvasni, arról, hogy kinek melyik vitaminkészítmény vált be az alábbiakra : émelygés, hányinger. Hét hetes terhes vagyok, eddig nem szedtem B vitamint, nem tudom melyik lenne a legjobb, ami a többségnek bevált. Egyelőre nincs étvágyam, és a pár falat leküzdése is küzdelem :( Magnosolv port iszom, esténként, mert ilyenkor picit mintha nehezebbnek érezném a hasam, vagy nem is tudom hogyan fogalmazzam meg, nem a görcs szó, hanem a húzódás, feszülés a jó szó.

Nektek mi a leghatásosabb "szer"? Köszönöm szépen a válaszokat!


2017. jún. 28. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a dokim asszisztense hogy ez "fejben dől el" hmm mondom köszi.. Ezek szerint tudat alatt nekem az volt eldontve, hogy ami lemegy az fel is tud.. Kb.

Végül aztan nekem az vált be, hogy kerestem egy kaját amit bmikor meg tudok enni. (bmilyen fura is... Pirítóst ettem tejföllel.. Aztán mar barmit tejföllel..)

Kis kortyokban ittam hideg vizet. Jégkását, fagyit. Jo.. Hat nem egy hús de legalabb lement. Hus az csak a 12.het utan ment le. Najo. Neha lement a virsli pl előtte vagy a csirkemell sonka meg a sajt.


Gyógyszereket plusz vitamint (a terhesvitaminon túl) nem ettem. Mondjuk az hozzatartozik hogy eloszor amit ettem vitamin az nem vált be. (gyomrom égett) utána váltottam egy másikra attol nem égett, azt szedem meg ma is. (femibion)


Egy bnom a ragozasra eskudott.. Neki az jott be, egy másiknak a magne b6. Hat ha makod van, mire rájössz addigra elmúlik. Nekem nem reggeli hanem egesz napos volt ez a csoda, viszont "csak 5hétig tartott" azóta csak párszor lattam a kis barátom rókát, de 6-11.hetig mar azon gondolkoztam h innentől igy fogok élni.

2017. jún. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nagy kínnal a Femibiont és a MagneB6-ot magambam tartottam, ezen kívül minden visszajött, néha a jéghideg kóla segített, az már jó napnak számított. 3X voltam infúzión, mert a víz is visszajött, addiv jó volt míg kaptam, amint lecsöpögött kezdtem előről. Szóval vannak praktikák, némelyeknek egyik-másik bevállik, de van, hogy semmi nem használ, csak az idő.
2017. jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jeges kóla kikeverve. Tényleg használ :)
2017. jún. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

29 hétig hánytam, hol jobban, hol kevésbe.

Az egyedüli, ami használt, az a kásásra hűtött kóla volt. Nőgyógyász javasolta. Pár korty elég volt, hogy ne hányjak, csak úgy alapjáraton rosszul érezzem magam.

A sokadik hét után már megszoktam,hogy bárhol és bármikor lehet hányni!:)

És amit ettem heteken át, az a piritós volt tejföllel, és kakaóval. Látom más is ezen él.

A kislányom egészséges lett, mellesleg tejtermék imádó!

2017. jún. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
14.hétig hánytam, akkor már olyan szinten le voltam gyengülve, hogy semmi sem segített csak 6 nap a kórházban és infúzió. Néha azért bevált 1-2 dolog, például az aszalt vörösáfonya, reszelt alma (héj nélkül), kivi és ananász.
2017. jún. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én napi 3-4x hánytam a 16. hétig. Csak a tepertős pogácsa és az epres-aloes nestea maradt meg bennem, híztam is tőle rendesen. Ezenkívül csomagszám ettem az epres rágót hányinger ellen. 16. hét után már csak reggelente hánytam egyszer, az első pohár víz után, de az még jól is esett, mert rengeteg savam volt/van azóta is. Aztán utoljára a cukorterhelés után hánytam végig az utcánkat meg a lépcsőházat, mert jól bezabáltam a vérvétel után :) most 36 hetesen már "csak" a sok sav miatt szenvedek, iszom a salvus vizet, meg van a táskámban Rennie, ezek segítenek. Napi 2-3 almát eszek, nagyon rá vagyok kattanva, gondolom a pektin segíti az emésztést, ezért esik jól.
2017. júl. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!