Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet finoman közölni,...

Hogyan lehet finoman közölni, hogy vegyen vissza a gügyögésből?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm terhes lett. Ez nála azzal jár, hogy másról sem lehet vele beszélni, csak a magzatról. Eleinte próbáltam érdeklődő lenni, sőt, igazából még most is az vagyok, hiszen jó barátnők vagyunk nem mindegy nekem sem, hogy mi van velük. Viszont hosszútávon már baromi fárasztó, hogy más beszédtémánk nincs is, illetve, ami főként kiakaszt, az a stílusa. Ilyenekre gondolok: tápi, szopi, cicikézés, fejecske, kezecske, jajj a kis szívecskéje, babó, babóca, babucika, pocika, babás vagyok, pocis vagyok, stb. Gondolom el tudjátok képzelni. A férjét pedig azóta apának, apucikának, meg apucinak hívja, mióta tudja, hogy terhes.

El tudom fogadni, ha valakinek normális, hogy így beszél, de az olyanokat el szoktam kerülni. :D Ő viszont a barátnőm. Szóval hogyan tudnám megkérni, hogy vegyen egy kicsit vissza? Annyira lelkes és boldog, nem akarok ennek én az elrontója lenni, de már megőrjít az állandó gügyögésével, holott még meg sem született a gyereke.


2017. júl. 1. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, de ezt nem lehet sértődés nélkül közölni főleg ebben az állapotában. Próbáld figyelmen kívül hagyni mást nem nagyon tehetsz sajnos. Nekem is van ilyen barátnőm, nagyon szeretem, bármiben számíthat rám de miután megszületett a babája, még ebéd közben is csak arról tud beszélni hány kaksis pelust termelt a kicsi. Így, szó szerint:-D
2017. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám kerek perec. Néha persze akaratlanul is elkezdhetünk babanyelven beszélni, de azért amiket felsoroltál, túlzás. Lehet megsértődik, de majd amikor a harmadik ember is ugyanezt mondja neki, akkor elgondolkodik. Esteleg viccesen megjegyezhetnéd, hogy "miért emlegeted folyton az apukádat?" Vagy ha kávéztok, isztok egy üdítőt, sütit esztek, valami, akkor te is kezdd el kínálni egy kis üccsivel, tejcsivel a kávécskába meg egy kis sütikét is kínálj neki. Biztos meglepődik.
2017. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Szia

Ha nagyon jo baratnom vagytok inkabb bird ki, hidd el ez elfog mulni. :) ha megemlited mindenkepp megsertodik,annyit nem er a dolog es majd lenyugszik.

En is neha mondtam ilyeneket. De nagyritkán. A paromat tovabbra is bebinek, kicsimnek edesemnek hivtam. Ritka volt ha apunak hivtam. Inkabb, akkor amikor uh ra mentunk.. szval biztos fárasztó. De ne torodj vele.:)

2017. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatod finoman éreztetni vele. Pl ha a babáról beszél, rákérdezhezsz, hogy ezen kívül mi van vele. Vagy viccesen megjegyezheted, hogy a baba előtt nem lesz szerencsés ez a gügyögés. Te tudod, mennyire erős a barátságotok, kibírja-e, ha finoman közlöd a véleményed.

Egyébként szerintem ez attól még kicsit bunkóság, hogy érthető. Én is terhes vagyok, de van annyi eszem,hogy az én gyerekem nem érdekel mindenkit. A legjobb barátnőmet sem terhelem evvel, nem akarom esetlegesen rááldozni a barátságunkat.

2017. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat sztem ha finoman mondod h te nagyon örülsz az o boldogsaganak de te a barátnőd miatt jöttél.. Akkor hatha kapcsol.

En pont az ellenkezőjét élem. Kismama vagyok. Nagyjából mindnenki azt kérdezi, mikorra vagy kiirva, mikorra lesz meg, mennyi van hátra. Kiakadnak mekkora vagyok. En meg szeretnek végre másról beszélni annak ellenére, hogy eskuszom imádom a babat es egesz nap simizem a hasam ha otthon vagyok, beszek hozza meg nagyon varom hogy szülők lehessünk.DE! Ugy meghallgatnam valakinek a hetvegeli lecsuszos bulisztorijat, vagy hogy mi van a többiek pasijával, vagy mit hol vettek, milyen volt a nyaralás vagy egy fesztivál.. De le se tojnak.. Hat ez van. :)

Apropo bolond terhes nok... Nos, es nekem a.kedvencem az amikor valaki tobbeszamban beszél magáról. Pl.. Jol megvagyunk.. Szobatisztak lettünk, ebédeltünk, bekakiltunk. :) van lejjebb a gugyogesnel. :)

2017. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Valahogy mindenképpen jelezni fogom neki, mert már fárasztó ez a helyzet.

5-ös, ne is mondd, ő is biztosan olyan többesszámban beszélő anyuka lesz... :D Pedig terhesség előtt ő sem volt éppen az a fajta, akinek egy kakis pelenka látványára örömkönnyek gyűlnek a szemébe.

2017. júl. 1. 22:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös!

Hajjaj!

"Kakiltunk", "szopiztunk", de ez a legjobb: "Egy évesek lettünk!" Anyuka is??? :DDD

2017. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen barátnőm :D Éppen ma együtt ebédeltünk, természetesen a babáról mesélt de megmondom őszintén nem figyeltem. Amikor legközelebb felnéztem a pincérnek mutogatta az ultrahang képet :D Pedig elvileg azért találkoztunk hogy mesélhessek neki az elbaltázott kapcsolatomról és kiönthessem a szívem :D

Szóval ha valakinek elege van a baba témából szívesen elmesélem a szomorú szerelmi történetem :'D

2017. júl. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!