Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy terhesség...

Lehetséges, hogy terhesség alatt fogyjak hízás helyett, de a baba jól legyen?

Figyelt kérdés
24 hetes terhes vagyok, de már 7 kilót híztam. Elképesztően zavar, nem szeretnék plusz 20-szal szülni menni. Adnátok tanácsot, hogy mit hogy csináljak, hogy ne hízzak ilyen ütemben? 173 cm vagyok, 65 kiló voltam és most 72 vagyok. Lehetséges, hogy a következő pár hétben kicsit fogyjak ahelyett, hogy hiznék? Nem lenne az ártalmas a babára nézve?
2017. júl. 3. 22:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

En 10 kilo plusszal estem teherbe, magamhoz kepest.

Szoval figyelek, hogy ne hizzak...reggelire zabkasa vagy piritos, ebedre egy adag nem zsiros kaja de taplalo (grill husi edesburgonxaval, fozelek, durumteszta, bulgur pl. gombaporovel, stb.). Vacsira konnyu sonka paradicsommal, gyumolccsel es sovany sajttal. Mindehhez sok viz.

Most 31 hetes vagyok, eddig 1.5 kilot hiztam :) A babam kb. 1800 gr plusz magzatviz es lepeny, tehat en a zsirombol fogytam. Ez egeszseges etkezes melletti egeszseges fogyas, a vedono meg is dicsert hogy ez igy szuper. De csak mert tulsullyal kezdtem, tehat konkretan fogyokurazni nem ajanlott!!

2017. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Én 10 kilót fogytam a teherbeesési súlyomhoz képest, de nekem terhességi cukrom volt és diétáznom kellett. A babám teljesen jól volt. Bár a diétával többet ettem, mint egyébként, csak mást és naponta 5 alkalommal étkeztem.
2017. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
GDM miatt 180ch diétán voltam, 2 hét alatt 1,5kg-ot fogytam, a diabetológus marhára kiakadt ezért is és amiért aceton jelent meg a vizeletemben... Azt mondta éheztetem a babát
2017. júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

A fogyás mindenképp ártalmas lenne a babàra azt felejts el!Az is lehet, hogy vizesedsz és nem valódi súlytöbbletről van szó.Beszélj az orvosoddal és a védőnővel.

Ha tisztázódott a helyet tőlük kérj táplálkozási tanácsot.

2017. júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

GDM es 180ch diéta mellett 5kgnal tartok a 29.heten. (24.heten is ennyi volt.. azóta diétázom)

Igy nehez megmondani min lehet valtoztatni ha nem irod le nagyvonalakban, hogy mit eszel. Persze az is lehet hogy nem is "hizol" hanem viz. Igyál elso körben többet (kb 10*2-3dl-t egy nap) hatha az bejon, en pl.erre nagyon figyeltem. Ezzel tuti nem artasz.

Fogyni nem fogsz amugy max stagnalsz. Vedonod vagy a dokid ezt soknak talalta?

2017. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

26. hétben vagyok, már csak három kilóval vagyok kevesebb, mint mikor terhes lettem. Viszont nekem ez a sok hányástól lett, és természetesen semmi baja a kicsinek.

A fogyózást semmiképp nem javaslom, nagyon rossz ötlet. Bőven elég, ha figyelsz az étkezésedre. Senki sem szeretne sokat felszedni, de ez ilyen helyzet, itt a baba a lényeg, a többivel foglalkozunk szülés után.

2017. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Elsőnek, szerintem nem jól tudod, nekem legelábbis mást mondott az orvosom és a védőnő is.

Ha éhezteted a szervezted, (valamelyik kommenetlőnek: nem a babát, mert ő elveszi azt ami neki kell) tehát ahogy írtad a zsírodból fogysz, akkor ahogy szintén valaki írta elkezd a szervezted acetont termelni. Szép és jó dolog az egészséges étrend, de szükség van szénhidrátbevitelre is, ezért kell ellenőrizni folyamatosan a cukrosoknál az aceton jelenlétét a vizeletben.

2017. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jók a számaid, én ezen nem aggódnék egyáltalán.
2017. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
A fogyás NEM ártalmas a babára, hogyha nem koplalsz, és nem fogysz a normál(+pocak) tartomány alá. A baba olyan, mint egy kis élősködő, elveszi amire szüksége van.
2017. júl. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

7-es, elso vagyok, nem ehezik a szervezetem attol hogy a decemberig fogxasztott szalamis kenyer helyett sonkat es sajtot vacsorazom, szalonna helyett gxumolcsot es teljes kiorlesu piritost, zsiros sztrapacska es dupla sajtburger helyett pedig amiket leirtam ebedre. Olvasd ujra! Sosem vagyok ehes, mindenfelet eszem csak epp egeszsegesen. Ez a fontos! Aceton meg egyebek akkor van ha ehezest tapasztal a szervvezet. Ezert itt most ujra kerlek olvasd el ismet amit irtam. Megvan a napi tapanyag-es kaloriaszuksegletem, csak a "rossz" szenhidratokat "jo" ch-okkal helyettesitem, magyarul elhagytam a zsirszalonnat es sajburgert a.tabla csokival egyutt, helyettuk gyumolcs, zoldseg, durumteszta, bulgur, jazminrizs es sok feherje pluszban.


De ne nekem irj, nem en kertem tanacsot (szabalyzatban is benne van hogy ne a valaszoloknak reagalj)

2017. júl. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!