Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megfelelő ez a súlygyarapodás?

Megfelelő ez a súlygyarapodás?

Figyelt kérdés
160 cm vagyok, 68 kg-mal kezdtem a terhességet (ennyivel "fejeztem be" a januári - missed ab műtét). Most vagyok 20 hetes és 71-72 kg között mozgok.

2017. júl. 6. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Tehát a terhesség felénél 3-4kg-t híztál. Szerintem jó. Ahogy én veszem észre, egyre jobban foglalkoznak az orvosok is a terhességi súlygyarapodással, sokokat megszólnak ha többet hízott mint "kellene". Szerintem meg ez egyénfüggő. A bmi értéked (terhesség előtt) 26,56, tehát a normális kategóriába tartozol. Ne parázd túl a dolgokat. A terhesség végéig még felmehet 10 kg is, de az is lehet, hogy csak 3. Ez teljesen egyénfüggő, hogy ki mennyit hízik és mikor a nagyobb részét. 10-15 kg hízás között, nekem azt mondta a dokim, hogy rendben van, ha normális testsúllyal kezdtünk a terhességnek.
2017. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 23. Hetig en ossz -vissz 3-4 kgot híztam. Sztem ez nálad sem sok, én akkoriban ujra hanytam, sokat, szerencsére csak 1 hetig. Akkor visszakerultem az induló sulyom alá 2 kgal, de szülni +4 el mentem.:) sztem ha meg ennyit felszedsz az belefér
2017. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Azt elfeljtettem írni, hogy 170 cm magas vagyok, 54 kg-al kezdtem a terhességet. 74-el mentem szülni. Mondjuk én soványabb is voltam. Szülés után 65 voltam. 3 hónappal a szülés után pedig 59. Most ez a testsúly nekem jó, ideális. Ezt azért írtam, hogy lásd, hogy én 20 kgt híztam, többet mint amit még normálisnak mondanak de egy-kettőre visszafogytam, diéta és sportolás nélkül. Habár ez lehet genetika is.
2017. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, ez egyáltalán nem sok. Miért ne lenne megfelelő?

Én a 23. hétig öt kilót fogytam, és semmi baja a babának.

2017. júl. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!