Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgozhatnék terhesen?...

Meddig dolgozhatnék terhesen? (pedagógus)

Figyelt kérdés

Tanárként dolgozom.A férjemmel babát tervezünk.Arra lennék kiváncsi hogy meddig dolgozhatnék?

Akivel már volt hasonló ő meddig dolgozott?

Előre is köszi


UI:amúgy angol szakos tanár



2017. júl. 13. 23:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Az szerintem attól függ hogy atanév vége előtt vagy után szülnél-e, esetleg félév közben. Nálunk úgy emlékszem első félév végéig dolgozott a tanárunk aki terhes volt.
2017. júl. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És kb mennyi idős terhes volt?(Látszott már a pocakja?)
2017. júl. 13. 23:32
 3/20 anonim ***** válasza:
51%

Mint egy ötéves... Kit érdekel, látszik-e a hasa egy tanárnak? Az is irreleváns infó, hogy angol szakos vagy.

És addig dolgozol, amíg az orvos azt nem mondja, keresőképtelen vagy.

De ezen agyalj, ha terhes leszel.

2017. júl. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Normál terhességnél 1 hónappal a szülés előtt hagyja abba az ember a munkát. Teljesen függetlenül attól, hogy pedagógus vagy nem.
2017. júl. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem addig dolgozz ameddig bírod és a terhesseged engedi.
2017. júl. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Veszélyeztetett terhes tanárnőnk ahogy megtudta többet nem jött be, a másik pedig 1 hónappal szülés előtt ment el, novemberben. Ez középiskolában volt.
2017. júl. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Ameddig bírsz/akarsz.


Pedagógus vagyok, 3 gyermekünk van.

Az első kettőnél a kiírt időpont előtt 4 héttel mentem CSED-re (akkor még TGYÁS volt a neve), a harmadiknál nem kezdtem bele az új tanévbe, mert csak pár napról lett volna szó, hisz október elejére voltam kiírva.


Szerintem függ a szülés hónapjától, nem biztos, hogy érdemes egy új tanévet kezdeni, ha csak pár hétről van szó, megkavarja a gyerekeket, bár munkakörtől is függhet. A második gyermekemet okt. végére vártuk, ekkor az iskola kért meg, hogy legyek állandó helyettes abban az egy hónapban (tehát nem kaptam osztályokban órákat, csak az épp aktuális táppénzen levőt helyettesítettem.

2017. júl. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
Szülésig.
2017. júl. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Több tanárom is ment már szülni, miközben minket tanított. Úgy rémlik, hogy kivétel nélkül nagy pocakkal is tanítottak, tehát szerintem dolgoztak végig.
2017. júl. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

8. hónapig végig dolgoztam (óvodapedagógus)

akkor már hatalmas hasam volt, bírtam is volna még, de kedvem nem volt

2017. júl. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!