Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik rosszul voltak a terhessé...

Akik rosszul voltak a terhesség elején, hányingerük volt, azok hogyan dolgoztak? Egyáltalán hogyan mentetek be a munkahelyre, és ott hogyan telt egy nap?

Figyelt kérdés

Meddig dolgoztatok?


Olvastam, hogy van, aki a wc-ig is alig bír elkúszni, ilyen esetben táppénz van? Vagy valahogy azért mégiscsak sikerült dolgozni?



2017. júl. 17. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Szia, én jelenleg 9 hetes vagyok. A múlt héten szabadságon voltam, ezen a héten már táppénzen vagyok. Az ágyból nem tudok kimászni, pedig az első hetekben simán dolgoztam, azt hittem megúszom ezt a rosszullétes időszakot. Szerintem jövő héten is táppénzre kell íratni magam mert ez elviselhetetlen. Ráadásul fizikai munkát végzek, és így, hogy egy falat sem megy le, energiám sem lenne dolgozni. A folyamatos hányingerről nem is beszélve.

Te hány hetes vagy?

2017. júl. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Hála istennek csak az utolsó pár órában szenvedtem vele (6-tól 2-ig dolgoztam, 11 és dél között ebédeltem és nekem az émelygés ezután kezdődött) de elég volt ez is.. délután szenvedtem, hazaútra zacskó volt a kezemben, vezetni nem is akartam..

Igaz nem sokáig tartott mert 6 hetesen bevéreztem és táppénzre küldött a dokim, de szerintem pláne egész napos hányingerrel nem is lehet hetekig dolgozni, pláne aki sokszor hány és teljesen le is gyengül emiatt.

2017. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Sehogy. Én is azt terveztem fitt leszek mint a terhesség elött, dolgozom amíg bírom úgy a 32 hétig.

De az élet felülülírta 7 hetesen táppénzre kerültem olyan rosszuléteim voltak, alacsony 90/60 körüli vérnyomás folyton szedültem, elindultam valahova és le kellett, hogy ülnek mert majd össze estem. Szülésig táppénzen voltam.

2017. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy. Mivel villamosvezető vagyok, nem is engedett a nődoki sem. Olyan szinten voltam rosszul, hogy az ágyból sem tudtam kimászni egész nap.
2017. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem dolgoztam akkor már. A munkahelyemen nem dolgozhatnak terhesek.

De nagyon jó kérdés, mert mikor az elején mindig hányingerem volt, volt amikor a konyhába nem tudtam kimenni, mert összecsúsztam. Ha más lett volna a munkahelyem, akkor is elmentem volna táppénzre. Inkább, mint hogy úgy küldjenek haza.

2017. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Nehezen, de se vezetnem nem kellett, se fizikai munkát végeznem. Az nem ment volna.

Irodában dolgozom könyvelőként. A hányózacskó a fiókomban volt (használtam is) és akkor szaladtam a vécére, amikor akartam. Azzal se volt probléma, hogy egész nap rágcsáljak, ez segített az állandó émelygésen.

A munkahelyemre korábban és gyalog indultam, mert a tömegközlekedésen 1 megállót se bírtam. Kb. 6 hétig voltam rosszul, 12. hétre elmúlt.

2017. júl. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Kolleganőm megpróbált dolgozni, aztán gyakran ment ki hányni a mosdóba és egész nap émelygett. Így nem lehet bírni, főleg ha fizikai munka. Ő táppénzre ment. De lehet h veszélyeztetett terhesnek volt kiírva mert a sok hányás miatt asszem még be is akarták fektetni a kórházba ( kiszáradás plussz nem maradt meg benne semmi). De ez sztem nagyon extrém eset. Ha én rosszul lettem volna így anno tuti előbb megyek táppénzre. Így a 20.hét után mentem.
2017. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

kb. a 4. héttől (nem vicc) rosszul vagyok, igaz, nem hánytam, de szerintem ezm ég rosszabb, 0-24ben hányingerem van, alig bírok koncentrálni. dolgozok, de úgy, ahogy megy, nem tudok mit tenni. nem tudok ennyi időre otthon maradni.

13 hkm

2017. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akár a nyolcas válaszoló, 6-tól 14. hétig 0-24-be voltam rosszul, azzal a kivétellel, hogy 8-12-ig nem dolgoztam vérzés miatt. A többiben próbáltam tartani magam, otthon se lett volna jobb, a munka legalább kicsit elterelte a figyelmem.
2017. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló vagyok, miért lettem lepontozva....?
2017. júl. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!