Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt ételallergiás vagy...

Van itt ételallergiás vagy ételintoleranciás kismama? Terhesség alatt is ugyanúgy csináljátok a diétát? Milyen hamar sikerült a baba? Problémamentes a terhességetek?

Figyelt kérdés

Én sajnos ételintleranciával küzdök. Elèg sok ételre vagyok érzékeny, pl.: tejfehérje (semmilyen tejterméket nem ehetek), tojás, búzaliszt, kukorica, borsó, mogyoró. Ezekre nagyon és van 1-2 dolog amire kevésbé. Nemrég kezdtem el a diétát, ezeket kihagyom, mert puffadtam, görcsölt a hasam, szorulásom volt, de volt mikor hasmenésem.

Kicsit aggódom, hogy ezek a bélpanaszok miatt lasabbab fog sikerülni a baba. :-/ Egyelőre igyekszem tartani a diétát, de elvileg kell 2-3 hónap neki mire teljesen tünetmentes leszek.

Hasonló tapasztalatok?


2017. júl. 21. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is volt intolerancia tejfeherjere, tojasra, buzara....

Hiaba hagytam el ezeket, a hasmenes ugyanugy megmatadt, akkor is, ha mar pl 6 honapja nem ettem tejtermeket....nekem az volt a legerosebb. Diagnozis ibs....stressz kezeles segitett, meg belflora rendezese.

A baba fogantatasokor nem okozott gondoz, 2. honapban sikerult. Terhesseg alatt meg kell enni mindent, ennyi mindent nem zarhatsz ki az etrendedbol, foleg ha meg ugye kivanod is pl a joghurtot, vagy ha a hanyas miatt nem marad meg benned csak a piritos, kekszek stb.

Mondjuk en sem iszom magaban a tejet azota sem, de joghurt, sajtok, tejfol stb formajaban azert valamennyit igyekszem fogyasztani.

2017. júl. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első hónapban.

Ovis korom óta emlékszem hogy rossz az emésztésem de semmit se sikerült kimutatni így ettem mindent igaz gyanakodtam a tejtermékekre. A kisfiam gyorsan összejött. Nagyon hasfájós volt és orvosi javaslatra elhagytam minden tejszármazékot, mindkettőnknek megszűnt minden bajunk. Aztán szoptatás után gondoltam megpróbálom a tejterméket de visszajött a hasfájás szóval tényleg nem bírom. A kistesó már diéta mellett sikerült, szintén gyorsan. Szóval nálam a saját panaszaim és a teherbeesésnél nem volt összefüggés. Tudtommal csak egy okohat sikertelenséget, a gluténérzékenység.

2017. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!