Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülésnél nektek mi a fontosab...

Szülésnél nektek mi a fontosabb, orvos vagy szülésznő? Melyiket választanátok, vagy inkább mindkettőt?

Figyelt kérdés

Eddig azt gondoltam, hogy legyen majd mindkettő, de sokan azt tanácsolják, hogy ne fogadjak orvost, mert az alig van bent, szóval felesleges pénzkidobás 100-150 ezret fizetni. Maximum, ha elégedettek leszünk az ügyeletessel akkor adunk neki valamennyit. A szülésznő pedig végig ott van, inkább neki adjunk nagyobb összeget.

Szerintetek? Ti hogy csináltátok? Vagy fogjátok csinálni?


2017. júl. 25. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Mindkettőt felesleges fogadni. Szinte minden rokonom ingyen szült és nem lett semmi baj. Pont a pénzelős öreglányok és kismamák miatt pofátlan, pénzéhes sok orvos.
2017. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Én inkább a babára költeném vagy félreraknám a pénzt. Nem az orvos szül, hanem te és a baba végzitek a munka nagy részét.
2017. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Megmondom őszintén, nem nagyon emlékszem arra, hogy nálam a szülésznő csinált volna bármit is.

hajnalban borotválás, beöntés, aztán műszakváltás... az új szülésznő az nst-t nézte csak meg helyezgette időnként arrébb. Lehet, hogy vizsgált is, nem emlékszem rá. Tényleg nem emlékszem, hogy bármit is hozzátett volna a vajúdásomhoz.

Na, jó, orvosnak sem fizettünk, nem volt fogadott dokim. Mégis ha kellett volt ott mindig valaki, aki orvos volt (és nem szülésznő!).


Ha majd újra csinálhatom, hasonlóan járnék el. Bár biztosan megkérdezném a dokimat, hogymegtenné-e, hogy segít nekem egy vbac-ben... de tudom, hogy nem vállal szülést, szóval halott ügy, és ha vállalna is, hallottam már a véleményét, tudom a véleményét, tudom, mi vár rám, ha ő lesz majd az ügyeletes...

2017. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ugyan annyit ha nem kevesebbet volt bent a szülésznő mindkét szülésnél...

Én orvost fogadtam, bár nálunk szülésznőt nem is lehet

2017. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szülésznő volt fontosabb, mert ő van bent az idő 90%-ban.

Kedvességet, törődést szerettem volna a vajúdás alatt és azt az orvostól nem kapom meg. Szerencsére nagyon kedves volt velünk, aki épp ügyeleten volt :)


Ha nehéz terhességem és nehéz szülésem lett volna, akkor biztosan a doki lett volna a fontosabb, hisz az operációt, varrást, mindent ő csinál. Az ő hozzáértése és odafigyelése fontosabb akkor.

2017. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én fogadtam mindkettőt, nálunk csak akkor lehet szülésznőt fogadni, ha orvost is fogadsz. Jónéhány tapasztalatból hallottam, hogy az itteni kórházban sajnos nagyon sokat számít, hogy van-e fogadva orvosod vagy sem. Sőt a saját bőrömön is tapasztaltam, mikor 8 hetesen be kellett feküdnöm és még akkor hivatalosan nem kértem fel az orvosom.
2017. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
74%
Én senkit sem fogadtam, ügyeleten szültem.A szülésznő a támaszod végig. Utólag kapott 5000 Ft-ot meg egy bonbont.Az orvosnak nem adtam semmit.
2017. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkettő volt és jól is tettem.


Mivel nem tudtam nyomni és a köldökzsinór a nyakán 3x volt körbe és 2x le is esett a pulzusa, a doki végig figyelt, behívott egy idősebb dokit (ő valami vezetőorvos, professzor lehetett), és még az ő tanácsát is kikérte, pedig tapasztalt volt a dokim. A férjem látta néhány reakciójukból, hogy baj van, de már nincs idő császározni és hozták is a vákumot, hogy ha a dokinak nem sikerülne kipasszírozni a gyereket, akkor vákum is kell. Ahogy megszületett, nem is engedték elvágni a köldökzsinórt, semmit, mert rohantak vele, mert nem sírt fel. Végül minden rendben lett, de ha ezt egy olyan doki mellett csinálom végig, aki nincs ott és nem segít, csak papol az utolsó 5 percben, hogy nyomjak, akkor a fiam most oxigénhiányos lenne, annak mindenféle következményével.

2017. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én orvost fogadtam és legközelebb is így fogok tenni. A terhesség során biztonságot nyújtott, hogy bármikor fordulhatok hozzá és megbízom benne. A terhességem problémamentes volt, viszont a szülés ennek ellenére kissé komplikált volt, nagyon sokat volt bent az orvos is.
2017. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyik sem volt, tökéletesen elégedett voltam. Igaz volt 2 ügyeletes szülésznő is mert csak én szültem akkor, megcsinálták amit kellett de a többi időben beszélgettek, nem is bantam, nem volt igényem rá hogy pátyolgassanak, ott volt a férjem.


De kérdezz utána, mert nalunk Vácon pl.csak akkor lehet szülésznőt fogadni ha van fogadvs doki is, csak szülésznőt nem lehet, van ahol ez a rendszer van.

2017. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!