Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyszerűen megöl az aggodalom!...

Egyszerűen megöl az aggodalom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még csak 20 éves vagyok, de ahányszor megfordul a fejemben a terhesség mindig az aggodalom tölt el, hogy mivan hogyha betegen volt születni a gyermekem. Kb 13 éves korom óta jött elő ez a gondolat. Az igaz, ha sokat gondolok a rosszra tényleg bevonzom? Probálok nem rá gondolni, de egyszerűen NEM TUDOK! Pl akárhányszor meglátok egy sérült gyermeket az utcán az aggodalom törik rám. A gondolatoknak tényleg teremtő hatásuk van? Köszönöm válaszaitokat.

2017. júl. 26. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha hét éve kínoz ez a gondolat, akkor érdemes lenne felkeresni egy szakembert.
2017. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is vársz babát és ezen kattogsz? Ráadásul ennyi ideje? Ezzel szerintem is dokihoz kellene fordulnod. Én most vagyok félidős terhes, de kb 2x futott át az agyamon a 21 hét alatt, hogy mi van, ha beteg lesz. Mindkétszer filmek hatására. Normális esetben nem kellene ezen pörögni, csak úgy, egy beteg gyerek láttán.


Egyébként óvónő vagyok, volt dolgom sokféle sérült gyerkőccel, legyen szó fizikai, lelki vagy szellemi problémáról, és nem vészes egyik sem. Nyilván meg kell tanulni őket kezelni, de egy Down-os gyerkőcnél pl bújósabb és ragaszkodóbb nincs. Szóval ha ilyesmi baj van, az nem is olyan rossz, mint amilyennek hangzik.

Nyilván ha rákos pl, az már más tészta.


Lényeg a lényeg, szerintem egyrészt megismerkedhetnél pár sérült gyerekkel és a szüleikkel, biztosan segítene elfogadnod őket. Ha viszont ez sem segít, akkor menj el orvoshoz, mert ha egyszer állapotos leszel, ki fogod készíteni magad és a babát is a felesleges stresszel.


Kitartás! :)

2017. júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintetek a rossz gondolatok hatással lehetnek a babára?
2017. júl. 26. 09:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban rád lehetnek rossz hatással, de rajtad keresztül akár a babára is. De nem úgy kell elképzelni, hogy ha félsz, hogy a pici (mondjuk) kar nélkül fog születni, akkor tényleg az fog történni.
2017. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem arra gonoldok, hogy kar nélkül születik, hanem pl veleszületett betegség (downkór stb).
2017. júl. 26. 09:43
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem tesz jót,ha az ember lánya ilyeneken agyal..ha terhes,ha nem.. én hiszek abban,hogy akár a rosszat,akár a jót képesek vagyunk bevonzani az életünkben.. tapasztaltam,és hiszek benne. Ki ne aggódna,ha egy beteg gyereket meglát..mindenkinek összeszorul a lelke,és jó magam is ránézek a sajátjaimra,és hálás vagyok a sorsnak,hogy nekem megadatott ami annak a sok ezer anyának nem.Egészséges gyerekeim vannak! Tavaly volt egy vetélésem... a dokim szerint olyan súlyos fejlődési rendellenessége volt,hogy jobb volt neki is,és nekünk is hogy így alakult.. van a családodban,ismeretségi körödben amúgy beteg gyerek?? Nem azért visel meg ennyire,mert esetleg látod a mindennapi kínlódását?
2017. júl. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, senki sincs úgy a közvetlen környzezetemben.
2017. júl. 26. 09:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Irracionális félelmek: ez tökéletes alap a pszichológiai kezelésre.
2017. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Down-kombi teszt, Nifty, Preeclampsia szűrés, magzati rendellenesség és kromoszóma szűrés. Pénz kérdése ugyan, de annyi módja van már manapság, hogy kizárják, vagy legalább is tudjunk a magzati rendellenességekről. A 12. héten végignézik tetőtől talpig a magzatot, én DVD-t kaptam róla, az összes barátunkkal megnéztük. Látszott rajta, hogy semmije nem hiányzik. Persze, az UH nem mutatja, ha hatalmas anyajegy alakul ki az arcocskáján, de a babás facebook csoportban volt pl. a múltkor egy anyuka, akinek a magzatának 12(!) ujja volt. A többiek meg írták alatta, hogy gyakran megesik, viszont születése után korrigálható.

Ha anyuka leszel, lesz 9 hónapod utána olvasni a dolgoknak. Attól majd nyugodtabb leszel... És igen, ha folyamatosan stressz hormont gyárt a szervezeted, az se neked, se a babának nem tesz jót. (Egyes könyvek szerint a pici életét is megváltoztathatják ilyen korai stressz-élmények.) - Bár ez vitatott...

29/L

2017. júl. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!