Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinek az első várandóss...

Ha valakinek az első várandóssága során kinyílik a méhszája idő előtt, akkor annak valószínűleg a második babánál is ki fog? Tapasztalatok érdekelnek.

Figyelt kérdés

Főleg olyanok válasza érdekelne akiknél ez probléma volt az első terhességnél és vállatak másodikat tehát van saját tapasztalatuk. A "minden terhesség más" választ magamtól is tudom, köszönöm!


Az okát nem derítették ki, hogy miért nyílt ki, de nyilván a kisbaba mellett nem tudok majd annyit feküdni mint az első terhesség során ha ez a jövőben is felmerül.


Szeretnénk második babát, de nem szeretném korházban tölteni a várandósság második felét. (nem feltétlen magam miatt, csak nem szeretném ha hátránya lenne emiatt az elsőszülött gyermekünknek, akkor megoldjuk másképpen)



2017. júl. 28. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi volt a nyílás oka. Ha a méhszáj kötőszöveti gyengesége, akkor igen, ismétlődni fog jó eséllyel a probléma. Ha pl. felszálló fertőzés miatt, akkor nyilván nem ez a helyzet.


Én az első terhességet 24 hetesen vesztettem el, enyhén görcsölni kezdtem, ami kinyitotta a méhszájat, a belsőt is, ezért nem lehetett visszafordítani a folyamatot. Második terhességben 40+0 hetesen csak a 39. héten kezdtem lassan nyílogatni, indított szülrs

2017. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

bocs, elküldtem véletlenül.


... szóval indított szülés volt, az atyaúristennek nem akart rendesen nyílni, 7 órát vajúdtam, tolták az oxit, nospát, de alig-alig. Aztán császár is lett a vége mert esni kezdett a szívhang is.

2017. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát, nagyon jó kérdés h mitől lehetett ez. Volt egy fertőzésem, ami 22-23. héten derült ki. Gyógyszer után meg megállt a folyamat, szóval lehet emiatt. Sajnálom a veled történteket és köszi a válaszod.
2017. júl. 28. 12:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megállt a folyamat a fertőzés kezelése után, akkor nagy valószínűséggel az okozhatta. Meg ha szöveti gyengeség lenne, a terhesség előrehaladtával nyilván csak romlott volna a helyzet. Szerintem legalábbis. Dokik mit mondanak?
2017. júl. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta nem tudja megmondani. Örüljünk, hogy megállt akkor és ennyi. Én nem firtattam. Azt sem tudom meddig lenne jó várni a kettő közt.
2017. júl. 28. 13:24
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs jelentősége méhszáj szempontjából, hogy meddig vártok, 6 hét alatt az helyreáll, bezárul. Fél-egy évet meg mindenképp érdemes várni az általános regenerálódás miatt. Mi a császár után egy évet vártunk, 14 hónapos volt a kisfiam, amikor pozitívat teszteltem újra. 22 hetes vagyok. 😊


#1 válaszoló vagyok még mindig

2017. júl. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értelek. Igen en nagyon remélem hogy a fertőzés volt a ludas. Mi ugy gondoltunk legalabb 2 eves legyen a nagy a teherbeesesem elott/korul. Talan ha akkora, könnyebb lesz ha beüt a baj es fektetnek.

Az a baj, hogy nekem a fertőzés sem okozott jeleket vagy semmit. Baci volt amugy, talan coli.

Ok. Kemenyedett a hasam de ennyi, tapasztalatom meg nem volt, hogy ez 19-20 hetesen nem normalis. Nem fajt.. Mar nem annyira friss az élmény, de talan valahogy ugy volt hogy 22.heten zart volt 24-25 hetre mar nyitva volt tehát valahol a 22-24 kozt kinyilt, közben mar a 23.heten kiderült a baci is. Kaptam kupot, 25.hetre lefektettek Mg ezerrel es akartak adni nyugtatót de azt nem kertem. És utana nem változott a fekves mellett 36ig de neha estere kemenyedett.

Hat nem tudom. 32utan mar nem kellett szigorúan fekudni mert nem nyomott meg nem rovidult mar ugy mint a kozepidoben.

2017. júl. 28. 13:40
 8/13 A kérdező kommentje:
Nyílott akart lenni nem nyomott. Bocsi
2017. júl. 28. 13:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos kinyílt másodjára is. Sokkal váratlanabbul nem volt előjele csak minimális amit utóbb így már be tudok löni hogy az volt. Hirtelen sok egyre több folyás enyhe de zavaró nyomás érzése lefelé. Ismét megfájdultak a melleim székelési inger majd egy nagyon kevés maszatoló vér. A vér kivételével bármelyikre mondható hogy terhesen normális. Ismétlem hog y az egész nagyon hirtelen zajlott le még ahhoz képest is hogy az első terhességem után számítottunk hasonlóra de ott csak a 24. héten kezdtem nagyon lassan nyílni. Az egy folyamat volt ez meg ugyanaz csak százszoros sebességgel. A második babámat ezért a 20. héten elveszítettem. Az idősebb kislányomat végül a 34. héten szültem kb 40 perc alatt annyira kinyíltam addigra. Ott a 26. tól a végéig feküdtem az utolsó három hetet kórházban. Akkor szerencsés szerencsétlenek voltunk. Másodjára semmi szerencsénk nem volt. Így viszont egyértelmű a kötőszöveti gyengeség. Ha lesz még babám megelőző szerklázst kapok utána pedig fekszem. Remélem hogy sikerülni fog. Nagyon szeretné de rendesen félek....
2017. júl. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9. Nagyon sajnálom a veled történteket. Köszönöm a válaszod. Iszonyú vegigrettegni a terhességet, szóval nem is tudom nekem mi lenne a jo.
2017. júl. 30. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!