Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudtok neveket ajánlani...

Tudtok neveket ajánlani egypetéjű ikreknek v betűvel a Veronika név mellé? 32h km

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett a Veronika név nekünk és még egy v betűs kislánynevet szeretnénk de ha van más ötletetek esetleg azonos kezdőbetűkkel akkor azokat is szívesen fogandom.... Ti milyen nevet fogtok/ adtatok a babáitoknak? Hányadik hétben vagytok?

#kismama #betű #babanév egypetéjűikrek #ikrek veronika
2017. júl. 30. 00:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Valéria
2017. júl. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

Más ötletként javasolnám ha:


1. Vagy azonos végű nevet adnál... Nem ezeket, ezt csak példának írom: Izabella és Anabella vagy Zita és Rita, vagy Edina és Szabina, stb.


2. Vagy ha azonos magánhangzókat tartalmaznának, pl: Kriztina és Szibilla vagy, Karina és Anita, Vanda és Szandra....


Ez most ötlött be: Veronika és Dominika... :)


Szerintem az ilyesmik jól hangzanak. Egyedül csak annyi, hogy könnyen félrehallható, hogy melyiknek is szól majd... De csak elméletileg könnyen, nálunk is van ilyen páros a családban, és végülis ritkán van tévesztés.

2017. júl. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
56%

A mi kislányunk Vivien Orsolya lett :-)

Szerintem a Veronikához megy az Orsolya.

2017. júl. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Viktoria
2017. júl. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek 7-essel, és csak Ő Írta, a Veronikához a Valéria illik nagyon, stílusban is, és én is gondolkodom, azt adjam-e a babánknak, még tetszik az is benne, hogy elég ritka név. Kérdező, egypetéjűek? Hányadik héten derült ki, hogy 2 baba? Gratulálok!
2017. júl. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Viktóriára szavazok
2017. júl. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
Én nem adnék ikreknek ennyire egyforma neveket. Ők két külön ember, megérdemlik, hogy saját, egyedi nevük legyen. Így is épp eléggé össze fogják őjet leverni pláne, ga a nevük is egyforma
2017. júl. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én is a Dominikára szavazok.

De jó még a Friderika, Angelika is.

2017. júl. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok. Kiegészíteném azzal még, hogy azért nagyon nem előírás az, hogy ikreknek hasonló neve legyen, sőt, sok hátránya is lehet, pl. felesleges tévesztések (persze ha ügyesek, abból előnyt is kovácsolhatnak..), elhallások, ügyintézésnél gondok. Pl. Nem adnék olyan nevet, ami közül egyik a másiknak becézett formája vagy közeli alakváltozata. Vagy amiket egyformán kell becézni. Vagy ha az egyiket lehet becézni, a másikat nem. Ezekből még lelki bántódások is lehetnek.

Ugyanakkor nem tartom szerencsésnek a túlságosan nagy stílusbeli különbséget sem. Pl. Dzsenifer és Emőke nevetségesen hat egymás mellett (az egyik erősen külföldi, a másik láthatóan magyar név). Ezért mondtam, hogy talán a Vivient sem adnám, ha az eldöntött tény, hogy az egyikőjük Veronika lesz, mert kicsit már az is eltérő stílus az én fülemnek. Persze ez csak az én véleményem.

2017. júl. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

mindenképpen olyat keresnék, aminek a becézése nem hasonló


Viktória

Villő

Viola

2017. júl. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!