Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell ezt elképzelni?...

Hogyan kell ezt elképzelni? Nem kap levegőt a magzat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mindenek előtt szeretném tisztázni, hogy senkit nem akarok provokálni és nem akarok veszekedést szítani sem, bár félek, hogy az lesz. Apró megjegyzés, hogy én magam nem dohányzom és nem is dohányoztam soha. Megkérném azokat, akik valódi ismeretek nélkül csak olyanokat tudnának írni, hogy mert rossz és kész, mert undorító, mert szánalmas és igen, megfulladnak a magzatok a füsttől, ne tegye. A tudomány kategóriába is kiírtam a kérdést, de sajnos, ott nem reagált senki.


Tehát, amikor egy kismama dohányzik, akkor a száján keresztül beszívott füst lejut a magzathoz, levegő helyett? És hiába próbál helyette tiszta oxigénhez jutni, nem tud? Tehát úszik a füstben? Nekem a közeli környezetemben is van olyan fiatal nő, aki dohányzik terhesen, és a babája már sokat mozog, jelez. Miért nem rúg akkor bele egy hatalmasat, mikor elkezd hozzá megérkezni a füst? Értitek mire gondolok.. Amikor forróság van, és a barátnőm főz, a baba veszetten rúgdosni kezd, ebből arra következtettem, hogy nem bírja a meleget. Nem tudna jelezni dohányzás közben is? Számomra egyébként is hihetetlen, hogy egy valódi ember van a méhen belül, szeretném ezt a helyzetet valahogy elképzelni.


Köszönöm válaszaitokat és kérlek ne boruljon ki senki!


2017. aug. 7. 11:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

a dohányzás során csökken a vér oxigén szintje, a szövetekbe kevesebb oxigén jut, rosszabb az áramlás, ezt fenntartandó szűkülnek az erek... és mivel egy rendszer (nem, levegő nem jut a magzathoz. wtf?), a méhlepényen keresztül a baba is ugyanazt a vért kapja, így ő ugyanúgy oxigén-hiányos környezetben van, a szövetei ugyanúgy nem kapnak megfelelő minőségű vért, megfelelő mennyiségű oxigént.


most arról ne is beszéljünk, hogy milyen gázok vannak, amik a haemoglobinhoz jobban kötődnek, mint az oxigén... de nem mind a barátságos fajtából való.

2017. aug. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
48%
Hány éves Vagy?
2017. aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

arról nem is bezsélve, hogy a nikotinfüggőség az egyik legerősebb függőség... és sokan tudjuk, mennyire nehéz leszokni a dohányzásról, még többen tudják, hogy mennyire nem is sikerült nekik.

Terhes nő magzata is nikotinfüggő. úgy születik, hogy lényegében hamarosan szembe kell néznia az elvonási tünetekkel...


nem is értem, hogy képes egy anya szándékosan ezt okozni a gyermekének :o

2017. aug. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, és igen, az első válaszból nekem is leesett, hogy fogalmam sincs az egészről. De itt az oldalon olvastam, hogy írják a válaszolók, hogy megfullad a magzat, meg szenved a füsttől, és én ezt úgy képzeltem el, hogy a hely amiben van megtelik füsttel és akkor ott fulladozik, vagy én nem is tudom, most így újra átgondolva valóban nevetségesen hangzik, ezért is tettem fel a kérdést, hogy megérthessem mi van.


Köszönöm utolsó, hogy nem a kérdésemre válaszoltál.

2017. aug. 7. 12:06
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
pedig de, az utolsó a kérdésedre válaszolt, és igaza is van: azért nem reklamál, hogy mennyire rossz neki a cigifüst, mert jó neki. Mert ő is függő. Mert nem érzi rossznak, mert hozzászokik. De attól még ugyanolyan káros.
2017. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A magzatvízben nem lesz füst.

A füstben lévő anyagok kerülnek be az anyai és magzati vérkeringésbe.

2017. aug. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy az #1 írta. A vér oxigénszintje csökken,az erek összeszűkűlnek így a pici átvitt értelemben fuldoklik. Nyilván azért nem jelez olyankor,mert ehhez a helyzethez "szokott hozzá" a pocakban. Romlik az áramlás,aminek következtében kisebb súllyal és fejletlenebbül is születhet. Ezenkívül a 3#-asnak is igaza van a baba már nikotinfüggőként fog születni és erős elvonási tünetei lesznek. Ha a barát ődnek szerencséje van egészséges lesz a kicsi,ha nem akkor kisebb súlyú,koraszülött,asztmás,beteges lesz...
2017. aug. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A dohányzó felnőtt se fuldoklik. Az ismert káros hatásain kívül, ha egy terhes nő rágyújt, akkor a vérében csökken az oxigén szintje, DE még elég van. Ha láttál már dohányzó embert, nem kapkodnak levegő után.


Persze a káros hatás megvan. A magzat is rosszabb minőségű, de NEM oxigénmentes vért kap a köldökzsinóron keresztül. A nő tüdejéből felszívódik némi CO, nikotin, stb. ezek a keringéssel (!) eljutnak a baba keringésébe is.


De ugyanez a helyzet az étkezéssel is. Eszel valamit, az felszívódik az emésztőrendszerből, a keringésedbe kerül. A magzat pedig felszívja a számára fontos tápanyagokat. Ha nem ennél semmit, akkor elkezdené lebontani a szöveteidet... kivonná a kálciumot a csontjaidból, a fehérjét az izmaidból, stb.

Azért írom, mert ez is gyakori tévhit, hogy ha keveset eszik az anya,akkor éhezik a baba. Ez nem igaz.

2017. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Viszont én is tisztában voltam vele, hogy a dohányzás káros és azt is tudom, hogy milyen betegségekkel járhat. Sokat hallgatom ezt. Csak nem tudtam elképzelni, hogyha ez szabad szemmel látható lenne, akkor hogyan nézne ki, és sajnos most se nagyon tudom, de abban már biztos vagyok, hogy nem úgy ahogy eddig gondoltam. Aki az evésről írt, az nagyon érdekes volt, akkor nem egyben leesik neki egy hamburger, hanem csak a benne lévő anyagok jutnak el hozzá. Nagyon érdekes. Bocsánat, ha hülyeségeket írok, de nagyon furcsa nekem ez a téma, de érdekel is
2017. aug. 7. 12:32
 10/22 A kérdező kommentje:
Az pedig még ijesztő is, hogyha nem enne a kismama, akkor a magzat elkezdené lebontani őt
2017. aug. 7. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!