Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány kalóriát kell ennie egy...

Hány kalóriát kell ennie egy 30 hetes kismamának minimális mozgás mellett?

Figyelt kérdés
176 cm vagyok, és 62 kg ról indultam.Most 70 kg vagyok.Nagyon oda figyelek ,hogy mit eszem de azért az 1800-2000 kcal mindig megvan.Az utóbbi hetekben viszont azt vettem észre,hogy látványra is sokat híztam (a pocakomon kívül is).Ki mennyit evett és hízott a terhesség alatt?

2017. aug. 10. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
alapból kell 2000, terhesen 2500. keveset eszel.
2017. aug. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Terhesség előtt 800-1200 kcalt ettem.Most pedig nem csak a kalóriára,hanem a mennyiségre és minőségre is nagyon oda figyelek.egy napi étrendem pl:reggeli-egy bögre félzsíros tej egy kis teljes kiőrlésű zsemle sajttal sonkával,tízórai-joghurt,3 db jóreggelt keksz,ebéd-lehet hal,szárnyas vagy vörös hús főve vagy grillezve zöldséggel vagy valamilyen leves,uzsonna- gyümölcs,vacsora-kis bögre tej s egy kis teljes kiőrlésű zsemle sajttal.mégis úgy érzem hogy sokat hízom.igaz ha tehetnem biztos többet ennék és nassolnék is.
2017. aug. 10. 13:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1800-2000 kalóriaba te szükségleted, a babának még 300 kalória kell.

Nem vagy túlsúlyos, gondolom a cukrod is rendben van, nem szükséges csökkentened a bevitt kalóriát.

2017. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy híztál, lehet, hogy vizesedsz ebben a melegben, majd lemegy. Nekem is volt, ugyanúgy ettem, a 28 hétig híztam 2 kilót, aztán egy hónap alatt 4-et. Nem hiszem, hogy zsír lett volna, már a kórházban lement rólam 10 kiló. (Összesen 17-et híztam, 4 hónapos korára mind lement, diéta nélkül, csak szoptattam)
2017. aug. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2300at.

Mivel alapbol normalis/alacsonyabb BMIrol indultal nagy valoszinuseggel tobbet fogsz hizni, mert nincsenek "tartalekaid". Mellesleg nagyreszt genetika, hogy mennyit es hogyan es hova fogsz hizni, ha egeszsegesen eszel es mozogsz is, akkor minden megteszel azert, hogy a leheto legkevesebb menjen rad feleslegesen es gyorsan visszaallj a szules utani az eredeti felallasra.

Felesleges ennyire ragorcsolnod, meg masokhoz hasonlitgatni magad. Az a 8kg, ami rajtad van, semmi.

2017. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ma lettem 20. hetes kismama 1 kg, jött fel. 165 cm és 53 kg vagyok. Nekem is oda kell figyelnem és oda is figyelek. Sok vizet iszok, szerintem 3 l-t is naponta , simán. Amikor pl nekem meg akar jönni, fél kg vagy annál több víz is megkötődik. Mindenki azt mondja, hogy szülés után sok víz lemegy. Nem is tudom, itt olvastam a gyakorin, hogy valaki otthon pisilt ki tizenvalahány kg-t. Én odafigyelek arra is, mit mikor eszek. Pl ma sütöttem gluténmentes kakaós csigát, steviával édesítettem. Ha zavar vagy úgy érzed máshova is ment mozogj többet, de semmi esetre se koplalj. Én pl. talajtornát végzek és kifejezetten jól esik. Párom szerint fogytam a combomról.

Én azt vallom, sem terhesen sem pedig nem terhesen nem szabad koplalni.

2017. aug. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem eszel 1800-2000-ret, nagyon max. 1500-1600 az, amit leírtál.
2017. aug. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!