Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitamint szédjek,6hetes...

Viktória varga mira kérdése:

Milyen vitamint szédjek,6hetes terhesen? A dokim szerint elég a femibion! Nem kell plusz semmi! Nem kéne plusz folsav vagy más ez mellé?

Figyelt kérdés

2017. aug. 12. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A folsavval már kb. elkéstél, hiszen a velőcsőzáródás, ami miatt fontos, lezajlik a 6. hétre.
2017. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

A kismama vitaminokban van folsav, az elég. Kb. 400 mg kell.

Olvastam, hogy a terhesség alatt túladagolt folsav és az autizmus kialakulása között találtak összefüggést. Én nem szednék mellé plusz folsavat.

Vérkép lesz úgy is, utána esetleg ír a doki vasat.


Természetesen a legfontosabb az egészséges táplálkozás. Ilyenkor rengeteg a gyümölcs, zöldség, olcsó is: használd ki!

Többet ér, mint bármilyen drága vitamin!

2017. aug. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A femibionban elég folsav van.

Lesz 3 vérvételed terhesség alatt, lehetséges, hogy szükséges lesz vas pótlás, mert az a Femibionban nincs. De a vérképen látszik majd, ha kell.

Kálcium általában étkezésfüggő, átlagos ember beviszi a szükséges mennyiséget, tejallergiásoknak nehezebb dolguk van, szükséges lehet a pótlás.

Magnézium megosztó, van aki szerint panasz nélkül is kell szedni, mások szerint elég elkezdeni, ha görcsök vannak. Nekem javasolták az elejétől görcsök nélkül is.

2017. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is Fenibiont szedek, az orvosom szerint ez az egyik legjobb vitamin ami a folsav tartalmát illeti, mert van a vitaminban egy olyan összetevő (metafolin) ami segíti a folsav beépülését a szervezetbe, a legtöbb vitaminnal ellentétben. Tehát én sem szedek semmi mást, csak ezt. Nemrég jött meg az első trimeszteri vérképem, és minden értékem tökéletes:)
2017. aug. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
egy vitamin bőven eleg.ez a rengeteg folsav sem jo,tuladagolasnak lehetnek később következményei.mashol europaban 600 a max amit ajanlanak.ez a sok folsav is olyan buta gyogyszerlobbi mint a kalcium..
2017. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos megmondott valamit, de te inkább megkérdezel egy csomó vadidegen laikust, ahelyett hogy a szakember véleményét fogadnád el. Logikus. Ha én azt mondom hogy még ezt meg azt meg amazt szedj, beszeded?
2017. aug. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is femibiont szedtem, de csak akkor kezdtem, miutan kiderult a terhesseg, a kimaradt menzesz utan. Nem szedtem eleinte melle semmit, nekem vasat sem kellett a terhesseg alatt, csak magneziumot meg calciumot (ez tejfeherje intolerancia miatt kellett, mert nem tudtam kello mennyisegu tejtermeket fogyasztani) szedtem extraban kesobb.

39 hkm

2017. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhesség alatt femibiont szedtem, makulátlan volt a vérképem végig. Másodszorra a 20-ad annyiba kerülő DM saját márkás kismama vitaminját szedtem és ugyan úgy remek leleteim voltak és spóroltam egy raklap pénzt.
2017. aug. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
13:46-os hozzá szóló!nem le,hanem az építő hozzá szólásokat várom!köszi!
2017. aug. 14. 07:44
 10/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Akkor most a folsav növeli ( [link] )

vagy csökkenti ( [link] ) az autizmus esélyét?

Mindkét cikk hangsúlyozza, hogy egyelőre még ne izguljunk rá ezekre a felvetésekre. :)

2017. aug. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!