Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati/terhességi kor alapján...

Magzati/terhességi kor alapján szülés mikor?

Figyelt kérdés

A szülésem dátumát a magánorvos korán megállapított időpontjáról, a 12 hetes kötelező UH-on módosították, előrébb hozták egy héttel a baba méretei alapján (nov. 29 helyett nov.23-ra). De a 40 hetet az UH a baba feltételezett fogantatásától számítja (febr. 16),nem pedig az utolsó menstruáció dátumától.(febr.2). Nem inkább a menstruációtól szokták számolni a 40 hetet,mert az a biztosabb? Volt valaki már így? Mert a menstruáció alapján a 40 hét ugye nov 11-én "tellik le". Ha valakinek számolták így, az mikor szült? Hanyadik hétre? (Amúgy nem dilemmázok ezen sokat, a lényeg,hogy egészséges kislányom szülessen,csak kíváncsi vagyok)

Remélem érthető voltam. Köszönöm a segítségeteket. :D


2017. aug. 12. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy van-e olyan uh, amelyik a fogantatas es az utolso mensi kozotti ket hetet nem szamolja bele a 40 hetbe, legalabbis ilyenrol meg nem hallottam. Nekem is mindegyik terhessegemnel pontositottak a kiiras darumat meret alapjan a 12. het korul, de abban a plusz ket het ugyanugy benne volt, hiszen mar alapban az adott crl-hez tartozo atlagos korban is benne van az a bizonyos ket het. (Eddig meg nem talalkoztam orvossal, sem uh geppel, aki/ami egy pillanatig is foglalkozott volna a fogantatas datumaval, hiszen az csak feltetelezett, nem biztos, ezert hasznaljak kiindulasnak a mensit es pontositanak a 12 hetes vizsgalaton.)


Megirnad, hogy a 12 hetes uh-n milyen crl-t mertek neked es milyen terhessegi kort rendeltek ahhoz hozza pontosan?


Az sem vilagos nekem, hogy egyaltalan mensi szerint az a november vegi idopont hogy jott kelbe, a februar 2-hoz szamitva november 9 lenne a kiiras datuma. (Azert nezzem ra, mert nekem anno februar vegi mensivel december 6-ra volt a kiiras, ami 12 hetesen dec elejere lett modositva es vegul nov vegen szultem. Ezert tunt soknak nekem a feb elejen levo mensidhez az a datum.)

2017. aug. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

A terhesség kora 12 hét 6 nap, CRL 63 mm- UH terminus szerint. Így írták.

2017. aug. 12. 22:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért került szóba először a fogantatás időpontja, mert PCO, IR, pajzsm.alulműködés miatt hosszabb ciklusaim voltak, 34-36 naposak. És későbbi peteérést tippeltek. De aztán az UH-on módosítottak,hogy mégsem volt ez későbbi peteérés,normál időben történhetett. Az utlsó 3 ciklusom már 30-30-32 napos volt.
2017. aug. 12. 22:17
 4/6 A kérdező kommentje:
A gyógyszerek meg a diéta rendbe hozta a ciklusaimat. Most amúgy eddig szerencsére minden rendben,nagy a boldogság,csak "későinek" találom ezt a nov. 23-at kicsit. De ki tudja. Majd a kis szeretetgombóc dönti el úgyis,mikor akar jönni. :)
2017. aug. 12. 22:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az kb akkor jo, nagyjabol 12 het 4-5 naphoz tartozik a 63 mm.

Ebben benne van mar az a ket het, ami az utolso mensi es a fogantts kozott eltelik.

Nezd meg, hogy napra pontosan mikor volt az uh, ahhoz szamolj hozza 27 hetet es 2-3 napot, meret szerint az a varhato szulesi datum.

Egyebkent sokat tenyleg nem erdemes ezen sakkozni, mert siman johet 2 hettel korabban es 2 hettel kesobb is, mindegyik teljesen normalisnak szamit.

Minden jot! :)

2017. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :D
2017. aug. 12. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!