Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hány hetesen mondtátok el...

Ti hány hetesen mondtátok el a kollégáknak, hogy babát vártok?

Figyelt kérdés

Valamint hogyan? Észrevették rajtatok, hogy gömbölyödik a poci, vagy ti mondtátok el?

Én 12 hetes terhes vagyok, irodai munkám van, bár a termelésben dolgozom és sokszor megfordulok a gyártósoron is, ahol előfordul, hogy segítek selejtezni, válogatni stb. Ugye ez most már nincs, mert emelni kell stb, viszont több kollégám is nézett már rám furcsán ez miatt. Nem vagyunk közeli bizalmas viszonyban a többséggel, tényleg csak munkaviszony, de kedveljük egymást.



2017. aug. 16. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a főnökömnek már akkor elmondtam, mikor kiderült, hogy terhes vagyok, mivel nem indult problémamentesen a terhességem, nem is emelhettem, stb., pedig ez a munkámmal járt. Egy kolléganőm tudta még, de ő is csak azért, mert tudta, hogy próbálkozunk és rákérdezett, tehát még ő volt, aki a 12. hét előtt tudta. A többiek a 12. hét után tudták meg, valaki rákérdezett, mert látta, hogy gömbölyödik a pocakom, másoknak én mondtam el, de volt, aki a családi adókedvezményt igénylő papíromból tudta meg, mivel az ő kezén is átment...
2017. aug. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A főnökömnek akkor mondtam el, amikor megtudtam hogy terhes vagyok, 4,5 hetesen. Én pont akkor voltam terhes, amikor a H1N1 volt, így már korán, 7 hetesen az adminisztratív kollégáimnak megmondtam. Különben megvártam volna a 12.heti uh-t.
2017. aug. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp a főnökömnek akartam először elmondani, szerintem úgy a fair.

Tőlem tudja meg, ne másoktól :)


Ez körülbelül a 13. hét környékén volt. Ezután én írtam egy kör e-mailt azoknak akikkel dolgozok, bár nem vagyunk nagy cég, de sose volt mindenki egy szobában egyszerre, így ez volt a legkézenfekvőbb :D

Megírtam és utána jöttek a gratulációk amikor találkoztunk.


Ha szabad ilyet, akkor szerintem te is írhatsz egy ilyen bejelentést, csak az infó kedvéért, hogy ne legyen sértődés, hogy jaj miért maradsz ki a munkából :)

Aki meg közelebbi ember, úgyis kibeszélitek egy kávé mellett a boldogságod :)

2017. aug. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pozitív teszt után szinte azonnal el kellett mondanom, mert be kellett feküdnöm.
2017. aug. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel korhazban dolgozom, pont olyan reszen ami veszelyes lehet, a fonokomnek egybol mondtam a 8. heten.

A kollegaknak par hettel utana, ami nagyon jo dontes volt, mert jott egy ionizalo sugarzos beteg, es egybol szaladt a kolleganom, hogy ki ne jojjek a szobabol. ( mutaciot okozhat )


De ez munkahelytol fugg. Ha egy irodaban uldogelek nem mondtam volna ilyen hamar.

2017. aug. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Közvetlen kolléganőimnek 8. hét körül. Főnökömnek a 12. heti UH után, igazgatónak azt követő nap.A maradék kolléga tőle tudja kb.
2017. aug. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A főnökömnek az első orvosi vizsgálat után, vagyis 5 hetesen. A kollégám előbb tudta mint a férjem és bárki más. Bár gondolom ez nem számít mert a legjobb barátnőm is egyben. :) Távolabbi kollégáknak olyan 8-10. hét körül
2017. aug. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!