Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Antidepresszáns mellett...

Antidepresszáns mellett hordott ki valaki gyereket?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy van e olyan közületek, aki szedett valamilyen antidepresszánst a terhességre alatt, és egészséges gyereke született e? Nagyon kis mennyiséget szedek, és a nőgyógyászom azt mondta, hogy nyugodtan teherbe eshetek a gyógyszer mellett, több páciense is volt, aki szedett gyógyszert és semmilyen probléma nem volt.

Olyanok tapasztalatát szeretném kérni, akik szedtek gyógyszer.



2017. aug. 23. 07:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

terhessége alatt*

akik szedtek gyógyszert*

Bocsi telefonon írtam és írt pár hibát.

2017. aug. 23. 07:32
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Igen, és beteg lett. Extra hiperaktìv még most is. Élete végéig gyógyszert kell szednie. Pl tini korában nagyon erős nyugtatót kellett szednie, mert idegrohamai voltak.

A párom uokatesója. Az anyja cigizett meg gyógyszert szedett frontint, meg ivott is néha.

Szval összeségében nem retardált, de ilyen különleges, fizetős ,bentlakásos suliba jàrt, mett szegény elviselhetetlen.

2017. aug. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Tedd le a gyógyszereket.

Én frontint xanaxot és rexetint szedtem de nőgyógyász javaslatára inkább leraktam. Mi is most próbálkozunk a babàval,soha nem bocsájtanám meg magamnak ha a gyógyszerek miatt lenne beteg gyerekem.

Egyébként pánikbetegségre szedtem ezeket de sokkal jobb gyógyszer nélkül 👍

2017. aug. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Három egészséges gyermekem van (13 éves, 7 éves, 9 hónapos), kettőt úgy hordtam ki, hogy olyan gyógyszert szedtem végig a terhesség alatt, majd szoptatási időszakban is, amit depresszió ellen is fel szoktak írni (Lamolep a neve, mondjuk én epilepsziás vagyok, emiatt kell szednem). A neurológusom mondta, hogy minimális a kockázat magzati fejlődési rendellenességre (kb. max. 2 %-kal növeli a kockázatot az átlagoshoz képest). Ha az orvosod azt mondja, hogy nyugodtan szedheted, akkor ne legyenek fenntartásaid. Ha nagyon aggódsz, a kezelőorvosoddal beszélj, aki felírta neked az antibogyót.
2017. aug. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
én szedek antidepresszánst de terhesen nem szedtem. nem mertem kockáztatni. amúgy xanaxot és valdoxant szedek.
2017. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne szedd. A gyerek fontosabb. Hidd el, nem lenne jó szedned.
2017. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

SSRI vagy benzodiazepin?

Elsosorban pszichiatert keresnek fel a kerdessel, nem laikus forumot.

2017. aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 2es vagyok!

Bocsi igazából nem riogatni akarlak, de amit írtam igaz.

Ez lutri, vagy beteg lesz vagy nem. Nem tudhatod előre, szerintem az orvosok sem tudják biztosra.

Én szedtem, tiagert meg frontint, de már akkor elhagytam mikor még csak terveztük a babát. Miután megszületett sem szedtem soha többet. Most már 2 és fél éves lassan.

2017. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vagyok terhes még, 1-2 év múlva szeretnénk gyereket.

Az a baj, hogy 1-1,5 évente előjön a pánikbetegségem, folyamatos stresszel, szorongással, álmatlansággal és depresszióval és ilyenkor kénytelen vagyok pár hónapig (általában 3-4 hónapig, folyamatosan csökkentve) szedni az antidepiket. (0,25 mg xanax este, amit általában egy hónap alatt le is teszek és 15 mg yarocen)

Nem szeretnék gyógyszert szedni majd a terhesség alatt, de félek ha kiújulna a "betegségem" alatta nem tudom hogy fogom kezelni gyógyszer nélkül, mert a rosszulléteket biztos nem fogom jól viselni :(

2017. aug. 23. 16:07
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukam rivotrilt meg rexetint szed evtizedek ota eleg nagy dozisban (csak ez valt be neki, orvosi utasitasra szedi), de terhesseg alatt pipolfent szedett. Nem mondanam, hogy minden tokeletesen ment, meg nincs semmi bajom (de allitolag nem a gyogyszertol), de igazabol azt lehet mondani, hogy egeszseges vagyok. Annyi, hogy a terhesseg utolso 3 honapjaban mar korhazban volt, mert elert a mehlepeny es napi 3x oxigenre kellett tennie magat. De egyebkent egeszseges vagyok, 1-2 fejlodesi rendellenessegem van, ami nem okoz gondot es nem is latszik kivulrol. Csak ugy van, es elcsodalkoznak rajta, ha uh-ra megyek :D
2017. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!