Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha választani lehetne, akkor...

Ha választani lehetne, akkor mit választanátok? Könnyű terhesség, nehéz szülés, illetve nehéz terhesség, könnyű szülés?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem választás kérdése, és egyik sem zárja ki a másikat, de leírom mire gondolok.

Én és egyik legjobb barátnőm szinte egyszerre voltunk várandósak( én még mindig az vagyok). Az ő terhessége egy álom volt, 1-2 alkalommal hányt, de a végéig aktív lehetett, mindent ugyanúgy csinálhatott, mint addig, szinte semmi szokásos terhességgel járó tünete nem volt. A szülése viszont eléggé nehéz lett, kb 24 óra alatt lett meg a babája.

Ezzel szemben az én terhességem az 5. hét óta szörnyű. Hónapokon keresztül lábra állni nem tudtam a hányástól és hányingertől, minden lehetséges betegséget elkaptam, ügyelet, antibiotikum, óriási gyomorsav, hátfájás, egyszerűen minden volt/van, ami csak lehet. Én nemsokára fogok szülni, ugye azt még nem lehet tudni, hogy nekem mennyire lesz nehéz vagy könnyű, de nem félek tőle, mert azt gondolom ha azt a sok havi szenvedést kibírtam, akkor amellett a szülés mindenképp rövidebb és gyorsabb lesz.

Szóval én azt gondolom, hogy barátnőm mindenképp jobban járt, mint én fogok, mert még ha könnyű szülésem is lenne, az előtte eltelt 9 hónap rosszabb emlékeket hagy bennem, mint egy nehéz szülés hagyott volna. Na ezzel mások vitatkoznak és azt mondják, hogy hogy tudok egy szülést mindenféle rosszulléttel meg betegséggel egy lapon említeni. Szerintük a szülés a lényeg, szóval azt kell "sajnálni" akinek az nehéz volt.

Bocsánat, ha kicsit össze-vissza fogalmaztam, remelem azért érthető, hogy mire gondoltam :)


2017. aug. 28. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy egy szülés hosszú, még nem feltétlen "nehéz", nekem is több, mint 24 óra volt az első, fárasztó volt nagyon, de abszolút komplikációmentes volt, szóval szerintem ez nem a nehéz kategória. Ha választani lehetne, akkor inkább kényelmetlen terhesség és komplikációmentes szülés. A lényeg, hofy a baba ne legyen veszélyben. A kellemetlenségeket át lehet vészelni, de egy oxigénhiányos gyerek egész életre gond lehet.
2017. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván a nehéz szülés alatt nem arra gondoltam, hogy bárki egészsége/épsége/élete veszélyben lenne, mert annál nincs fontosabb, én a fájdalomra gondoltam.
2017. aug. 28. 11:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Inkább nehéz szülés, mint nehéz 9 hónap.

Bár nekem mindkettővel jónak mondható volt a terhességem és mindkettővel 5,5 órát vajúdtam, de a vajúdás maximum "pár" óra, a terhesség 9 hónap. Nyilván én sem a komplikációkra gondolok, mert akkor inkabb nehéz 9 hónap, mint bármilyen baj szülés alatt.

2017. aug. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2 közepes terhességem volt. (hányás, fehérje a vizeletben, enyhe vérzés) Egy brutális szülésem volt és egy könnyű. A brutális volt az első, az egész második terhességem végigaggódtam, hogy még egy ilyen szülést nem birok ki. Annyira gyorsan szültem másodszor, hogy azért sirtam a végén, hogy ilyen szép is lehet egy szülés. Szóval én inkább a könnyű szülést választom.
2017. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Akkor könnyű terhesség, hosszú szülés.

Hisz ahogy írod is, a terhesség elég hosszú, a szülés "csak" 1-2 nap.


Nekem tökéletes terhességem volt, soha nem voltam rosszul, kb a 6. hónapban tűnt fel a vendégeknek, hogy terhes vagyok (pultosként dolgoztam egy sörözőben), és a 37. hétig dolgoztam. Annyi tünetem volt, hogy nőtt a hasam. Semmi más. Imádtam minden pillanatát.


Nekem a szülésem gyors volt, kisebb komplikációval (a dokinőm kitérdelte belőlem a fiam), viszont maradandó sérülés nélkül.


Szerintem a 2 legfontosabb, hogy a szülés egészségben lezajlódjon, és hogy az anyának ne legyen semmi maradandó sérülése, tartós problémája a szülés okán.

2017. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Nekem az általad leírt kombinációkból egyik sem jutott.


Nehéz várandósság-nehéz szülés (nekem ez jutott).


Már a 6. héten jelezte az orvos, hogy vigyázzak magunkra, mert bármikor elvetélhetek.

10. héten erős bevérzés.

Kórházi bentlét, aztán itthon 1 hónap szigorú fekvés.

Közben sok barnázgatás, sok ügyeletre járás.

Ok: méhszájon fekvő placenta.

18. hétig rettegés az újabb bevérzéstől, ugyanis azt mondták abban az esetben rögtön műtét vagy mindketten meghalunk.

Közben a 14. hétig szörnyű fejfájás,álomkór.

Aztán pici lazaság következett, viszont jöttek az ájulásközeli rosszullétek.

33. héten majdnem szülés,nem vettem észre hogy igazi fájásaim voltak.

Ismét kórházi bentlét,visszatartás.

37. héten elfolyt a magzati,0! fájás.

Másnap oxitocinos infúzió,nagyon durva fájások szünet nélkül 5 és fél órán keresztül.

Nem kértem fájdalomcsillapítást és megbántam.

Többszöri képkiesés, szerintem eszmélet vesztés.

Mikor jöttek a tolófájások kb 15 percnyi visszatartás ( nem részletezem hogy miért).


Viszont 4.nyomásra kint volt a fiam.

Ez pozitív a számomra.

És a gátmetszés ellenére nagyon gyors volt a felépülésem.


Össszeségében nehéz volt az egész,ezért én még egy babát nem vállalok,de a fiamért megérte ennyit szenvedni!!!

2017. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6-os vagyok.


A válaszom az hogy nehéz terhesség-könnyű szülés.

Ha választani kellene a kettő közül akkor erre voksolnék.

Legalább a szüléssel ne legyen probléma.

2017. aug. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
nagyon nehéz terhesség után nagyon nehéz szülésem volt. ha választani kéne akkor inkább könnyű terhesség (vészes hányásom volt), és nehéz szülés (mert majdnem meghaltunk, de túléltük, és ha ezt túléltük akkor ennél nehezebb már nem lehet).
2017. aug. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű terhesség és nehéz szülés. Csak rossz terhességeim voltak, egyszer könnyen szültem egyszer meg nagyon nehezen. Lelkileg szerintem a terhesség ha nehéz jobban megviseli az embert mint egy nehéz szülés. Jobb esetben a nehéz szülés után is meg a könnyű után is ott van a Babád. A nehéz terhesség alatt viszont végig ezen aggódsz, hogy mi lesz ennek a vége, meddig tudod tartani a terhességedet, veled marad-e a babád, ne legyen nagyon kicsi koraszülött és a többi. A könnyű terhesség végén viszont tudod, hogy már csak egyetlen lépés választ el attól, hogy vége legyen a várakozásnak. Nehéz nagyon megszülni is a Babádat, de talán könnyebb úgy felkészülni a szülésre, hogy nem azon aggódsz, hogy elveszíted a magzatodat. 16 hetet feküdtem és 40 perc alatt szültem. Inkább szültem volna 16 óra alatt de ne kellett volna feküdni....
2017. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a konnyu,mi a nehéz? Mindharom terhessegnel legalabb felidoig hanytam,volt,hogy en se birtam felkelni,ketszer cukros is lettem,dietaznom kellett,becsipodott a derekam,sokszor lepni is alig bírtam...ezeket elfogadtamnes nem mondanam,hogy nehez terhessegeim voltak,mert a gyerekeimmel vegig rendben volt minden...igy csak szukseges rossz volt...volt egy nehéz szulesem,aminek csaszar lett a vége,utána meg ket könnyű..hosszu,de teljesen elviselheto vajudassal,szepen haladt minden a maga útján komplikacio mentesen...fejben is majdnem végig ott tudtam lenni (szerintem ez nagyon fontos,hogy tudatos legyen az ember es ne essen szét)...szóval en is a könnyű szülést választanám...Addig míg a baba miatt nem kell aggódni....
2017. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!