Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az igazság a terhességről...

Mi az igazság a terhességről és a magzatról?

Figyelt kérdés

Azt szeretném leszögezni, hogy nem provokáció céljából teszem fel a kérdést, és nem szeretném, ha velem, vagy más válaszolókkal összeveszne bárki. Érdekel ez a dolog és kíváncsi vagyok, mert rájöttem, hogy sok mindent nem értek. Terhességem jó 6 évvel ezelőtt volt, amennyire tudtam egészségesen táplálkoztam, soha életemben nem dohányoztam, tehát vigyáztam a magzatomra és szerencsére egészségesen született és azóta is egészséges, remélem így is marad.


A kérdéseim a következőek lennének. Sokat hallom azt, hogy aki terhes simogassa a hasát és beszéljen a magzathoz a kezdetektől, mert a magzat ezt hallja, vagy érzi, és örül neki? És, hogy ne sírjon a kismama, ne idegeskedjen, mert az pedig árt neki? Ez valóban így van? Az ultrahangon milyen (egy simogatáshoz képest) erős érintéseket adnak, hogy megmozduljon egy picit a magzat, akkor hogyan érezne egy simogatást? Ha meg csak a lelke érzi, azt csak olyanok gondolhatják, akik vallásosak, nem? Mert aki nem hisz a lélekben, abban, hogy halálunk után a lelkünk megmarad, az hogyan hiheti ezt el születés előttről? Én fiatalon voltam terhes, most úgy gondolom éretlen voltam, nagyon szerettem a babámat és én is simogattam, de utólag úgy érzem, hogy ez az én lelkemnek tett jót nem neki. Olvastam és itt is szoktatok beszélni arról, hogy a magzat, mint parazita kieszi az anyából a táplálékot, ezért sokaknak kihullik a haja, elromlik a foga? Ez nem gond, de ezek szerint a magzat nem tudja, hogy az az anyukája, hiszen mindent megtesz az életben maradásért és lebontja a körülötte lévő "fal"-at, nem? Akkor most melyik helyzet az igaz? Csak egy burok az anya a magzatnak, vagy szereti őt és örvendezik, amikor az anya boldog, szerelmes, énekel, stb?! Rengeteg olyan nőt ismerek, akik végig boldogtalanok voltak, stresszesek és a babájuk nyugodt, kiegyensúlyozott baba. Ugyan ez érdekelne az egészséges életmódról, sok esetben nem inkább a magunkkal hordozott génektől lesz beteg egy kis baba és nem azért, ahogy élünk? A dohányzás, kábitószerfogyasztás káros a szervezetünknek, ezért gondoljuk, hogy a magzatnak is, de tudományosan bebizonyították, hogy a magzat nem tudja kiszűrni ezeket, olyan okosan, ahogy a csontjainkból is fogyaszt? Van barátnőm aki egészségesen él, minden hülyeséget betartott terhessége alatt és mégis beteges a (most már) kis gyereke, a másikuknak két gyerkőce van, egyiküknek nagyon rossz a szeme, műteni is kellett, másikuknak nem lett egy füle, nem néznek ki annyira "jól" (ezt nem úgy értem, hogy csúnyák!!!!), és soha nem jöttem rá, hogy miért. Ugyanakkor sok embert hallok hencegezni, hogy ők drogoztak a terhességük alatt is, meg hogy az Ő párjaik mindig is drogozott és mégis egészséges gyerekeik vannak. Vagy amikor dohányos kérdéseknél jó páran bevallják, hogy dohányoztak és egészséges a gyerekük. Szerencsés véletlenek. De ha ennyi véletlen van, akkor nem lehet a többi "helyes" véletlent tudományos ténynek tekinteni, vagy igen?


Légyszíves ne írjátok azt, hogy vegyem elő az első biológia könyvet és gondolkozzak el, mert pont ez történt és így született meg ez a sok kérdés a fejemben. Köszi annak, aki elolvassa.


2017. aug. 30. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nagy csoda a magzat és az anya kapcsolata. Néhány dolog nehezen megmagyarázható, mégis igaznak tűnik. Olvasd el a Lelki köldökzsinór című könyvet, ha még nem tetted meg! Kismamáknak kötelező olvasmány.
2017. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Egy magzat semmit nem érez abból, hogy veled mi történik. Ha szomorú vagy, ha boldog vagy, neki mindegy. A magzat egy "parazita" csúnya szóval, csak elveszi ami kell neki, akkor is ha az anyjának nem marad. Ha valaki drogozik terhesen, és nem lesz beteg a babája, az csak szerencse. Meg nem is biztos hogy rögtön kiderül, hogy baja van, hanem majd csak 6-7 évesen amikor iskolába kerül és pl tanulási gondjai lesznek.

Én soha nem beszéltem a babához terhesen amúgy.

2017. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Általánosságban magadnak is jót teszel azzal, ha nem dohányzol, drogozol, fogyasztasz alkoholt és egészségesen táplálkozol. Mivel a baba belőled szívja el azt, amire neki szüksége van, nyilván neki is az a jobb, ha veled minden rendben van, nincsenek függőségeid és amennyire tudsz, egészségesen, változatosan étkezel. Függő kisbabák születnek sajnos, csak sokan bemagyarázzák az elvonási tüneteket hasfájásnak. Rengeteg cikk és orvosi nyilatkozat van a témában, olvasgass.


Az idegállapotodat biztosan megérzik. Nekem alapvetően boldog terhességem van, de van egy dolog az életünkben, ami miatt picit mégis stresszesebb az átlagnál. Amikor épp ezen kattogok, mindig nagyobbakat rúg a baba, kicsit agresszívebben mocorog az átlagosnál. Teljesen más, mint amikor reggel vagy kaja után érzem és látom, tényleg azt veszem észre, hogy kellemetlen neki is, ami nekem. Amikor odabújok a férjemhez, csendesen, boldogan beszélgetünk, énekelünk neki, simogatjuk, akkor ő is lágyan reagál. Ez az egészségét nem feltétlenül befolyásolja, ettől még hiányozhat egy füle, vagy egy totál stresszes kismamának is lehet nyugodt babája, de alapvetően az anya érzelmi állapotát én úgy veszem észre, hogy átveszi ő is.


A simogatás, éneklés, beszélgetés ugyanez. Valamennyire biztosan érzi, mert nekem pl ahol megsimizem a hasam, ott mocorog vissza midig, az apukája hangjára mindig örömtáncot jár és a zenére is mindig mocorogni kezd. Tehát hall és érez. A doki az UH fejével meg is tudja fordítani, ezért is nyomja erősen. Ha nem is fogja fel még azt, hogy az apja beszél, vagy az anyja simogat, azt érzi és hallja, hogy történik valami kellemes. Illetve megint csak az anyuka lelkiállapotának tesz jót a dolog, én legalábbis imádok beszélni hozzá és simizni, ezt a boldogságot pedig biztosan megérzi ő is.

2017. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%

Az eletmod vagy a genek miatt szuletik beteg baba..errol is lehetne nagyon sokat beszelni. Volt kolleganomek terveztek a kislanyukat egeszseges , nyugodt csaladi hatter. Kislany megis sziv - es tudo betegseggel szuletett. Korulotte sem dohanyzott senki es tudo beteg sem volt a csaladban de szivbeteg igen. Egyik betegseg hozta vna a masikat? Nem hinnem es az orvosok se tudtak valaszt adni. De rengeteg ilyen peldat tudni irni. Es az ellenkezojerol is. Ismerosok meseltek , h az egyik ismijuk aki drogos es iszik is terhes..nem ismertem igy nem is nagyon foglalkoztam vele. Kivancsi voltam , h mi lett a babaval evek mulva. Mar 12 eves makk egeszseges okos fiu. Nagyszuloknel van.

Arrol , h terhesseg alatt ne elj a karos szenvedejekkel azt olvastam nehany cikkben es hallottam par embertol , h szules utan a placentat felhasznaljak kulombozo gyogyszerek , kozmetikai cuccok keszitesehez. Namarmost ha karos szenvedeje van vkinek a varandosag alatt mar nem tudjak felhasznalni.


A magzat lelki vilaga es , h mit erez..ez is erdekes dolog. Egyik bnom terhes lett de neki valoban teher volt nem akarta megtartani de mar keson ment dokihoz , elso baba is volt minden adott volt hozza , h megszulhesse igy nem volt eselye , h elvetesse. Egesz terhesseg alatt nem foglalkozott a magzattal se simi es nem is beszelt hozza. Megszuletett a baba akkor sem nagyon foglalkozott vele csak ami 'muszaly' volt. Ennek ellenere a gyerek jobban ragaszkodik hozza mint azokhoz akik sokat torodnek vele.

2017. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Bár vártam volna még. Érdekes, hogy mielőtt még senkinek nem adtam pontot, az utolsó válasz 0%-ban volt hasznos, míg az utolsó előtti 100%-ban, mert előbbi hozzászóló az ésszerű dolgokat írta, amiket logikusnak gondolnánk, míg utóbbi a saját "furcsa" tapasztalait amiről senki sem szeretné, ha igazak lennének.. Én sem örülnék, ha ki lenne mondva, hogy az életmódunk nem, vagy csak nagyon kis részben befolyásolná a magzat életét, mert így is elég szörnyű világban élünk, de attól tartok, hogy így van. És még egy kérdésem lenne, miért a rossz embereket éri a jó szerencse? Tehát aki lesz*rja az egészet, miért pont annak a gyereke egészséges? Nyilván a gyerek nem tehet róla, ne őt büntessük, de milyen véletlenek ezek. Szerintem nem véletlen.
2017. aug. 30. 18:04
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves első! El fogom olvasni a könyvet.
2017. aug. 30. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Mikor az 1. babankat vartuk sokat olvastam a varandosagrol , komoly dolgokat es elso olvasasra hihetetetlennek tunik de jobban bele gondolva igaz. Ez most nem az a kerdes ahol ezt bovebben kilehet fejezni mert itt az esszeru a mindennapi atlagos dolgokat tartjak elonyben.😀 Ami eleg fura mert ebbol en annyit szurok le , h mama-baba kapcsi simi dumcsi. Nem ebbol all a varandosag sokkal melyebb-komolyabb.
2017. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!