Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi időnek kell eltelnie...

Mennyi időnek kell eltelnie szüléstől a következő teherbe esésig?

Figyelt kérdés

2017. szept. 2. 16:06
 1/7 piroska és a farkas ***** válasza:
Császár volt vagy sima szülés? Simánál akár már a 6 hetes kontroll után " készülhet" a kistesó, bár őszintén szerintem akinél ilyen hamar megfogan, az ritkán szándékos..:) Ugyanakkor mivel a menzeszkor is sokaknál a baba nem fogadja el az anyatejet, feltételezem, h erre terhességnél is van esély. És akkor már inkább várjon pár hónapot a kistesó...
2017. szept. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sima szülésnél.
2017. szept. 2. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a doki 15 hónapot mondott erre a kérdésemre.
2017. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szervezetnek 9 hónap kell a regenerálódashoz, persze előbb is teherbe lehet esni, de aztán nem kell csodálkozni ha valami baj lesz..

Nekem 1év 8hónapos volt a nagy mikor ismét terhes lettem, a nőgyógyászom azt mondta hogy korán jött, ez miatt sem ajánl mégegy terhességet, mert ez a 2 egymás után úgy lestrapált, hogy szerinte nagyon nem lenne jó ötlet egy 3.

2017. szept. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a császár után tavaly azt mondták, hogy egy évet jó ilyenkor várni de ha mégis hamarabb terhes leszek az se katasztrófa. Aztán mikor 9 hónappal később rákszűrésre mentem akkor rákérdeztem, hogy mikor kezdhetjük a következő babaprojektet azt mondta a doki, hogy minden rendben van és bármikor nyugodtan nekiállhatunk. Rá 9 és fél hónapra meg is született a második gyerekünk, teljesen komplikációmentes terhesség volt és a baba is egészséges.
2017. szept. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván jó várni valamennyit, de én a 6 hetes kontrollom mondtam a dokimnak, hogy már most várom a következő terhességet. Kérdezte, hogy mi az akadálya:)? SOTE 1-en mondta ezt az orvosom. Ezt csak azért írom ide, hogy egy jó helyen egy orvos mondta:).
2017. szept. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem erőltettük kifejezetten az első gyerek után a másodikat (magyarul nem figyeltem direkt a ciklusomat, hogy megfelelő időszakban többet akciózzunk, meg ilyenek), de nem is védekeztünk, a természetre bíztuk, nálunk nagyon jól bejött az egyik előző hozzászóló által említett 15 hónap, első babával 2016.01.09-ére voltam kiírva (mondjuk ő sietett egy picit, már december 28-án megszületett), másodikkal pedig 2018.01.07-ére vagyok. Egy barátnőm pont ugyanígy van vele, a második gyerekkel szinte napra pontosan 2 évvel azutánra van kiírva, mint ahogy az elsővel volt.

Egyébként persze a lehetőség nyilván hamarabb is megvan (első baba után 8 héttel nekem már megjött, vagyis kb 6 héttel szülés - császár - után volt peteérésem, szoptatás ellenére), meg pl. párom két kisebb testvére között 1 év 1 hónap a korkülönbség, és mindketten időre született gyerekek, de valószínűleg a legtöbb nőnek nagyjából az 1-1,5 év szükséges, hogy felkészüljön a szervezete egy újabb baba kihordására :)

2017. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!