Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most,28 hetesen derült ki,...

Most,28 hetesen derült ki, hogy terhességi cukros vagyok. Mi van, ha már eddig is ez voltam, csak nem nézték? Beteg lesz a baba? Járt már valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
13 kilót híztam is eddig, de miért nem végeztek korábban már ilyen terheléses labort? Mivel a terhesség előtt sovány voltam, így a 13 kiló senkinek nem tűnt fel.

2017. szept. 6. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz. A húgom volt így, végig figyelnie kellett a vérnyomást meg a cukrot, az idő nagy részét kórházban töltötte, megszülte a babát normál testsullyal, egészséges. Utána ő is helyre jött teljesen. Már 4 éves a kislány.

És egészségügyi kérdésekben hallgass az orvosodra ne a gyakori után menj.

2017. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

A babánál a nagyobb súlygyarapodás, mennyiségi növekedés ezután jön. Ne aggódj, nem lesz baja tőle.


Ezután diétáznod kell és rendben lesztek.

2017. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. Én is sokat szedtem fel az elején kb. 14 kg-ot. 7,9 lett a terhelés, úgyhogy ch diéta. A jó oldala, hogy azóta semmit nem híztam. A baba viszont nő, 32 hetes uh-on kornak megfeleltek a méretei. Semmi probléma nem lesz. 33 hkm.
2017. szept. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A cukorterhelést 24-28. héten kell megcsinálni, másnak is ekkor derül csak ki, ha terhességi diabétesze van. Azért ekkor csinálják, mert ekkorra "forrja ki magát" a probléma, lehet, hogy 8-10 héttel korábban még teljesen jó lett volna egy esetleges terhelés. Nem lesz beteg a baba, csak követned kell innentől az orvosi utasításokat, ami kapni fogsz.
2017. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, nekem a rossz eredmény után (9,2 lett a vércukor értékem terhelést követően) el kellett kezdenem diétázni (180 grammos diéta). Egy hét múlva be kellett feküdnöm a kórházba 24 órás vércukor megfigyelésre. Ennek során csak a kórházi diétás kosztot ehettem és minden étkezés után a megadott időben vért vettek. Aztán még este 11-kor és hajnali négykor kellett mennem vérvételre, valamint reggel még egyszer. Az értékeket megnézte a dokim, szerencsére jó volt minden, így a terhességem végéig elegendő volt betartanom a diétát, nem kellett inzulint kapnom. Otthonra vettem egy vércukor mérő készüléket önellenőrzés céljából. Nem lett semmi baja a picinek, egészséges kilenc hónapos nagyfiú:) A lényeg, hogy ha diétáznod kell, próbáld meg betartani. Nem lesz semmi baj.
2017. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!