Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok. A doki...

9 hetes terhes vagyok. A doki elfoglalt, így pár nap múlva megyek hozzá vizsgálatra. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy egy szállodában dolgozom recepciósként 12 órában két nap munka és két nap szünettel. A recepciós pult mellett található bárban is ki kell szolgálni. Ti meddig dolgoznátok a helyemben? 2 éve már volt egy missed abom.

2017. szept. 9. 18:09
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy aki szakmában van, ők tudják, hogy a vendégek a recire nem csecegni jönnek, hanem panaszkodni, szb. Szeretem a munkám, de a picikém számomra most a legfontosabb. Kérlek adjatok tapasztalatokat akár szakmából vagytok akár nem.
2017. szept. 9. 18:16
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Te érzed emmynit bírsz, illetve mennyire kell a pénz.

Nekem is volt missed abom 4 hónapja, most megint terhes vagyok, takarítok, vegyszerek, emelgetés....erre jön az émelygés, szédülés, gyengeségérzés, nagyon nehéz, de én dolgozom, mert feketén vagyok, így nincs táppénz és a pénz meg nagyon kell. Ehhez képest egy recepciós állás álommelónak tűnik nekem :))

2017. szept. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen, megértelek. Az a baj, hogy a recinek kell a bárban is kiszolgálni, értékesítésnek is besegíteni, s valahogy soknak érzem. Napi 9 óra min. állás.

De vigyázz nagyon a tisztítószerekkel! S könnyű terhességet kívánok Neked! Köszönöm a válaszodat!

2017. szept. 9. 18:22
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Mindenki mást bír.Én ápolónő vagyok,22 hétig dolgoztam 12 órában betegágy mellett,és ugyan úgy csináltam mindent,mint terhessèg előtt.
2017. szept. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érzed megterhelőnek, akkor szokták mondani a terhesség nem betegség, csak egy állapot.:)

Ha nincs semmi gond és kell a pénz, akkor én a helyedben dolgoznék tovább. Viszont aki írta, hogy vegyszerekkel dolgozik, sokat emelget, azt a munkát viszont azonnal abbahagynám. Azért az nem mindegy.

2017. szept. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%

Terhesseg nem betegseg hanem egy allapot

Nyugodtan dolgozz a munka fitten tart es nem hizol el mozogsz.

A korhazban sokan a 34 36 hetig dolgoznak betegek kozott es mutoben.

A nok evezredek soran mindig vegigdolgoztak a terhesseget csak anno most ilyen lustak.

2017. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Szállodában dolgoztam, jelenleg GYED-en vagyok. Én irodai munkát végeztem a 30. hétig. Kolléganőm a recen nem sokkal utánam lett kismama, és kérte az áthelyezését irodai munkára. Nincs üzemorvosotok amúgy?Mert sztem vele is beszélhetnél, hogy 12 órás álló munkát nem tudsz végezni.
2017. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%
Miert nem tud? Faradekony? Veszelyeztetett? Terhesseg nem betegseg. Nem kell emelhetni nincs vegyszer. Vagy a sorcsapilas a megterhelo? Sok kismama lenne a helyeben, higy ne kelljen tobb kilos dobozokat emelgetnie 12oraban...
2017. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te érzed. Első terhességemet végigdolgoztam. Jól éreztem magam. Napi két órát buszoztam és egy órát gyalogoltam. De munka közben ehettem, negyed óránként pisilhettem, ha kellett stb.

Második terhességemmel most vagyok 9 hetes és nemsokára abbahagyom. Másik munkahelyem van, nincs idő enni, legalább naponta egy büdös b..kó szembeköhög. Emellett hiperetimulációs lettem (emiatt 3 hetet már itthon voltam), ikerterhes vagyok. Egy rettenetes széken kell ülni egész nap (egyik férfi kolléga csavarozza össze állandóan, mert szétesik), állni tilos, nem terhesen is faj a derekam nap végére, de most már a hasam is rendszeresen. Sokszor görcsölök, mert ugy kell egyensúlyoznom a széken. Szellőztetni tilos, olyan bűz van, hogy ügyfelek tesznek állandóan panaszt... Jah és ez egy nagy bank nagyfiókja... Inni ugyfelterben tilos, elhagyni a pultot szintén. Csak pisilni, de azt is maximum egyszer egy nap. Vagy délelőtt vagy delutan, oszd be. A hiperstimulacio miatt nekem meg napi 4 liter folyadékot meg kellene innom.

Terhesség szerintem sem betegség. De tudni kell, hogy hol a határ. Ha normális munkahelyem lenne normális munkakörülményekkel, étkezési lehetőséggel, akkor dolgoznék még. Nem kell nekem egy oras ebédszünet, de hogy egy ebedet 4-5 részletben, hidegen kell megennem, inni nincs lehetőség, az nem ideális.

2017. szept. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
Nekem 2 missedem volt, amikor terhes lettem nagyon paráztam, hogy most mi lesz mikor menjek táppénzre. Én megvártam a 12 hetet mivel akkor már nagyon rosszul voltam és 1,5 óra volt mire busszal bezötyögtem a munkahelyemre így elmentem táppénzre. Nekem így biztonságosabbnak tűnt.
2017. szept. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!