Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködés korai...

Pajzsmirigy alulműködés korai terhesség esetén, ki mikor ment dokihoz?

Figyelt kérdés
Pozi lett a tesztem, nagyon korai a dolog, mivel csak most maradt el a vérzésem, dokihoz (nőgyógyász) másfél hét múlva kaptam időpontot, viszont alulműködik a pajzsmirigyem, gyógyszert is szedek rá, és tudom hogy ha baba van, akkor lehet, hogy majd emelni kell az adagot, és el kéne mennem a pajzsmirigyes dokimhoz, de mivel nőinél még nem voltam, csak a teszt alapján tudnék menni... Ezért vacilálok hogy várjam meg az első UH-t, hogy lássam, minden oké, jó helyen van és fejlődik, és csak az után menjek pajzsmirigy vizsgálatra, vagy menjek csak így láthatatlanba, a teszt alapján (erősen két csíkos), és így is levegyék a vért? igaz, bízom benne, hogy minden rendben van odabent... ki mikor ment már meglévő kezeléssel, gyógyszerszedéssel pajzsmirigyeshez, amikor rájött, hogy babát vár? Első UH előtt vagy után? Hányadik héten? Köszi mindenkitől a válaszokat :)
2017. szept. 9. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
A lányomnál én is berohantam pozitív tesztel, de csak gratulált az asszisztens és adott időpontot vizsgálatra, és mondta hogy mikor kell mennem vérvételre elötte. A mostani terhességemnél 11 hetes voltam mikor elmentem orvoshoz. Mondta is a belgyógyász hogy mehettem volna hamarabb is, mert magas volt a tsh-ám, 9 felett. De gyógyszerrel pikk-pakk beállitották.
2017. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
enyhe alulműködéssel (4.4-es tsh) rögtön mentem, mert volt barnázás is. nem látott az ügyeletes doki semmit, elhajtottak pedig volt már vetélésem előtte. 5 hetesen mentem megint, addig cickafark teát ittam (természetes progeszteront tartalmaz). végül nem kellett gyógyszer a tsh miatt, teljesen egészséges a fiam. én mennék minél előbb.
2017. szept. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm, akkor hétfőn telefonálok nekik rögtön...

majd döntenek, hogy elég e a teszt vagy kell nekik orvosi igazolás is.

2017. szept. 9. 22:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Azonnal mentem az endokrinologushoz, magánban megcsináltattam a labort és azzal mentem, a nödokihoz csak később.
2017. szept. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Nekem pont volt időpontom endokirnológushoz előtte levő nap teszteltem pozit. Nekem is alulműködik, 4,8 ami babához magas, ezért volt vetélésem is.

Azóta szedtem rá gyógyszer, mikor pozit teszteltem előtte volt nézetve TSH 1,6 ami tökély, ám 6 hetesen megnéztük újra akkor már 3,8 volt. Így a doki emelte az adagot, és havi kontroll volt.


16 hetes korig kell figyelni rá, mert utána már a baba magának termeli a hormont. Mindig kell emelni a gyógyszeren a kismamáknak az elején, mert a babának is szüksége van a hormonra. Az a jobbik eset, ha már szedsz gyógyszert így nem lesz gond :) Aztán majd vérvétel és a doki megmondja mennyit emeljetek, de általában fél szemmel szoktak emeltetni.


Minden jót és jó egészséget!

2017. szept. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szintén zenész.

Nálunk ugyan még nincs pozitív, de én beszéltem az endokrinológussal erről - illetve ő hozta fel, nem is én kérdeztem. :D Azt mondta, hogyha sikerül a baba "magától", akkor nincs gond, a terhesség alatt változtatni kell majd az adagon, de a normál és a kezdeti terhességes határértékek között pici különbség van csak, ha alapból nem a felső határon mozogsz "épphogyjó" kategóriában (én nem, pont középérték a gyógyszerekkel), akkor nincs gond. Az első nőgyógyászati vizsgálatok után amúgy is menned kell, hiszen a betegség miatt kell a kontroll.

2017. szept. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bogi1990 ***** válasza:

2 éve szedek a pajzsmirigy alulműködésre gyógyszert. Pozitív teszt után azonnal mentem vérvételre majd az endokrinológushoz. Egyből meg is kellett emelni a gyógyszer adagot. 4 hetente nézik a TSH szintet.

Azt javaslom minél előbb keresd fel az endokrinológust.

Boldog babavárást!

2017. szept. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már kaptam időpontot, köszönöm, igaz, meglepődtem, mert jövő hétfőre. Mindent elmondtam neki, hogyan, mennyi, stb... de azt mondta, hétfőn ráérek menni vérvételre, szerdán ellenőrzésre. Akkor leszek 5 hetes.
2017. szept. 12. 18:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Ó bőven ráérsz :) Első vérvételnél elég, ha látják, hogy mennyit kell emelni :) Addig azért nem lesz gond, és legalább te tudsz róla, szóval célirányosan tudod intézni a dolgokat :) Jó egészséget!
2017. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!