Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek az első szülése császár...

Akinek az első szülése császármetszés volt, annak a másodiknál hamarabb be kellett feküdni a kórházba?

Figyelt kérdés
Ma voltam orvosnál, és közölte, hogy 38.héten befekvés lesz,a császár miatt. Szerintetek akkor meg fognak újra császározni?

2017. szept. 11. 15:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni,hogy 36 hetes vagyok ma.
2017. szept. 11. 15:12
 2/12 anonim ***** válasza:
Erre nincs szabály. Orvos és terhességfüggő. De miért nem őt kérdezed? Komoly, hogy császáros elözménnyel a 36. hétig még került szóba a szülés módja?
2017. szept. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze,hogy szóba került. De akkor csak annyit mondott,hogy ez majd ott kiderül,ha ott tartunk. Ma pedig meglepett evvel a kijelentésével, de nem tudtam megkérdezni mert mennem kellett NST-re.
2017. szept. 11. 16:58
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Első császárral született farfekvés, lábtartás miatt kiírt napon. 7 év múlva 38 hetesen kötelezően befektettek, császáros előzmény miatt. Azt mondták, hogy ha megindul, akkor megpróbálhatjuk a természetes szülést. Mivel a 39. hétig nem történt semmi (nst sem mutatott semmit, nem nyíltam még semmit sem), így nem vártak, pont kiírt dátum előtt 1 héttel megcsászároztak megint. Nem bánom, a harmadik már automatikusan császár lesz.
2017. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én nagyon félek egy újabb császártól. Az első nagyon nagy lelki trauma volt számomra. :(
2017. szept. 11. 18:05
 6/12 anonim ***** válasza:

1, Kérdezd meg az orvosod. Miért nem tetted meg?

2, Ha azért szerinted trauma az első szülésed, mert császár volt és nem vaginális, akkor menj pszichológushoz, a saját érdekedben.

2017. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: Azt hiszem leírtam, hogy mennem kellett NST-re és nem volt időm kérdezni.

És igen is traumaként éltem meg, mert azt éreztem, hogy ennyire nem vagyok képes, hogy természetes úton világra hozzam a kisbabámat, holott nem az én hibám volt,hogy a lányom majdnem meghalt. Nekem ez trauma volt. Nyilván mindenki másképp éli meg, én így éltem.

2017. szept. 11. 18:49
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért fektetnek be, mert egy megelőző méhen végzett műtét valamilyen szintű kockázatot jelent, nem pedig azért, mert ,ár rögtön neked is akarnak esni és megoperálni.

Egy császár után lehetséges természetes úton szülni, de nyilván kisebb az esélye, sajnos számolnod kell vele, hogy ez is az lesz.

2017. szept. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Hasonló cipőben járok, mint te, annyi különbséggel, hogy már kezdek megbocsátani magamnak. Azóta sem tudom szülésnek hívni, csak császár vagy műtétként hivatkozom rá. Ezzel együtt pontosan tudom, hogy farfekvéses volt, forgott végig, nagy volt, ezért sehigy sem szülhettem volna rendesen. Viszont! A munka java az ezt megelőző hónapokban zajlott. Én dietáztam, vitaminoztam, énekeltem, vigyáztam rá, adtam neki mindent a fejlődéshez és most elnézve jó kezdő csomagnak bizonyult. Ezért már büszke vagyok. A befektetés pedig tényleg elővigyázatosság lehet. Nekem is mondta az orvosom, hogy következő esetben legkésőbb a 40. hetenhéten megcsászároz, ha nem indul el magától.


Ezért a babáért is tettél eddig a legtöbbet és nem leszel rosszabb anya, ha most is műtenek. A pici mosolya azért lesz olyan édes, mert te biztosítottál neki nyugalmat és biztonságot. Ez minden, amire szüksége van tőled!

2017. szept. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez a hozzáállás káros és beteg. Ha nem találták volna fel a császármetszést, akkor a gyereked lehet, hogy halott lenne. De te legalább jól "megpróbáltad" a teljesítést.


Nem érzed, mennyire beteg gondolatmenet ez?!


Ez nem nyelvtanulás és a félmaraton lefutása. Mondd, ha vakbélgyulladást kapsz, akkor is traumaként éled meg, hogy annyira sem voltál képes, hogy egészséges maradj?


Asszony asszonynak farkasa, komolyan. Van nő, aki ettől rosszul érzi magát, és nem jönnek tömegesen a nők elmagyarázni neki, hogy ez mekkora butaság?



Menj pszichológushoz, mert tele vagy értő, betegítő, buta és rossz gondolatokkal.

2017. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!