Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés várandósnak lenni?

Milyen érzés várandósnak lenni?

Figyelt kérdés

2017. szept. 16. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Erdekes, en "kulonbnek" ereztem magam tole , buszkenek ( pl az utcan, buszmegalloban )

Szerettem nagyon.

Viszont vegig nagyon stresszes voltam, hogy nehogy baja legyen a babanak.

Koszonheto ez a munkamnak, egeszsegugy, es aki mar latott haldoklo, halott gyereket, kisbabat, halva szulest, az mashogy latja a dolgokat mint egy konyvelo.

2017. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Mi nagyon akartunk gyereket, még is terhesnek éreztem magamat.


Azt hittem mindig, hogy terhesen csak az sirdogál meg nyafog aki nagyon nyafka, én meg erös nö vagyok.


Na aztán kezdödött azzal, hogy 6-ik héten elöntöttek a hormonok ßes 3 napig nem aludtam mert rettegtem a vetéléstöl.(pedig mindig azt gondoltam, ha mennie kell akkor ugy is megy...) AZtán mire ezt legyöztem, elkezdtem pecsételö vérezni. Ezzel rohangáltunk az orvoshoz az elején, de csak vérzékenyebb voltam ezért sokszor kisebb mozgástól is elpattant egy hajszálér...

Mire a második trimeszterben elmúlt, kezdödött egy erös görcsölés ha ültem. Ami végig kitartott, és csak nagy mennyiségü magnézium segített. Harmadik trimeszterben meg egy nagyon ritka hormonális kiütés jött ki rajtam, a testemet mindenhol véresre vakartam, kegyetlen volt. Ès a sok görcs ellenére 2 héttel túlhordtam a gyerekemet...

Szóval nagy bajom nem volt, de mindig valami megkeserítette a terhességet. Ès a mozgás és tevékenység korlátozottságom is nagyon uidegesített....


Szülés viszont álom volt, 4 óra alatt kint volt a bébink, és nem volt egy nagy dolog...

2017. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Csodálatos. Izgalmas, mindig van valami újdonság, tök jó olvasgatni hétről-hétre, hogyan fejlődik a pici, és látni is az UH-n hónapról hónapra, hogy valóban növekszik. Eszméletlenül jó érzés este a férjemmel összebújni, nézni a mocorgást és beszélgetni róla. Teljesen más állapot, olyan igazi felhők fölött lépdelős. Nekem legalábbis. :)
2017. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pocakomon kívül nem nagyon volt más jele :)

Szerencsére minden jó volt, büszke voltam, szerettem hogy törődnek velem az emberek és hogy láttam, a buszon igenis vannak olyanok akik segíteni akarnak! Vannak még jól nevelt emberek.


Szerettem amikor mozgott, mindig dúdoltam. Sosem éreztem egyedül magam. Mindig ott volt velem. Simogattam. Vártam hogy vajon hogy néz majd ki? Milyen ember lesz?

2017. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy képzeltem, hogy ez egy csodálatos dolog, földöntúli boldogság. Jobban szerettem várandósságnak hívni. Aztán mikor terhes lettem, a 20. hétig napi 3x hánytam, majd mikor ez enyhült, a nagy pocak miatt nehézkessé vált a mozgás, állandóan görcsölt a vádlim és folyton azon aggódtam, hogy nem leszünk készen a lakásfelújítással, rájöttem, hogy bizony ez mégis csak nagy teher, mind fizikálisan, mind lelkileg. És közben meg mégis csak csodálatos, amikor először megmozdul, vagy reagál apa hangjára, vagy amikor először láttuk az ultrahangon. Esténként elképzeltem, milyen lesz, hogy fog kinézni, reggelente "megbeszéltük", hogyan fog megszületni, miket fogunk csinálni, ha nagyobb lesz. Ez segített nekem is felkészülni és megnyugodni. Ha most ránézek az alvó babámra, azt gondolom, bármikor újra végigcsinálnám!
2017. szept. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Amíg el nem kezdett mozogni és nem volt nagy hasam észrevehetetlen volt még számomra is, aztán a rengeteg gyomorsavtól borzalmas!! Én nem éreztem magam különlegesnek miatta, hiszen rengeteg várandós nő rohangál kint, a sok hülye kérdés meg jajj, engedjük előre a kismamát meg nagyon zavart! Én nem szerettem azt az állapotot! A legvégén úgy bevizesedtek már egyből ébredés után a lábaim, hogy az valami hihetetlen, plussz a végtagjaim és a hasam tele lett iszonyatosan viszkető kiütésekkel amik csak a szülés után múltak el...
2017. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Valtozatos (nekem ilyen volt):

- Mikor meglattam a masodik csikot a teszten izgalmas es egyszerre felelmetes, felfogjhatatlan

- Mikor par perccel kesobb halkan odasugtam a meg felig alvo ferjemnek, buszkeseget es izgatottsagot ereztem

- Mikor eloszor meglattam mozogni az ultrahangon, vagy eloszor eszrevettem a mozgasat a hasamon szivet melengeto, teljesen elerzekenyultem

- Mikor hanyingerem volt, megfajdult a derekam, vagy huzodott a hasamon a bor kellemetlen

- Mikor egy nagy nevetes egyszercsak atfordult hirtelen sirasba a hormonok miatt vicces

- Mikor a tekintelyes pocakot kulonbozo ruhakba probaltam bele, vagy csak kimentem szimplan az utcara, akkor buszkeseget ereztem

- Mikor kiderult, hogy az egyuk baratnommel par het kulonbseggel szulunk, nagyon orultem, sokm babas dologrol tudtunk beszelni

- Osszessegeben turelmetlenul vartam, hogy a kezemben tarthassam, a kovetkezonel nem fogom akarni szerintem ennyire siettetni az idot.

2017. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jó ezeket olvasni!

Remélem hamarosan én is átélhetem :)

A lepontozóknak meg nyasgem. Zöldkéz ment mindenkinek.

2017. szept. 16. 21:51
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem borzalmas volt, mivel végig hánytam, veszélyben voltunk mindketten, folyton császározni akartak a 30. héttől, nagyon stresszes és kemény időszak volt.
2017. szept. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Életem legjobb hónapjai volt. Még az egyébként minden évben elkapott 3 hetes köhögős betegség is elkerült. A gyakori fejfájádom megszűnt. Imádtam. Utolsó pwrcig aktív voltam. 2 nappal szülés előtt is még kirándultam.
2017. szept. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!