Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jó ideje késik a menstruáció,...

Jó ideje késik a menstruáció, de nincsen tünete a terhességnek?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek 6-7 hete késik a menszie, de állítása szerint nincsen tünete. Azt kell róla tudni, hogy 17 éves, és eléggé rendszertelen a menszie. 15 éves korában volt hogy fél évig nem jött meg, az elmúlt évben is gyakori volt hogy 1-2 hetet késik, többször 3 hét is volt, ha éppen ki nem maradt egy teljes ciklus. Viszont ennyit az elmúlt másfél évben nem késett. Mondtam neki hogy vegyen tesztet, de nem akar, mert már vagy 3-4 szer eljatszottuk, hogy késett, vettünk, és nem volt terhes. Szerinte nincsen tünete, nem terhes, így nem kell neki teszt, de az esetleges megszakitast ugye nem lehet akármikor így én már szeretném tudni hogy mi is van. Védekeztünk, a gumi nem szakadt ki, de apróbb balesetek mindig lehetnek amiket esetleg észre sem veszünk ( pl elovadek jut a humora mikor megfogom [ annak ellenére hogy megtoroltem a kezem ] meg ilyenek. Hallottam olyanról hogy valaki úgy lesz terhes, hogy csak a sokadik hónapban veszi észre. Ti mit gondoltok ?
2017. szept. 17. 13:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Elovaladek jut a gumira*
2017. szept. 17. 13:06
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
En azt, h teszt. Jogos h.tudni akarod. Es esetleg fogamzásgátlót kellene íratni, akkor nem kell ezzel szórakozni többet.
2017. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig gumival vedekeztetek, vagx volt hogy csinaltatok nélküle?
2017. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ott is van egy kevés 1%. Nem akár szedni, mert nem sexelunk napi szinten, illetve könnyen hízik :(
2017. szept. 17. 13:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindig gumival. Sosem tettem bele. Csak hát volt hogy ujjazztam vagy megfogtam a gumit és előtte elovaladek juthatott a kezemre de ha így is van akkor az olyan kevés hogy szabad szemmel nem látható mert ilyenkor mindig jól megtolrom a kezem.
2017. szept. 17. 13:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kicsi eselye lenne. Vegyen egy tesztet valószínűleg nehativ lesz. Megnyugszotok. Aztan pedig menjen orvoshoz a rendszertelen ciklusaval
2017. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Attól, hogy eddig negatívat teszteltetek mindig, miért ne vehetnétek most is egyet? Szerintem nem pénzkidobás, a nyugalomért megéri, akkor is, ha megint negatív lesz.

Középsuliban az egyik osztálytársammal volt hasonló, hogy késett neki, pedig védekeztek tutira. A terhességi teszt meg értékelhetetlen lett, furcsán elszíneződött. Elment egy nőgyógyászhoz, aki megállapította, hogy egy kisebb ciszta okozza a vérzéskimaradást. Nem kellett műteni, gyógyszerrel kikezelték.

2017. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

én is hizekony vok, megse hiztam a gyogyszertől és még a ciklusomat is rendbe tette...

azert gondolhatod, h ennyi idősen másnak sincs napi rendszeres nemi élete...


én gyógyszer párti vok, semmi hátrányom nem volt belőle pedig 17-32 é.korig szedtem. soha nem aggódtam, h terhes vok, amikor abbahagytam pontos ciklusom lett, siman terhes lettem, szóval ahogy gondoljatok, de nekem sokat segitett

2017. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnám, hogy terhes lenne, mivel elmondásod szerint megfelelően védekeztek, és nem az első eset, hogy késik neki. Ha biztosra akartok menni mindenkèppen teszt, viszont az ennyire rendszertelen menstruációt hormonzavar is okozhatja, vagy egyéb más dolgok amit lehet, hogy kivizsgáltatha a barátnőd.
2017. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!