Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok, ti mit gondoltok az...

Lányok, ti mit gondoltok az apás szülésről? Valakinek esetleg tapasztalat?

Figyelt kérdés
2017. szept. 18. 23:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
A férjemet bottal sem tudták volna kiverni mellőlem, ahogy átöltöztem, ott volt velem, masszírozott, leste minden óhajom, minden szülésnél, nélküle sokkal nehezebb lett volna... a kitolásnál oldalt volt, a kezem fogta, így aztán nem látott semmi horrorisztikusat, amúgy a szülésznő nagyon dicsérte, nekik alig volt dolguk, annyira figyelt rám, örültek ők is, hogy apuka mennyire együttműködő. Csak ajánlani tudom (ha apuka türelmes, nagyon szeret és nem ájul el stresszes helyzetben).
2017. szept. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A férjem ragaszkodott hozzá, én pedig őrültem, hogy ennyire ott szeretne lenni. Sokat hagytak minket kettesben, nagyon nagy segítség volt. Ő vágta el a köldókzsinórt és meghatódott, amikor felsírt a fiunk. Azóta mindig mondja, hogy mennyire büszke rám és jó élmény volt neki. Nagyon szeretne még tesót és elképzelni sem tudja, hogy nincs ott. Nekem is rengeteg erőt adott, hogy velem volt.

Ti még gondolkodtok, hogyan legyen?

2017. szept. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Én mostanában fogok szülni és hát nagy dilemma nálam hogy beengedjem-e. Félek hogy nem foglalkozna velem csak a telefonját nyomkodná ahogy itthon teszi mikor nem dolgozik épp. Meg attól is félek hogy elhúzódik a szülés ő meg majd ül ott unott arccal. Meg persze attól is hogy olyat lát amitől másképp néz majd rám. Ő jönni akar, szerintem beengedem, de nagyobb tétje lesz ennek mint ahogy ő azt gondolná.
2017. szept. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két császárom volt. Az elsőnél - sok hét kórházban fekvő ijesztgetés után történt, ami már megadta a para alaphangot - bejöhetett, ott állt, simogatta a fejem. A másodiknál (másik kórház) csak a vajúdás alatt lehetett mellettem (egy éjszaka), de láttam és neki adták oda a babát. Nekem sokat jelentett, nagyobb biztonságot, hogy nem csak idegenekkel vagyok körbevéve, hanem ott van a "másik felem" - bár ez így elég csöpögős :), de felért egy jó adag nyugtatóval. Látszott rajta, hogy izgul, hogy már túl lenne rajta kb. 18 évvel :), ugyanakkor részt is akart benne venni, szeretetből, kötelességtudatból, de vagányságból és kíváncsiságból is. Úgyhogy büszke is vagyok rá meg hálás is vagyok érte.
2017. szept. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jó volt hogy benn volt.a vajudàs ideje alatt beszélgettünk mikor màr nagyon durva volt masszirozott adta a vizet szölöcukrot és làtta ahogy megszületik a fia,persze csak a vàllam mellöl. Nekem a legcsodàlatosabb pillanat mikor elöször adtàk a kezébe és ahogy rànézett a kicsire,életem végéig emlékezni fogok rà.
2017. szept. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy pontig rengeteget segitett, hogy masszirozta a derekam, aztan mar csak zavart, hogy ilyen onkivuleti allapotban szenvedni latott. Elore megbeszeltuk, hogy ha kerem, kimegy, illetve a kitolastol tartott, hogy nem birna, nem akartam, hogy ott ajuljon el, es a koldokzsinort amugysem akarta elvagni, igy elvagtam en, aminek utolag orulok, mert igy szolhattam, hogy hagyjak erintetlenul, ameddig pulzal, es at nem megy a mehlepenybol a gyerekbe az osszes ver.


Ahogy meglett, bebugyolaltak, es mar hivtak is a ferjem. Azert megis van bennem valahol egy hianyerzet, hogy pont a legvegen nem volt ott.

2017. szept. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt anyum lesz bent... elején bent volt, majd kiment wc-re és addig bejött a párom kicsit. Úgy volt lehet cserélni néha, de végül már nem engedték be anyut így páromnak kellett maradnia. Nem bánta meg és nagyon ügyes volt és segített, bár igazából csak a hosszú vajúdást tapasztalta meg, mert végül császár lett.


Szóval amelyik apuka azt mondja nem akar bent lenni, még simán változhat a véleménye :D Sőt én pl annyira nem akartam, hogy bizonyos dolgokat lásson, de ott akkor egyáltalán nem zavart se engem sem őt. Szóval végül is jobban ment az egész mint ahogy gondoltuk :)


Egy biztos eröltetni nem szabad egyik félnek sem, ha eltérő a hozzáállás. Ott akkor nagy eséllyel változni fognak a hozzáállások :)

2017. szept. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is sokáig vívódtunk, jobban mondva én. A férjem az első perctől ott akar lenni. Sokat beszéltünk róla és végül úgy döntöttem jöjjön, igazából nem akarok egyedül lenni, de sok kételyem volt/ van egy ilyen helyzet kapcsán. De meg kell tudnunk oldani. A neheze majd csak ezután jön.
2017. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Dolgoznak a hormonok, néhány kommentet meg könnyeztem:)

Igen nálunk is apás szülés lesz:) Ő is szeretne bent lenni, és én is szeretném hogy ott legyen! Habár néha kicsit el bizonytalanodok, mert hát félek hogy kellemetlenül érezné magát. Látja majd hogyan szenvedek és nem tud segíteni rajtam, nehogy megviselje :( mert azt sajnos nem tudja elviselni:(

De ennek ellenére ahogy ti is elmondtátok ő a másik felem, megnyugtatna ha bent lenne:) Meg szeretném ha ő foghatná meg elsőnek :)

2017. szept. 19. 12:12
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segített hogy ott volt a Párom amíg lehetett ugyanis sürgősségi császár lett a vége
2017. szept. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!