Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan volt a terhességetek,...

Olyan volt a terhességetek, mint amilyennek elképzeltétek? Idilli környezetben, hangulatban, egészségi állapotban sikerült végigcsinálni? Ha nem, kihatott ez a babára?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem eddig sem a hangulat, sem a környezet, sem az egészségi állapotom nem idilli. A terhességi nagyon komoly rosszullétek mellet sok betegség is összejött, folyamatosan a kórházat járom. Lakásvásárlásban vagyunk, ami szintén nem úgy zajlik, mint kellene, abszurd dolgok jöttek közbe, amire senki sem számított. Plusz nagy felújításban is vagyunk már 5 hónapja, állandó zaj, kosz, semmi nyugalom, egyik szobából költözünk a másikba egy kis bőrönddel és reménykedünk, hogy készen lesz minden, mire a babánk megszületik. Plusz a családban is össze jöttek a dolgok, betegségek, állandóan van mi miatt aggódni. Persze a férjemmel egymáson vezessük le a feszültséget (különösen ő rajtam), állandóan veszekszünk. Nem így képzeltem az egészet. Nagyon szerettünk volna babát és most is oda meg vissza vagyunk tőle, annyira várjuk, csak aggódom, hogy ez a sok dolog esetleg rossz hatással van rá. Barátnőim terhessége teljesen más volt, nekik meg voltak az idilli dolgok, nem ismerek senkit, akinek hasonlóan telt volna ez a kilenc hónap. Ezért lennék kiváncsi mások tapasztalataira.

31 hkm


2017. szept. 19. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem borzalmas volt a terhességem, nem akarom részletezni, de folyamatos rettegés volt, hogy mi lesz velünk, meg kell-e szüleszteni a lányomat, nagyon rosszul voltam terhesen is, a szülés után is. Azt gondoltam, hogy a stressz átragad majd a lányomra is és az állandó hányásom miatt kaját sem kapott bent, na mindezek ellenére nála nyugisabb csecsemőt sose láttam, egyfolytában vigyorog, szinte sosem bőg, 1 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, előtte is én keltettem éjjel, mert tápszeres, szóval nem hatottak rá ezek a negatív dolgok.
2017. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem csodálatos terhességem volt.

Se rosszullét, se semmi rossz. Tökéletesen jól voltam végig. Pultosként dolgoztam, 37. hétig, utána kezdtem a csedet. Soha nem volt jóslóm, keményedés is csak kicsi és kevés. Hasam sem nőtt nagyra, nem vizesedtem (bár tavasszal szültem).

A szülésem magzatvízelfolyással indult, fájás nélkül.


Szóval imádtam terhes lenni. Volt haláleset is a terhesség alatt, de mi a férjemmel nem stresszeltük egymást.

Mindenkinek más a terhessége, személyisége, kapcsolata. Két egyforma babavárás nincs.

2017. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is csodás volt a terhesség.

Viszont elfelejtem, hogy voltak sírós időszakok, de abszolút kizártam ezeket és nem is tartottak sokáig.


Alapvetően nem számítottam semmire, végül egészséges, nyugodt és aktív! volt. Szerencsére nem esett nehezemre az utolsó hetekben sem sétálni, mászkálni. Még kávézni is tudtam, na jó egy idő után csak koffein menteset.. Én is és a baba is kiegyensúlyozottak voltunk, aztán a születése után is egy higgadt babát ismerhettem meg.


De igen, volt halál eset és pénz kicsalás is, albérlet gondok, utcára kerülés. De mentünk tovább, nem ragadtunk ott a rossz és stresszes hangulatban. Általában mindenre van megoldás. Visszafele fölösleges dühöngeni.

2017. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem klassz volt, bár voltak nagyon negatív dolgok, és ilyenkor féltettem a babát is, de összességében inkább jónak mondanám. Aze gészségi állapotom nekem se a legjobb volt, de úgy voltam vele, hogy az érdekel, a baba hogy van, én meg kibírom. Sikerült. Hamarosan megszületik.
2017. szept. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 3. terhességem volt életem legstresszesebb időszaka. Volt előtte missed abom, az első 12 hétben ezért. Amint betöltöttem, kirúgták a férjem. Nem volt egyszerű újat találni. Családi problémák, stb. Ráadásul végig hánytam, egész a szülésig. Szerintem sose sírtam ennyit. Kb. a szülés előtt pár héttel kezdődött csak egy nyugisabb időszak.


A kisfiam nyugodt, kiegyensúlyozott, igazi főnyeremény "eszik-alszik" baba. :)

2017. szept. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbálj pozitívan hozzáállni.Én egészségügyileg rendben vagyok, az egyetlen parám, hogy lent van a méhlepény, én pedig rettegek a császártól, nagyon szeretnék rendesen szülni. Egyébként minden lelet tökéletes nekem és a picinek is.


Viszont, minket 10 hetes koromban kitettek az albérletünkből, az akkor kinézett házat eladták az orrunk elől, utána alig találtunk, amit meg végül sikerült találni, hát... mondjuk úgy, érdekes az előző tulaj. Minden ügyvédi találkán ment a balhé, mivel itt van a pasi a szomszédban, folyamatosan azt hallgatjuk, hogy szid minket, ráadásul volt egy rahedli tartozásuk a házon, amit ugye tök nehéz volt leszedetni, folyamatosan harcolunk a határidőkkel. Közben felújítunk, úgy, hogy lakható legyen, de mégse kerüljön sokba, ha valami miatt mégsem jönne össze... A bojler valamelyik nap felrobbant, a fűtés még mindig nincs megoldva, a fürdőszoba is katasztrófa. Nem egyszerű.


Ettől függetlenül a terhességem csodás, a férjemmel imádjuk egymást és a babát is, és próbálunk nyugodtak lenni, nem stresszelni feleslegesen. :)


30 hkm :)

2017. szept. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!