Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki vizesedett es nem...

Volt aki vizesedett es nem tartotta a sotlan dietat?

Figyelt kérdés

Lett valami kovetkezmenye?


Tengeri sot lehet hasznalni a szokasos mennyiseg felet/negyedet? Labat polcolni tudom, hogy kell. Hazi munkat mennyire lehet vegezni?


2017. szept. 23. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
16. héttől vizesedtem. Vegig dolgoztam a terhességet. Próbáltam a sótlan diétát, semmit nem segített. Orvosom aztbmomdta, hogy nem hatásos. Láb felpolcolás sem segített. Igazából nem törődtem vele. Vernyomasomat mértem minden nap és kb 2-3 hetente néztek vizeletben fehérjét. De nem lettem toxemias. Nálunk családi vonás egyébként.
2017. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem is hallottam olyanról, hogy sótlan diéta :D

Szóval én sem diétáztam. Egészen a szülésig vizesedtem, addig lábat fent tartva voltam ahol csak tudtam. 36. Hétig dolgoztam, ott is polcoltam a lábam vagy törökülésben ültem. Sétálni igyekeztem keveset sétálni, inkább többször szálltam át busszal, hogy többet üljek.


Szülés után pár nappal már vékony volt a lábfejem és semmi maradandó károsodás nem ért sehol a vizesedés miatt.

2017. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon vizesedtem,de egyik orvos sem mondta a sótlan diétát,sőt nem is hallottam mg,hogy terhesség alatt vizesedésre ezt javasolták. Én a végén gyógyszert kaptam rá.
2017. szept. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom. Nekem is egyik ismerosom mondta csak. :)
2017. szept. 23. 19:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is nagyon vizesedtem, védőnő annyit mondott, hogy figyeljek a sófogyasztásra (nem azt, hogy :"ne egyél sót", ha azt mondja nem ettem volna...) tény, hogy jó sok víz volt rajtam, de nem volt különösebben semmi probléma. néha feltűnt, hogy nincs bokám :D akkor felpolcoltam a lábam, igyekeztem nem túl sokat állni.

szülés után hétről hétre lement rólam a víz. (persze mértem a vérnyomásomat, hogy minden rendben van.e)

szerintem ha tudsz, egyél kevesebb sót és igyál sok sok folyadékot!!

szerintem lehet házimunkát végezni, de ne erőltesd túl magad, tarts gyakran pihenőt.

2017. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindkét terhességem alatt sfd-n voltam... hivatalosan. (sómentes, fehérjedús diéta) Talán kicsit kevesebb sóval főztem, de nem vittem túlzásba. A nagyon fűszeres ételeket eleve nem kívántam, ez jó pont volt. Elsőnél 7. hónaptól "szépen" dagadt kezem-lábam, másodiknál már az első hetektől látszódott, de inkább csak a kezemen, és végig kitartott. Labor emellett mindig tökéletes volt, vérnyomás jó volt egy pár kilengésen kívül. Szülések után 2 héttel semmi jele nem volt a víznek. Házi munkát ugyanúgy végeztem, senki nem tiltott tőle. Sajnos. :D
2017. szept. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!