Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi rosszullét meddig...

Terhességi rosszullét meddig mondható normálisnak, és mikor kell orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

28 éves 12 hetes kismama vagyok, első terhességem.Elég nehezen viselem a terhességem első trimeszterét. Nem a szokásos hányós émelygős rosszulléteim vannak.Nagyon hyenge és fáradt vagyok, sokszor a párom segít zuhanyozni, mert annyira erőtlen vagyok. Folyton ráz a hideg, vacogok, és egy kissebb mozgás után pl lépcsőzés, vagy otthoni rakodás után olyan légszomj jön rám, kapkodom a levegőt, de mintha nem bírnék lélegezni. Szóval nagyon rossz mintha teljesen kimerültem volna és nem bírnám el a testem ugy érzem. Normális lehet, h ennyire megvisel? 2 nap mulva megyek vérvizsgálatra, nagyon kiváncsi vagyok, h mitől lehet ez. Járt már más is így?



2017. okt. 11. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normalis.


Amikor orvoshoz kell menni az a terhessegi veszes hanyas - amikor is reggeltol estig megallas nelkul hany valaki ( napi 20 hanyas ).


Ne aggodj, a 12-16. het utan altalaban enyhul a faradtsag.

Ezen mindenki tulesik ami neked van.

2017. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát azért nekem légszomjam nincs és nem is volt. Ok, hogy fáradt vagyok, aludnék folyton,de le tudok zuhanyozni. Ez lehet, hogy valami hiányra utal. Pl vas vagy nem tudom.
2017. okt. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nagyon várom már az orvoai vizsgálatot, mert ez így nem állapot, vérnyomásom is 90/50 , Ha már 100 felett van, akkor már "jónak " mondhatom. Remélem, h tényleg valami ilyesmi lesz majd, amit lehet orvosolni. Terhesség előtt is volt vashiányom. Gyermek koromban pedig elég komoly vérszegénységem is volt. Remélem azért minden rendben lesz, és túl leszek már ezen az időszakon, mert sokszor olyan szerencsétlennek érzem magam, mikor mások beköpik, h hát ők aztán meg se érezték, hogy terhesek... Na mikor ilyet hallok már ettől rosszul vagyok.
2017. okt. 11. 11:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Megértelek, 13 hetes vagyok. Egyedül sehovà nem merek menni. A sétàim kimerülnek abban, mikor egy öreg nénike "totyog". Sokat fàj a fejem, szédülök. Hànyinger, hànyàs, étvàgytalansàg, gyomorégés és még sorolhatnàm.

Én is úgy éreztem eleinte, hogy erősebbnek kellene lennem, hisz màsok milyen jól bírjàk. Magamat tartottam gyengének. Majd talàlkoztam sorstàrsakkal, akik megnyugtattak van ilyen is.

Pihenj sokat, aludj, feküdj, egyszer csak túlleszünk tajta!

2017. okt. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon alacsony volt a vérnyomásom, sokszor szédültem, remegtem. Ugyanakkor ha sokat fekszel, attól még alacsonyabb lesz, úgyhogy ez ördögi kör. Szerintem nyugodtan igyál zöld teát, egy-egy kávét, sőt ha rosszul vagy, cukrot, és egyél gyakran meg igyál sokat. Ha fekszel, inkább a bal oldalon, ne háton, és lassan ülj fel és felállás előtt üldögélj egy kicsit, mozgasd meg a lábadat.

És ha tudod, hogy alapból vérszegény vagy, remélem, szedsz rá valamit.

Nem vagyok orvos, de úgy tudom, hogy az alacsony vérnyomástól lehet szaporább a pulzus (így kompenzál a szervezet), ami okozhat légszomjat.

2017. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én rögtön a vashiányra gondoltam az íráaod alapjánm de lehet még magnéziumhiány is. Ez így nem normalis. Azota kiderült mi okozta?
2017. okt. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia

Minden véreredményem jo lett szerencsére, meglepődtem mert én is meg voltam győződve, hogy vashiányos lehetek. Valószínű, h engem ennyire megviselt az eleje. Most már kezdem össze szedni magam, most hogy a 14-ik héten járok már mintha több energiám lenne, most már jövök megyek, főzök takarítok stb, igaz még néha rámjön ez a letargikus érzés, de remélem hamarosan véglek elmúlik. A légszomjal és a szorító érzéssel kapcsolatban viszont belgyógyászaton kötöttem ki, és sajnos az EKG-m rossz lett, most szívultrahangra várok, de egy örökké valóság mire időpontot kapok.

Egyik nővérke azr mondta, h lehet addigra meg is szülök, mire tudnak fogadni. Szóval fantasztikus...

2017. okt. 24. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!