Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetesen mennyi az átlagos/i...

24 hetesen mennyi az átlagos/ideális hízás?

Figyelt kérdés
5 kilónál tartok, szerintem sok...
2017. okt. 12. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez nagyon változó. Van aki semmit se hízik kb 30 hetes korig mégis feljön 10 kg, van aki a kilók nagyját felszedi 30 hetes korra aztán alig valamit (mint én) más végig sokat vagy keveset hízik. Végezhetsz te +7 és +20 kilóval is. Ha hirtelen jön fel sok (heti 1 kg) az utalHAT vizesedésre, ezáltal akár toxémiára is.

A terhesség 24 hetesen 5 kilót nem indokol, a magzat súlya, lepény, magzatvíz, megnövekedett vérmennyiség azért nem egyenlő a semmivel. Kb 2 kiló tuti van. Szóval szerintem nem olyan sok ez azért.

2017. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 4 kilónál tartottam akkor, most 10 héttel később 6 kilónál járok, nálam belassult a súlygyarapodás.


Függ attól, hogy soknak számít-e, hogy milyen súlyról/testalkatról indultál. Ha vékony vagy normál alkatról, akkor elfogadható ez a hízás.

2017. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első terhessegnel lassabban hiztam, akkor 30. hetig jott fel 4 kg, es utana még 7 a végéig, de 15 le is ment a szüléssel..Akkor 24. het korul csak 1-2 kilonal jartam. Nem vagyok amúgysem sovány :(
2017. okt. 12. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy sok. De én annyira utálom , hogy a védőnőtől az összes egészség ügyi dolgozóig ezt hízásnak mondják. A pocak növekedése és a hízás totál más szerintem. Ha vizesedsz az sem hízás. Menszi előtt simán rád mehet 2 kg, ami tudjuk, hogy víz. Szerintem ebben vizesedés is benne van.

Ha adhatok tippet, akkor kerüld pár hétig a kenyeret, a teljes kiőrlésűt is. Egy kaptafára mennek. De ez csak egy tipp, nem vagy köteles megfogadnod. Én pl nagyon sok nyers zöldséget fogyasztok, nem használok illetve nem eszek olyan ételeket amiben répacukor és glükóz szirup van. Idény dolgokat főzök, ma- tegnap sütőtök krémleves volt. Egyél minél több főzeléket, azok telítenek és egészségesek. Nem tudom terhesvitamint használsz-e? Van aki attól hízik. Az elevitet sokan szidják, én konkrétan szeretem az ízét is, minden nap eszem. Még egyszer mondom, szerintem nem sok az 5 kg! De, ha szeretnéd lassítani a fogyást, akkor ezeket nyugodtan kipróbálhatod, főtt vagy nyers zöldségektől, cukor hiányától még senkinek sem volt baja. Most jön a jó idő, mozogj többet és sok folyadékot fogyassz.

Elfelejtettem leírni, én azért nem fogyasztom a pékárukat, kenyeret ilyesmit, mert konkrétan attól is lehet vizesedni, de ezt nem mondják el sajnos a védőnők sem. Sőt, később savasítják az anyatejet is, de ezt sem mondják el, legalábbis az enyém nem. Én ezt tartom be, 29. hetes leszek kedden és 2 kg-nál tartok, amit nem felvgásként mondok, mert lehet nálam is lesz víz, ki tudja. Menszi előtt szokott lenni, lehet hogy lesz. Annyi biztos, a te többleted sem extrém méretű, mert olvasok itt olyat is, hogy a 20. hétre 10 kg és annál több. Nem kettő helyett , hanem kettőnek kell minőségi táplálékból fogyasztani.

Boldog babavárást és vigasztaljon az, hogy a végén úgyis visszarendeződik minden. 28 hetes 5 napos kismama

2017. okt. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha sok túlsúllyal kezdted akkor sok, ha felesleg nelkul akkor nemsok.


Én 26 hetesen tartok plusz 3kgnal


De csak mert a 13.hetig mindennap hánytam az 5.héttől!

Es fogytam , meg aztan 2 hetente hanyas hasmenes elkapott és ez is közrejátszott!:)


De 5kg nemsok

2017. okt. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Túlsúllyal kezdtem, 95 kilóról. 13 kg jött fel, ebből sok víz volt a végén. A baba 4160g volt. Szülés után egy héttel 94 kiló voltam. Nekem nem mondták, hogy sok, sőt. Olyan 27. hétnél jártam +5 kilónál. Én max 12kg-t tűztem ki magamnak... 13 lett, de csak mert nagyon vízesedtem az utolsó 1 hétben. Akkor jött rám majdnem 5 kg.


Azt hozzáteszem, hogy szülés után 4 nappal rajtam maradt a 13 kilóból 12-.- (baba hangsúlyozom 4160g-volt.) Ennyire bevízesedtem :S

2017. okt. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam egyébként bevált a teljes kiőrlésű kenyér, persze az amit én sütöttem és nem az 5% teljes kiőrlésű lisztet tartalmazó teljes kiőrlésűnek csúfolt bolti verzió.

A szörpöt és a cukros löttyöket elhagytam meg a vacsira figyeltem, hogy akkor már ne egyek hatalmas adagokat.


Fogyózni nem is szabad, de apró változtatásokkal le lehet csökkenteni a gyarapodás mértékét.

2017. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok.

Igaz én 26 hetes vagyok és 3 és fél kg nál tartok ettől függetlenül szerintem nem sok a tiéd

2017. okt. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!