Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok, kiderül...

9 hetes terhes vagyok, kiderült gombás fertözésem van, viszont az orvos szerint ezt csak a 12 hét után lehet kezelni, várjak addig?

Figyelt kérdés
Vettem grapefruit mag cseppet,direkt mondtam hogy olyat szeretnék amit zerhesen is használhatok. Erre itthon nézem rá van írva hogy nem ajánlott terhesség alatt...
2017. okt. 19. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Kérj másodvéleményt egy orvostól, a fertőzésből nagy baj lehet, ha nem kezelik (most nem ijesztgetni akarlak).


Több dolgot is tehetsz addig. Ne egyél cukrot, semmi édesség, szószok (ketchup, mustár). Vegyél helyette eritritet. Azzal főzz, és édesíts. Ne egyél addig nagy cukortartalmú gyümölcsöt (12.hétig).

Mozogsz valamit?

Szobabicikli, ellipszis tréner, kardió. Tudom terhesen sokan félnek tőle, de ha nem ugrálsz és nem terheled túl magad nem lesz baj. Heti 2x 40-45 perc kell!

Sétálj mindennap fèl órát (ebben benne lehet a munkába járás, vagy csak esti programként 1-2 km.


Ez segít, tapasztalatból mondom.

2017. okt. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Menj másik orvoshoz! Nem csak hogy lehet, de MUSZÁJ is kezelni, mert felszálló fertőzés vetélést okozhat.
2017. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Hülyén hangzik a cukormegvonás és mozgás, de nekem bevált, mert a vércukorszint ingadozása is kihat a hormonszintre- ezáltal kihathat a hüvelygomba kialakulására is. A mozgás is segít, szinten elősegíti a megfelelő hormonműködést. Terhesség elejèn én is küzdöttem a hüvelygombával, de akkor és ott életmódot váltottam. Egészséges kisfiam született, a szervezetem pedig meghálálta, hogy elhagytam a cukrot és több fehérjét, kevesebb ch-t fogyasztok.

Eleinte kívánós voltam, de mikor odafigyeltem jobban a testemre ez is elmúlt. Nem ingadozott túlzottan a vércukrom se, nem volt az, hogy de bevágnék egy tábla csokit.

Nagy önkontroll kell hozzá, de megéri.

2017. okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Igen, igaza van az orvosodnak, csak a 12. hét után lehet kezelni, addig árthat a magzatnak.

Kívülrôl bekenheted magad Canesten/Candibene krémmel, egyelôre ennyit tehetsz.

A 12. hét után viszont valóban kezelni kell, koraszülést okozhat.

2017. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Pár napig fürödj sós vízben. A thetis tengeri só (nem habzó) nagyon jó, de sima étkezési tengeri sót is bele tehetsz. A só gombaölő.
2017. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Lehet használni a canesten hüvelytablettát is, csak az a fontos, hogy ne az applikátorral tedd fel, hanem csak az ujjaddal.

Semmi baja nem lesz a babának!

2017. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

utolsó vagyok.

Nekem is volt ilyen és orvos mondta!

2017. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is így voltam és orvosi utasításra használtam a canesten combit. Nekem nem okozott gondot a babánál.

Sokat sétáltam és nem ettem cukrosat akkor tájt és mégis kijött rajtam.


Egyébként a gombás fertőzés, főleg zárt méhszájjal nem okoz problémát a babánál. A bakteriális fertőzések a veszélyesek.

2017. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is volt, kivártuk a 12 hetet és utána írt fel hüvelykúpot. 12. hét előtt nem okoz problémát a gombás fertőzés, fogat összeszorítani és kibírni. Nekem a betadinos kenegetést javasolta. Egyébként meg ha eddig tangát hordtál, akkor felejtsd el, mamabugyikat elő, és magas fokon vasalni őket! Nagywc-zés után zuhany (ha otthon vagy).
2017. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálom a candida diétát. És várok a 12.hétig.
2017. okt. 19. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!