Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem tudom, hogy terhes...

Ha nem tudom, hogy terhes vagyok, és dohányzom, nagy baj lehet?

Figyelt kérdés

Elméleti a kérdés, egyelőre nem akarunk babát, lehet, hogy később sem.

Sok éve dohányzom. Ha pl. teherbe esnék véletlenül, de még nem tudnék róla, akkor lehet belőle baja a babának? Nyilván, ha kiderül, abbahagynám, de addig is...

Esélyes, hogy viszonylag hamar kiderülne, mert elég pontos a menzeszem.


2017. okt. 25. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában az 5. hét környékén derül ki a terhesség. Ha addig dohányzol az nyilván nem jó de nem árt olyan számottevőleg mivel nincsen még konkrét kapcsolatod a magzattal: az első 6 hét a beágyazódásról szól. Viszont ahogy bebizonyosodik a terhesség jobb ha azonnal abbahagyod mert az első 12 hét a legfontosabb a magzat fejlődése szempontjából.
2017. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De neked lenne sokkal könnyebb ha még előtte le tudnád tenni.
2017. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Rokonom cigizik terhesség alatt is napi 1- 2 szálat szív. Mert h inkabb a cigi mint h ideges legyen mert ö nagy dohanyos a doki tanacsolta. Én mar egy évvel elötte letettem h babát akartunk és nem bántam meg mert ha most cigiztem volna mikor teherbe esek leeht le se tudom tenni. Én is nagy cigis voltam és nagyon nehezen tettem le,de sikerült. Már nem is szoknák vissza semmi pénzért.
2017. okt. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A teherbeesés előtt dohányoztam, mikor megvolt a pozitív teszt, azonnal letettem a cigit (5. hét vége). Az orvosom szerint így nem árthattam a babának.
2017. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 10 éve dohányoztam amikor nem tervezetten összejött az első gyerek. Azonnal letettem az 6. hét elején és semmi baj nem lett belőle. Azóta sem dohányzom.
2017. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első gyermekünk meglepetés baba volt. 6 hetesen derült ki, addig nem csak dohányoztam, hanem pálinkáztam és söröztem is, mivel Szilveszterkor buliztunk, és még nem tudtam a terhességről. Semmi baja nem lett a picinek ettől.
2017. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!