Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hemathoma mellett pihenés?

Hemathoma mellett pihenés?

Figyelt kérdés
6 hetes vagyok. Hemathomat talaltak. Nem vérzek de pihennem kellene elvileg . Igyekszem is,de férjem rengeteget dolgozik . Segítség nincs . Kisebbik gyerekem busszal hozom viszem oviba,bevásárlás,házimunka stb mind megkell oldanom. Munkámat tudom itthonról végezni de ennyi a könnyítés. Azért így is lehet esely?? Igyekszem lassan sétálni,keveset venni stb. A klasszikus agyban fekvést én sajmos nem tehetem meg .

2017. okt. 29. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Te szegény.. .:( hát akkor így kell megoldanod.....próbálj azért pihenni napközben ....
2017. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igyekszem igyekszem tényleg. De muszáj megoldanom a mindennapokat . Abban bízom,hogy csoda történik. Komolyan . Legalább nem verzem
2017. okt. 29. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Az oviban másik anyuka/apuka nem tud esetleg segíteni? Vagy akár óvónéni? Útközben simán össze lehet szedni plusz egy gyereket, de nekem pl volt, hogy ped.asszisztensként hazakísértem munkaidő után 1-2 gyerkőcöt, ha éppen anyuka frissen szült, vagy valami gebasz volt otthon. Biztosan van egy kedves, erre kapható szülő vagy pedagógus a csoportban.


A főzést ne bonyolítsd túl, rengeteg 10-20 perces kaja van. Semmi bajotok nem lesz, ha nem órákig tartó előkészületekkel főzöl egy ideig, hanem picit több lesz a tészta, vagy akár a mirelit kaja.


A bevásárlást elég sok helyen lehet online intézni, a CBA, a Tesco és az Auchan is kiviszi a cuccot. Lehet, hogy picit drágább, de még be is viszi a futár a házba, semmit nem kell cipekedned, csak házon belül kell elpakolnod, szépen egyesével. Az ovisod is tud segíteni, pl az ásványvizet egyesével tudja adogatni.


Nem mondom, hogy könnyű lesz, de meg lehet oldani ügyesen mindent. A lényeg, hogy ne foglalkozz felesleges dolgokkal, vigyázz a babára. Ha picit kosz van, vagy kupi, le kell tojni, csak a legfontosabbakat csináld, amit muszáj.


A hematóma simán felszívódhat pár héten belül és akkor behozod a lemaradást. :)


Kitartás!

2017. okt. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem ,nálunk eléggé széthúzó a közösség. Sznob szülők sajnos . Na mindegy tálán csak kiakartam magamból beszelni :) Igen takarítást most nem bonyolítom. Pl nem állok le port törölgetni. Kaját jövőhettol rendeljük. Próbálok minek többet pihenni. Reggelek és délutánok húzósak.
2017. okt. 29. 16:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, véreztem is, kb. a 13. hétig, totál stressz voltam, akkor volt 1,5 éves a nagyobb, költöztünk, lakásfelújítottunk, szóval teljesen esélytelen volt a pihenés. Én úgy voltam vele, hogy lesz, ami lesz, amit tudtam könbyítettem, de nagyon nehéz időszak volt testileg- lelkileg egyaránt. Szerencsére ketteske nagyon "kapaszkodott", a 41. hét után szültem, miután felszívódott a hematóma minden rendben volt. Minden jót kívánok neked is!
2017. okt. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De jó egy pozitív sztori 💖 nagyon szépen köszönöm !!!
2017. okt. 29. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 6 hetesen jött elő a hematoma. Kicsit barnáztam és 2 napot görcsöltem, aztán 2 nap múlva csak annyit mozogtam, míg elmentem dokihoz. Újra barnáztam és 2 nap görcs. Én csak a szigorú fekvésre lettem jobban sajnos, ez 3 hétig tartott.
2017. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Verzo haematomam volt a 6. heten, kulfoldon lakom, itt " ilyenert "

nem irnak ki tappenzre, ugyanugy mennem kellett a korhazba dolgoznom , 12 orara , nover vagyok.

A C vitamin jo ra ( segit a felszivodasban ), ugyhogy azt szedtem. A 13. heten volt meg egy kis verzes, majd teljesen felszivodott.

2017. okt. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!