Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs nagy pocim, ez lehet gond?

Nincs nagy pocim, ez lehet gond?

Figyelt kérdés

16+3 hetes terhes vagyok. Nem egyszer kaptam már meg, hogy nem is látszik. Eddig nem zavart, de most küldött egy ismerősöm képet, aki két héttel van előttem és szép látványos pocija van. Nekem max egy enyhe jóllakottsági poci látszik, még a régi farmerom jó rám.

Védőnővel beszéltem, szerinte a magasságom és a csípőm szélessége az oka (nem vagyok túlsúlyos kategória, tehát nem lehet, hogy elveszett a zsír alatt a baba :) )

Volt valaki hasonló helyzetben? Magamat stresszelem, hogy vmi baj lehet a babával.



2017. okt. 30. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kb 5 hónaposan kezdett el egyértelműen látszani a hasam. Addig olyan volt mintha szimplán híztam volna mindenhová kicsit. Ha az orvosok mindent rendben találnak, ez nem jelent problémát.
2017. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Jól van az úgy, ha már nagy lenne meg az lenne a bajod, hogy jaaj biztos 25kg-ot fogok hízni a végere!


Egyébként sosem értettem, hogy egy felnőtt miért pocizza a hasát! Főleg ha nincs is neki...

2017. okt. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves Első, köszönöm szépen!


Kedves Második! Azt hogy miért pozicom, az az én dolgom. Valaki többes számba beszél ha van magzat (akkor maradjunk a pontos megnevezés mellett) a HASában, az is egyéni dolog.

A kérdés nem a hízásomra/nem hízásomra vonatkozott.

2017. okt. 30. 14:49
 4/16 anonim ***** válasza:
Ó ezt én is megkaptam. Pedig nem volt kicsi a gyerek, csak jól elfért. Én sem vagyok kövér, sportos, normális alkatom van. Amíg az orvos szerint jók a méretei, ne aggódj :)
2017. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A papírok szerint én is ő is normális méretű vagyok :) Csak kicsit beparáztatott, hogy mindennap csodálkozom Bambi szemekkel néznek rám, hogy "ne már téééényleg?Nem is látszik."
2017. okt. 30. 14:55
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

16 hetesen nem is látszott a pocakom :)

178 cm vagyok, és széles a csipőm. Bőven volt helye a gyereknek. Nekem kb a 20. héttől volt a TALÁN látható kategória. Még most is azt mondják, hogy nem látszik, hogy decemberre várom, pedig az ultrahang alapján 2 héttel nagyobb is a fiam a koránál :)


SEMMIT nem jelent a pocak mérete. Sokkal inkább számít a megtapadás helye, hogyan nől a baba. Ne aggódj, legalább nem fogod úgy megszenvedni a végét (striák, nehéz mozgás, légzés...stb.) Boldog babavárást :)

2017. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedvességed, megnyugtattál :)
2017. okt. 30. 16:18
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan voltam, mint te kérdező. 20 hetesen már látszott valami.

2 hét múlva szülök, már egész jó kis pocakom van, az utolsó 2-3 hétben indult be a növekedése, de így sem olyan nagy, mint a nagy átlagnak.

Jó hír, hogy nem lett striás a hasam.

A baba normál méretű.

2017. okt. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem 16 hetesen a legtöbbször nem látszik semmi. Én 36 hetesen szültem, úgy néztem ki, mint más 4-5 hónaposan. Más okok miatt össze-vissza vizsgáltak, senki nem mondta, hogy bármi gond lenne ezzel a mérettel. Normál súlyú babát szültem. Császár után 3 nappal szinte kockás volt a hasam, egy darab striám nem lett. Szerintem mindenki örülhet, akinek ilyen kicsi hasa van terhesen.
2017. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok. Ezt én is meg tudom erôsíteni. Mármint hogy kisebb az esélyed a striára. A babám 3800 gr-mal született, de egy darab csíkom nem volt. Nyilván többtényezôs a dolog, de szerintem is inkább elôny a kisebb has, mint hátrány
2017. okt. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!