Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány honapos terhesen lehet...

Hány honapos terhesen lehet már elmenni anyaságira, vagyis otthogyni a munkát?

Figyelt kérdés

És ha valami olyan minkát végzünk hogy sokat és nehezeket kell emelgetni,és menni egy kocsoval mikor épp nem emelgetsz és az a kocsi össze vissza zötyög és össze rázza a hasat ?

Van olyan h a munka miatt a orvos kiir h ne veszélyeztesük a babát ?


2017. okt. 30. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Menj el 9es kóddal táppénzre. :) Orvosnak mond el mi a problémád, ki fog írni, ha veszélyes és megterhelő a munkád!
2017. okt. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Jobb helyeken ugyan biztosítási csalás, de Magyarországon gyakorlatilg bárkit kiírnak, aki azt akarja akár az első perctől fogva, nem is kell hozzá még rendes indok sem.


Ha neked tényleg olyan munkád van, amivel veszélyeztetik a terhességed vagy a baba egészségét akkor meg főleg nem kell aggódnod, hogy időben elmehetsz-e táppénzre, ki fognak írni simán.

2017. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem táppénz.


Elmész szépen az üzemorvoshoz, aki tisztában van a munkakörülményekkel. Leírja a munkáltatónak, hogy a jelenlegi munkakörben nem vagy foglalkoztatható, javasoljanak mást. Ha ilyen nincs, felmentenek a munkavégzés alól, és az alapbéred jár.

2017. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Nem hiszem, hogy az üzemorvos le fogja írni, hogy más munkakör kell neki kocsikázás helyett... ezért megy mindenki táppénzre, mert valójában marhára nem indokolt, de a nőgyógyász majd szó nélkül megindokolja a háziorvos meg kiírja, csak vigye a papírt a nőgyógyásztól.
2017. okt. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Anyasagira, vagyis gyetre 3 gyerek után lehet elmenni, amikor a legkisebb már betoltotte a 3. életévét, a legnagyobb pedig még nincs 8 éves.

Tappenzre lehet menni, ha van egészségügyi indok

2017. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én volt munkahelyemen már akkor táppénzen szoktak lenni a kismamák amikor a pisi még meg sem száradt a teszten..

Veszélyes anyagokkal nagy ládákat emelgetve kell dolgozni, persze én pl megszívtam, mert hiába voltam ott már 3 éve, de havonta volt szerződésújítás, úgyhogy ha gyedet akartam maradnom kellett amíg csak tudtam...

4 műszak, túlórák, nálunk a kutyát nem érdekelte, a választott orvosomnak is mondtam, nem foglalkozott vele, végül a háziorvos kérdezte meg mikor a 4. hónapban voltam, hogy el akarok-e menni táppénzre

2017. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van panaszod is? Vagy csak nem akarsz ilyen helyen dolgozni? Én kórházban dolgoztam, gyógytornász vagyok egészen a 32.hétig, 40.hétig pedig a magánbetegeimet is csináltam. A kórházba embereket kellett kiszedni az ágyból, sétálni velük, olyan helyen vagyok, ahol nagyon sok a magatehetetlen. Én a 32.héten éreztem, hogy nem bírom, utólag nagyon örülök, hogy addig dolgoztam, mert a maradék 8 hétben kerestem a helyem, nem tudtam mit csinálni a sok szabadidőmet.
2017. nov. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!