Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menjek el a gyerekorvoshoz,...

Menjek el a gyerekorvoshoz, akihez amúgyis tartozunk?

Figyelt kérdés
Nem választok másik gyerekorvost, ahhoz fogok menni, akihez tartozunk körzetileg. 37 hetes terhes vagyok, a védőnő kitalálta, hogy jövő héten menjek el a gyerekorvoshoz, hogy az beleírja magát a kiskönybe. Adott is egy időpontot hozzá (ő adott nekem az orvoshoz, anélkül, hogy az orvossal beszélt volna, ez így normális?). Akkor így át se gondoltam, csak mondom biztos így kell, de utólag gondolkodok rajta, hogy ez komoly? Mit csináljak ott? Az tiszta, hogy ha másikat választanék, akkor illik elmenni megkérdezni, hogy vállalja-e. Na de ebben az esetben nem kérdés, mert köteles. Recepteket nem fog adni, mert nincs meg a gyerek, nincsen neki taj száma. Ráadásul a védőnő a rendes rendelési idő kellős közepére adott időpontot hozzá, amint ezt megnéztem a neten, aztán ilyen influenzás esetek vannak, meg ilyen-olyan vírusok, mint a gyerekes ismerősöktől tudom, hát nem is nagyon értem, hogy miért kéne nekem odamenni... Ráadásul megnéztem a kiskönybe, a gyerekorvos rovatnál az van, hogy ha a körzetes marad és nem választok másikat a 35. hétig, akkor "a védőnő tölti ki" a körzetes adataival. Most akkor ezt nem neki kellett volna megcsinálni és nem engem berángatni a 38. héten egy rakás beteg gyerek közé? Vagy ez normális, hogy menjek oda, hogy "hello B-né vagyok, két héten belül szülök, a gyerek meg az önkörzetébe tartozik majd"?
2017. okt. 30. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Illet volna időben jelentkezned még akkor is, ha ő a körzetes. Van tanácsadós időszak is, akkor is meg lehet jelenni. Mivel 2 perc az egész, soron kívül is megoldható.


A mi dokink egyébként a 36. héten átadta a recepteket, amit az én TAJ számommal kellett kitölteni (az első szám helyett 8-as kell), így minden amit akartam, megvolt mire hazajöttünk.

2017. okt. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
A körzeti orvoshoz is illik elmenni, bemutatkozni. Ad majd receptet, a gyerek taj számat majd rá írod te, bár ha jól emlékszem anno a sajátomat kellett valahogy megváltoztatni amíg nem volt táj szám.
2017. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Illik hozzá elmenni. Mi is a körzeteshez járunk, kb. 36 hetes terhesen időpont nélkül bementünk hozzá.
2017. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van tanácsadási időszak, de nekem a védőnő külön elmondta, hogy akkor majd a gyerekkel kell menni, a hátsó rámpán fel, úgyh ogy nehogy ott menjek, rendesen a betegváró felől kell mennem. Tanácsadós ideje lenne a héten a gyerekorvosnak. De a védőnő kifejezetten azt akarja, hogy normál rendelésen menjek hozzá. Meg hogy a recepteket majd a kórházban fogja adni a kórházi gyerekorvos, mielőtt jövünk haza.
2017. okt. 30. 19:10
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Hívd fel az orvost és kérdezd meg mi a rend nála. Kizártnak tartom, hogy beteg gyerekek közé hívna be. Ez nem a védőnő dolga.
2017. okt. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nem kellett elmennem. A védőnővel megbeszéltük, hogy azt választom, akihez tartozunk. A 2. nap kijöttek együtt ahogy hazamentünk a kórházból..Semmi ilyesmiről nem volt szó.. De ezek szerint ahány ház annyi szokás..
2017. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a recepteket is a védőnő adta amúgy, a Taj számhoz az enyémet kellett beírni azt hiszem az első számot kellett valamire módosítani, amiből tudják, hogy a gyereké lesz, akinek ugye még nincs Taj száma. Fura a rendszeretek. Ha receptet se ad mégis miért kell nagy pocival elmászni hozzá? Miről kell vele beszélgetni? Nem elég 2-3 hét múlva smúzolni, ha majd kimegy a baba születésekor?
2017. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
nekem is a védőnő mondta, h mikor menjek, mondjuk engem tanácsadás alatt hívott. Hívd fel a dokit, mondd meg mit mondott a védőnő, melyik nap menj, és kérdezd meg kb hányra érdemes, nem szeretnél semmit összeszedni
2017. okt. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Én nem mentem el, amikor 2 hetes volt a baba, ő jött ki. A recepteket pedig a klinikán adták, amikor hazaengedtek.

Én sem látom értelmét, minek mennél, ha korzetileg hozzá tartoztok.

2017. okt. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elmentem végül, mert nem értem el az orvost telefonon. Nem volt kb. semmi értelme, és fel volt háborodva a védőnő betegvárós találmányán.
2017. nov. 6. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!