Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok/nők, mik a legkezdetleg...

Lányok/nők, mik a legkezdetlegesebb, legkorábbi jelei a terhességnek?

Figyelt kérdés
Barátommal mindig óvszerrel védekezünk, viszont most aggódok picit. Menstruáció előtt vagyok 1 héttel, és picit meg vannak duzzadva a melleim, és finomabb nyomásra elég érzékeny, még azt is mondanám hogy fáj. Egyéb terhességre utaló változást nem vettem észre. El akarok végezni egy tesztet, de barátom azt mondja hogy előre károgok, hogy jaj terhes vagyok, holott meg se várom a menstruációm kezdetét. De én már itt parázok. Szerintem abban semmi rossz incs, ha el akarok végezni egy tesztet, hogy mielőbb megnyugodjak. Bocsi, elkalandoztam. Szóval, akik kismamák vagy még csak most estek teherbe, mik az első jelek? Köszi, ha válaszoltok!

2017. nov. 1. 10:01
 1/10 anonim válasza:
22%

Ez lehet attól is, hogy menstruáció előtt vagy.

Egyébként egyszerűbb megcsinálni egy tesztet, mint tüneteket figyelgetni. Szerintem mindenképp ezt tedd, te is jobban megnyugodnál.

2017. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a párodnak, hiába tesztelsz a vérzés várható ideje előtt, semmit nem jelent a negatív eredmény. Az első jel a vérzéskimarás, előtte semmi nem jelent semmit se pro, se kontra.
2017. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. csak nagyon aggódom, és nem tudok megnyugodni. mert ha utána kiderül hogy terhes vagyok, fogalmam sincs mi a teendő. de mindenesetre akkor megvárom a menstruációmat, remélve hogy tényleg nem vagyok terhes.
2017. nov. 1. 10:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De ha ovszerrel vedekeztek hogy eshettel teherbe? Kiszaladt? Amugy egy hettel mensi epott teljeseggel penzkidobas esztet csinalni. Ugysem ad relevams eredmenyt. Hiszen az elso mervado jel a verzeskimaradas.
2017. nov. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem szakadt ki. Csak most valahogy van egy ilyen érzés bennem. meg a mellem miatt is. hogy ugye fáj és érzékeny. de igazatok van, nincs most értelme megcsinálni.
2017. nov. 1. 10:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a párodnak, a teszt csak a menstruáció kimaradása után mutatja ki, ha terhes vagy. Ha védekeztetek akkor amúgy nem vagy terhes. A melled pedig menzesz előtt is érzékennyé válhat, akkor is ha egyébként nem szokott ilyen történni. Nekem is csak néha érzékeny mensi előtt, terhesen viszont nem is duzzadtak meg, szóval ezekre nem érdemes alapozni.
2017. nov. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem te csak terhes szeretnel lenni, bebeszeled magadnak es remenykedsz. Inkabb azt beszeld meg paroddal hogy mikor johet a baba, mivel nagy esellyel nem vagy terhes most sem.
2017. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy ciklus alatt középidő környékén van ovuláció. Ha ekkor vagytok együtt, akkor van a legnagyobb esély teherbe esni (ami még mindig akkor lehetséges, ha sperma került a hüvelyedben - ha nem szakadt ki az óvszer és csak óvszerben csináltátok, akkor nem kerülhetett oda!). Ha megtörténik a megtermékenyítés, akkor kb. 10 nap mire beágyazódás van. A hcg nevű hormon ekkor kezd el termelődni, amit a teszt is kimutat. Ez kb. akkora esik, amikor a vérzésed is megjönne. Tehát ha még terhes is lennél, az kb. mostanában történt volna, tehát nincs mit kimutasson a teszt!

És oké, bármikor lehet spontán peteérés, ami amúgy nagyon ritka, de előfordul, vagy éppen alakulhat máshogy a ciklus, de terhes még mindig akkor lehetsz, ha jutott sperma a hüvelyedbe. Ha nem jutott, akkor ha nem te vagy Szűz Mária, akkor nem lehetsz terhes!

Feleslegesen parázol!

Amúgy nekem az első jel az volt, hogy nem jött meg a vérzésem. Semmi más jel nem volt. Menzesz előtt 1 héttel jelentkező mellfájdalom, ami olykor igen erős, amit te is leírtál, az pedig nálam pont azt jelenti, hogy 1 hét és meg fog jönni a vérzésem. Vagy másik eset, hogy pont azelőtti 1-2 napban fáj, hogy megjön.

2017. nov. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Nálam : Görcsök , Egyből hasra vigyázó reflex, hideg-puffadt has ,szurkálások

Mensi kimaradás: hányinger,fáradékonyság,álmosság, iszonyú mellfeszules

szédulés,hanyinger

Itt tartok épp 😊

2017. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok mindent olvastam...de nekem semmi tünetem nincs..

3 nappal a mensim előtt ami már nem jött volt egy pici vérzésem..azt hittem hamarabb megjött, de nem.


Megfelelően fejlődik, van szívcsőpulzálás


Hiába cisnálsz tesztet. Semmit nem mutat, tüneteid sem lehetnek még( ha megis, akkor előző hónapban jött össze)

Mostanság ágyazódna csak be, amikoris aelkezd trmelődni a hcg hormon, amit a teszt kimutat..


Várd meg a mensi várt napját, hiszen ha előtte negatív, még az sem biztos... Aztán lehet teljesen időben megjön..felesleges idegeskedéssel társítva



6+3h kismama

2017. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!