Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetesen ha van egy kis...

36 hetesen ha van egy kis folyásom akkor hogy tudom megkülönböztetni a folyást a magzatvíztől?

Figyelt kérdés
Már annyit olvastam a magzatvíz szivárgásról meg folyásáról hogy már lehet csak én beszélem be magamnak a dolgot. EGyébként a doki ha vizsgál akkor ő észre venné a dolgot? Hétfőn voltam nála, de kúpot kaptam ezenkivül nem mondott semmit.
2008. okt. 22. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A doki észrevenné, ne aggódj. És azt mondják, hogy a magzatvízszivárgást is észre lehet venni, amikor már ténylegesen megtörténik, de előre elképzelni nem lehet.

Nekem is gyakran eszembe jutott, hogy mi történik akkor, ha nem veszem észre a szivárgást (merthogy két hete elég sok híg folyásom van), vagy ha nem veszem észre, hogy már rendes fájásaim vannak (szintén gyakoriak és erősek a jóslóim), de ezidáig mindenki, többek között a szülésznő is megnyugtatott, hogy ne aggódjak, mert ha szülök, azt észre fogom venni, vagy ha nem veszem észre közvetlenül az elején a vajúdást, akkor rejtett vajúdásról van szó és annak meg nagyon-nagyon örüljek. Rejtett vajúdás az, amikor különösebb fájdalom nélkül kezd el nyílni a méhszáj, az nst-n látszanak magas fokban a méhösszehúzódások, de a kismama mégsem érzi. A rejtett vajúdásnál általában már akkor tudatosul a kismamában, hogy mi is történik vele, amikor már túl van a felén.

2008. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előttem szólohoz csatlakoznék,mert az orvos biztos is,hogy észrevette volna,hogyha valami baj lenne,ugyhogy ne izgulj!

Nekem a kisfiamnál pont betöltöttem a 36.-hetet amikor elfojt a magzatvizem,az olyan érzés volt minthogyha bepisiltem volna.

Ugyhogy tényleg ne izgulj mert ha nekiáll a magzatvized jobban szívárogni és beindul a szülés akkor azt a fájásokbol észre fogod venni az bíztos!:-)

Nekem mondjuk nem voltak fájásaim csak elfojt a magzatvizem,rohantunk be a korházba,este és másnap hajnali fél 5-kor kezdödtek csak a fájásaim,és fél 8 elött már meg is lett a kisfiam,gyönyörü érzés,amikor már ott vagy és jönnek a tolofájások ugy érzed,hogy egy pillanatnál sem bírod tovább a fájdalmat,és akkor megszületik a kisgyermeked,egyik pillanatról a másikra már el is felejted,hogy mit éreztél elötte ennél gyönyörübb érzés nincsen is a világon!:-)

Ugyhogy tényleg ne izgulj,mert észre fogod venni,hogy beindul a szülés,vagy a magzatvized elfojna,meg azt szerintem egy anyai ösztön megsúgja az embernek,hogy itt van az idö,menni kell!

Szerintem azért minden pillanatban legyél készen arra,hogy indulsz szülni!

2008. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2008. okt. 23. 11:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Ngyobb gyógyszertárban lehet kapni olyan betétet, ami a magzatvízre színeződik el.
2008. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!