Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Albérletbe gyermeket nevelni?...

Albérletbe gyermeket nevelni? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon nagy dilemában vagyok. A férjemmel albérletben élünk pár hónapja. Az albérletre rezsivel,tv kábel,nettel együtt 120ezer körül megy el. Télen a fűtés miatt előfordulhat,hogy több lesz,ezt még nem tudjuk. Nagy örömünkre terhes lettem. Azonban félek,hogy kijövünk-e így,ha albérletben maradunk.

A szülökhőz vissza tudnánk menni az emeletre külön részünk lenne,de nem feltétlen megoldás ez. Azért menekültünk el onnan,mert idegileg kikészítettek minket.Sokan is voltunk,mert a húgomnak is lett egy pasija,aki állandóan hozta oda a gyerekét is.Nem tudunk se aludni,semmit.

Csajok,akik albérletben nevelnek gyereket,hogy oldják meg,hogy jönnek ki anyagilag?

Kettönk keresete összesen jelenleg 290-300. Állítólag lesz emelés az én részemről is meg a párom részéről is. Nagyon max számoljunk 330al akkor összesen. Jó lenne egy saját lakás vagy valami,de nem egyszerű :(



2017. nov. 2. 13:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Lassan, de mennek lefele a lakásárak... Én nem sokat gondolkoznék, hogy saját lakásra 70-80 ezer törlesztő vagy 120 ezer ki az ablakon? nem kell kezdetnek 3 szobás lakas, egy kicsike is elég, akar egy panel is....)
2017. nov. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

első: az albérlet a rezsivel 120!


a törlesztőnél a 70hez még hozzájönne a rezsi....de én is igy gondolkodnék ha most lehet vennék lakást,akkor már a sajátomat fizessem,és ha minimális összeg is de a csok-ot igénybe venném.(elsőre egy kisebb lakás,és ha nagyobbra cserélné később akkor az könnyebb mint most egy hatalmas lakásra kiadni.

2017. nov. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%

Ilyen kevés jövedelemre albiba nem vállalnék.


Saját lakáshoz önerő is kéne.

2017. nov. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Kérdésedre válaszolva, igen lehetséges gyereket nevelni albérletben. Elég sokan vannak így. ha 300 ezer ft-ot nézünk, akkor marad 180 ezer kajára, ruhára stb. azért ez korántsem rossz. Ha meg lesz a baba kapjátok családi pótlékot és adókedvezményt, máris több mint 200 ezernél tartunk.

Valóban lehet érdemesebb hitelt felvenni és az a lakás/ház előbb vagy utóbb a tiétek lesz, viszont albérlet mellett -ha szeretnétek sajátot- muszáj spórolni. Esetleg még az jöhet szóba, ha a szülők is belemennek, hogy eladják a házat és 2 kisebbet vesztek belőle. Nem tudom most hol laktok, de vidéken vagy Budapest mellett sokkal olcsóbbat a lakások, főleg panelek.

2017. nov. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
És nem mindegy, hogy 120 rezsivel vagy sem? ;) ha ki tudják fizetni, akkor egy 80+ rezsi se lehet gond ....es amúgy ja, még mindig az a kérdés, hogy ( akkor) 120 e s sajátra, vagy 120 ki az ablakon.?
2017. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Mi albérletben vagyunk kisbabával. Nekünk is 120 plussz fűtes... 300ezer a kettőnk bevétele összesen. Kijövünk belőle. Ha nagy gond lenne mi is mehetnénk szülőkhöz, de önállóan szeretnénk boldogulni.

Vennénk lakást mi is, csak a hitelhez önrész is kell. Meg nem szívesen vennék fel 20évre hitelt egy 40négyzetméteres lakásra. Ennél nagyobbra meg nem adnának hitelt egyenlőre..

2017. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
#6os! a hitelt tovább is lehet vinni más lakásra, és épp ezért jó kicsivel kezdeni. 40 nm egy 3 tagu családnak majdhogynem tökéletes!
2017. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én felvettem 20 évre a hitelt egy 40nm-es lakásra,még fiatalon és nem bánom h nem vártam vele,mert mire a fiam akkora lesz,lesz egy hitelmentes lakás ami az övé lehet(most párom lakásában élünk)meg nem mindegy mikor indul a hitel,hogy vártok évekig h majd egyszer,és nyugdijasok lesztek mire letelik,vagy mire kamasz gyereked lesz addigra hitelmentes lesz a lakás.
2017. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Mi is albérletbe várjuk az első fiunkat. Magasabb kiadásokkal, de magasabb jövedelemmel is. Én sosem értettem, hogy valaki miért kérdőjelezi meg, hogy albérletbe lehet-e gyereket nevelni? Persze, mi is gyűjtünk saját házra, de mivel minimum 30% önerő kell, ezért nem megy az olyan könnyen. Főleg, ha az ember albérletre is kiad. Lakni pedig kell valahol...


Szerintem kérdésedet inkább úgy lehetne megfogalmazni, hogy vállalnátok-e gyermeket havi 200.000 Ft-ra? (330 - 120 + fűtés). Szerintem ez bőven megoldható. Persze, ha más hiteletek nincs (pl: autó).

2017. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nekem nincs semmi hitelem. A páromnak van egy örökölt hitele sajnos az elhunyt édesapja után ,ami 500 körül van. :(

Felmerült nálunk is,hogy vissza megyünk a szülökhőz,de nem szívesen tennénk ezt.Korábban se volt jó,hogy idegileg kikészítettük egymást.Sokan voltunk már.

2017. nov. 2. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!