Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vigantol cseppek (D vitamin)...

Vigantol cseppek (D vitamin) terhesen?

Figyelt kérdés

Az orvosom ezt ajanlotta NEKEM a téli időszakra. Mondta is h babának is jó lesz,ha megszületik.

Erre (az ilyen mondjuk nem csipem) a patikus lebeszelt ,nem akart adni konkrétan mert h az nem nekem való. Most akkor a doki ajánlott hülyeséget vagy a patikus akart drágább dolgot eladni?

Ebből a cseppből heti 2x3 cseppet mondott a doki 1dl folyadékkal bevéve!

Tapasztalt orvos , tehat csak tudja mit ír fel, bár kezdőnek is tudni kell. De kb hülyének nézett a nő a patikában.


2017. nov. 4. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nekem az se lenne mindegy, hogy egy isten tudja honnan szalasztott betanított asszisztens mondta, vagy esetleg gyógyszerész... Bár akkor se érdekelne. Szerintem nyugodtan szedjed, ha az újszülött szedheti, akkor te pláne. Főleg a 2x3 csepp, így ránézésre semmi. A bébi is napi 1 cseppet bevesz, aztán ő 3 kiló, te meg sokszor 3. :)
2017. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Felnotteknek is lehet. Googlizz ra a betegtajekoztatora.

Annyi csak hogy nem 1 deci folyadekba tennem hanem egy kiskanalra es utana innek vizet.

2017. nov. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen azt mondta az orvos h ugy is lehet kettes :)

1#vegul otthagytam, mert mondtam h nembaj elvinnék egy üveggel de mondta h jaa amugy nincs is nekik. Kifele menet lattam az uvegajto mogott tobb dobozzal .. nagyon merges lettem. Jovoheten másik patikában megveszem.

Koszi!:)

2017. nov. 4. 13:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Az csak d vitamin, szedd nyugodtan, a patikus hülye.
2017. nov. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze tudom h D vitamin csak nem ertettem miert baj neko ha en a cseppet veszem nem kapszulat
2017. nov. 4. 15:55
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Az orvos a hülye.

A gyszerésznek v asszisztensnek volt igaza.

Ugyanis a D-vitamin anyagcseretermékei a méhlepényen keresztül átjutnak a magzatba. Emiatt túladagolás esetén károsodhat a magzat fejlődése: a testi és szellemi fejlődés lassulhat, különböző súlyosságú aorta-szűkületek alakulhatnak ki. A terhesség alatt ezért a Vigantol cseppek szedése különös elővigyázatosságot igényel.


Én biztos, h nem szedném.

2017. nov. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tuladagolas eseten...

Az eloirt mennyiseget szedd nyugodtan.

Nelem most d3 van kiirva, napi 1 tbl

2017. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Es szted én túladagolnám??:)

Ennyi erovel barmelyik vitamin árthat, ha nem előírás szerint szedem.

De vegul abban maradtunk h megvesszuk a vigantolt és szedem ahogy mondta 2x3cseppett/ hét!:)

A vedono igy ajanlotta:

Egyik heten 2x alkalmazni masik heten 1x felváltva!:)

2017. nov. 5. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!