Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az alábbi eset bele tartozik...

Az alábbi eset bele tartozik abba, hogy a munkáltató szabi/táppénz nélkül elenged a vizsgálatra?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok. A héten voltam a laboreredményeimért, ahol kiderült, hogy nagyon durván alulműködik a pajzsmirigyem. :( A nőgyógyász azonnal felírt gyógyszert, amíg időpontra nem jutok el az endokrinológiára. Mivel ez a vizsgálat nagy valószínűséggel munkaidőben van, nem tudom, hogy ez "kötelező" vizsgálatnak minősül-e és a munkáltató elengedhet szabadság vagy táppenz nélkül?!

2017. nov. 11. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem tartozik bele.
2017. nov. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem igen. Bár nekem jófejek voltak, nem kellett igazolás, csak szóltam mindig hogy most megyek, nem volt gond, cserébe nem éltem vissza vele és amint tudtam mentem be. Gondolod hogy nem fogadnàk el?
2017. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Ezek tartoznak bele

[link]

2017. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2017. nov. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Beletatozik, mert most a várandósságod miatt szükséges (ne álljatok neki vitatkozni, én nap mint nap az Mt-vel foglalkozom). Ez nem a babamozi kategória.

Ha kell a főnöködnek indoklás, bőven tudok neki jogesetet hozni.

2017. nov. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Hiába pontozzátok le az utolsót...Itt a Munka Törvénykönyve rendelkezése, lehet lepontozni.


"294.§ (1) bekezdés d) pontja szerint kötelező orvosi vizsgálat: az az orvosi vizsgálat, amelyen a munkavállalónak munkaviszonyra vonatkozó szabály előírása alapján részt kell vennie, ideértve a várandós állapotra tekintettel előírt orvosi vizsgálatot is."

2017. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Én is csak az MT szerint leírtakat tudom mondani(mivel én is nap mint nap azt használom) és igen beletartozik!
2017. nov. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Az én főnököm.is jogász...TALÁN elenged majd. Bár fél óra-órákat is ki kell venni szabiba, ha olyan elintézni valód van, ami éppen belecsúszik a munkaidőbe...
2017. nov. 12. 13:42
 9/10 A kérdező kommentje:
Szívesen várom a további válaszokat is, illetve esetleg, ha volt valakinek ilyen tapasztalata! :)
2017. nov. 13. 11:35
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
Ne haragudj de leirtam már, csatolva a törvényt is. Mi többet szeretnél? Hivatkozz erre, többet ér mint hogy x-en beurjàk hogy nem tartozik bele. De ha nagyon beleköt a munkáltatód és nem fogadja el úgysem tudsz mást tenni mint szabival megoldani. Gondolom emiatt nem pereled be.
2017. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!