Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miként kell máshogy nevelni...

Miként kell máshogy nevelni egy fiút, mint egy lányt?

Figyelt kérdés

Párommal lassan gyereket vállalnánk de felmerült bennem az a probléma, hogy az én családomba csak lányok vannak, nem tudom hogy kell felnevelni egy fiút vagy miben más. Máshogy kell szocializálni meg meg kell neki adni a férfi modellt, az még oké

De gondozás során mi mást kell csinálni?

Pl. Azt se tudom, hogy ha a fiúkat pisiltetjük akkor neki ott meg kell törölni vagy nem?



2017. nov. 13. 06:30
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Nem kell másképp nevelni. :)

A hisztit ugyanúgy tudod leszerelni, ugyanúgy altatod, eteted, ugyanazt csinálod, ha beteg.

Különbség pelenkázás során van. Pisilni meg apa megtanítja. ;)

2017. nov. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Az elején a pelenkázást megmutatják a csecsemősök a kórházban. Aztán óvodás korig kb. nincs különbség. És mire előjönnek a pasis dolgai, addigra meg már ismered annyira, hogy fel sem merül benned, hogy hogyan kell nevelni. :)
2017. nov. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Addig nem akartam belekezdeni a baba projektbe, míg nem vagyok benne biztos, hogy mit hogy kell. Mégegyszer köszi

2017. nov. 13. 06:47
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Ès most már minden tiszta??? 😀
2017. nov. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

NEVELÉS szempontjából nincs nagy különbség, kicsi korban meg még akkora sem.

TANITANI pedig?

A kislány hamar rájön, hogy pisilésnél gugolnia kell, a fiú pedig, hogy ő állva is elintézheti.

2017. nov. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

3.komment

Ez most komoly??? Az eszem megáll, milyen nők készülnek gyerekvállalásra. Ész sehol. Csak a ma reggeli termés 3 buta liba.

2017. nov. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt a különbséget tudom egyedül, hogy a lányok és fiúk különböző módon vezetik le az energiájukat és a belső feszültségeiket. Ennek kell lehetőséget adni, hogy ki tudják adni.

Minden más jön majd - fiús lányos dolgok.


Egy gyermek pszichológus egy Baba Világ vagy más műsorban egyszer jól elmagyarázta ezt. YouTube-on talán fent van a megfelelő kulcsszavakkal..

2017. nov. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem van mind a kettő.Nagyon személyiség függő de talán általánosságban elmondhatjuk, hogy a fiúk kicsit elevenebbek. Amíg a lányok csajos oldala a finomabb játékokban nyilvánul meg, addig a fiúkra jellemzőbb a rombolás.

Az első néhány évben nem maradt olyan fiús játékunk ami továbbadható lett volna mert mind eltörött, tönkrement.Később szeretnek botozni: (más gyerekekkel kardozni vagy csak szimplán bottal ütlegelni padot, villanyoszlopot...)

Szerintem az ésszerűség határain belül engedhető hiszen valahol le kell vezetni a fölös energiákat, es az a fiúkban van rendesen.Persze nem törvényszerű, hogy ilyen lesz mert tényleg személyiségfüggő.

A gondozásukkal kapcsolatban annyi a különbség, hogy a kukijuk más gondozást igényel. Fürdésnél már csecsemőkorban el kell kezdeni a bőrt finoman hátrahúzni a makkon.

Kezdetben többnyire rá van tapadva de ahogy nőnek egyre jobban hátra lehet húzni a bőrt.Minden fürdetésnél óvatosan ameddig lehet hátrahúzni, és szappanal vízzel tiszántartani.

A gyerekorvos is ellenőrízni fogja,és ha úgy ítéli meg, ír rá kenőcsöt ami elősegíti az elválást.( nekünk nem volt rá szükség)Ez évekig is eltarthat.

2017. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!